Neler Yeni

KREDİ KARTI LİMİT ARTTIRMA HAKKINDA

Handle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Atakan AKTAŞ
Annemin kart limiti şuanda 2000 TL aldığımızdan beri ben arttırmak istiyorum limit arttırmak kötü bişey mi ? bir mesuliyeti var mı ? yoksa normalde şuan nasılsa öylemi sadece rakamlar artıyor değil mi? ona göre arttırma yapacağım bu arada iş bankası maxımum kart nakit avans çekmek için yükselticem

REL4X

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yiğit Acar
Saygı değer dostum kredi kartı limit artımı düzenli kullanımla alakalıdır. Arttırabiliyorsan şayet sadece rakamlar değişiklik gösterir. Herhangi bir ekstra mesuliyeti yoktur. Bununla beraber kredi kartı ödemelerinin gelirinin %40 ını aşmamasına özen göstermelisin. Taksitli nakit avans gibi seçenekler mevcuttur bu faize tabidir.

Bünyamina

80+ Gold
Annemin kart limiti şuanda 2000 TL aldığımızdan beri ben arttırmak istiyorum limit arttırmak kötü bişey mi ? bir mesuliyeti var mı ? yoksa normalde şuan nasılsa öylemi sadece rakamlar artıyor değil mi? ona göre arttırma yapacağım bu arada iş bankası maxımum kart nakit avans çekmek için yükselticem
Herhangi bir olayı yok. Limitin ne kadar yükselirse orana göre o kadar kredi kartın nakit avansın artar.
Faiz oranları biliyorsundur güne göre oran yüksek ona göre kullanmalısın.

Handle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Atakan AKTAŞ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Herhangi bir olayı yok. Limitin ne kadar yükselirse orana göre o kadar kredi kartın nakit avansın artar.
Faiz oranları biliyorsundur güne göre oran yüksek ona göre kullanmalısın.
Avans çekeceğim zaman 5k çektim diyelim 10 gün sonra maaşı alınca ödedim faiz var mı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Saygı değer dostum kredi kartı limit artımı düzenli kullanımla alakalıdır. Arttırabiliyorsan şayet sadece rakamlar değişiklik gösterir. Herhangi bir ekstra mesuliyeti yoktur. Bununla beraber kredi kartı ödemelerinin gelirinin %40 ını aşmamasına özen göstermelisin. Taksitli nakit avans gibi seçenekler mevcuttur bu faize tabidir.
Taksitsiz çektiğimden günü gelene kadar ödenince faiz yok değil mi

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,625
İsim
Orkun
25000TL idi en son yanlış hatırlamıyorsam. Limitini 25000 ya da 25001TL yaptığında asgari ödeme tutarı %60 olarak geliyor her ay. Bu tutarın altındaysa limitin %25 olarak geliyor. Limit açısından bence tek farkı budur.

Handle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Atakan AKTAŞ
25000TL idi en son yanlış hatırlamıyorsam. Limitini 25000 ya da 25001TL yaptığında asgari ödeme tutarı %60 olarak geliyor her ay. Bu tutarın altındaysa limitin %25 olarak geliyor. Limit açısından bence tek farkı budur.
Çok kullanmıyorum ayda yılda bir ne kadar yapsam mantıklı bence 15k yeterli

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,625
İsim
Orkun
Çok kullanmıyorum ayda yılda bir ne kadar yapsam mantıklı bence 15k yeterli
Ne kadara ihtiyaç varsa o kadar yapman kafi. Çok kullanmıyorsan 25K yı hiç geçme boşuna %60 asgari ödemek zorunda kalma.

Zaten limiti istediğin zaman arttırabiliyorsun

Handle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Atakan AKTAŞ
Ne kadara ihtiyaç varsa o kadar yapman kafi. Çok kullanmıyorsan 25K yı hiç geçme boşuna %60 asgari ödemek zorunda kalma.

Zaten limiti istediğin zaman arttırabiliyorsun
Peki normalde kredi kartından alışveriş yaptığımızdaki gibi nakit avansda da ay içinde ödeyince faizsiz oluyor mu bi nevi borç gibi yani

Mert

80+ Silver
Peki normalde kredi kartından alışveriş yaptığımızdaki gibi nakit avansda da ay içinde ödeyince faizsiz oluyor mu bi nevi borç gibi yani
Hayır, çektiğin an faiz işlemeye başlar.

Handle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Atakan AKTAŞ
Faiz oranı nasıl hesaplanıyor mesela ben 100 lira çektim bugün hergün ne kadar ekleniyor nasıl hesaplanır birde nekit avans sayfasına girince 25 bin TL %25 hakkınızı falan var dedi tam emin değilim uyarı gitti sonra büyük ihtimalle bilginiz.vardır

Mert

80+ Silver
Faiz oranı nasıl hesaplanıyor mesela ben 100 lira çektim bugün hergün ne kadar ekleniyor nasıl hesaplanır birde nekit avans sayfasına girince 25 bin TL %25 hakkınızı falan var dedi tam emin değilim uyarı gitti sonra büyük ihtimalle bilginiz.vardır
Şu an çoğu bankada aylık masraf %5, bunu güne bölerek hesaplıyorlar. Bir de masraflar var galiba ama tam emin değilim.

%25 hakkında pek fikrim yok, kredi için de mevduat için de çok düşük.

Top Bottom