Neler Yeni

Kredi kartı limiti arttırmam için ne yapmam gerekir ?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,271
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,902
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Twitter
AvciSerhatCan
Facebook
serhatcanavci
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR

Metaxa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
548
İsim
Aziz
Kredi kart limit arttırım başvurusundan sürekli olumsuz yanıt almak da kredi limitinizi olumsuz yönde etkiler.

BabaVoss7

80+ Silver
İlk işe başladığımda bana vermiyorlardı. Sonradan aldım. yaklaşık bir buçuk senede 5k limitten 41k limite yükseltti. Dedikleri gibi düzenli borçlanma ve düzenli ödemek gerek. Birde toplam kart ve limit sayısını görüyorlar. Benim tek kart sayılır. Asgari maaşa oranla 4 katı sayılır. Zamanla artıyor yani. Birden maaştan yüksek vermiyorlar

freygasm

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,311
İsim
yusuf ecer

Metaxa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
548
İsim
Aziz

GodlyPain

80+ Bronze
Ben bu bankaları anlamıyorum. Akbank 2k limit veriyor, garanti 60k veriyor. O da ihtiyaç kredisi olarak. Normal kredi kartına 10k veriyor 15k bile yapmama izin vermiyor

YazılımKafa

80+ Silver
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar.
Kredi kartlarımın limitini arttırmak istediğim zaman olumsuz sonuç alıyorum bunun sebebi neyden kaynaklanıyor acaba ?
Veya kredi kartı limitini arttırabilmem için neler yapmam gerekli acaba bilgisi olan var mı ?
Kredi notun ve aylık gelirinle alakalı. Alacağın limit aylık gelirinin 4 katı kadar olabilir. Ama bu limit tüm bankalardaki toplam limite eşit oluyor. Yani başka bankalardaki limitin o bankada artırmak için de önemli. Kredi notunu artırmak için kredili ürünler kullanman( kredi kartı, kredi vs) ve ödemelerini düzenli yapman , kredi kartı kullanıyorsan limitinin mümkünse tam dolu olmaması yani 10bin₺ limitin varsa 9 bin₺ borcun olmamalı (olursa daha yavaş artar) , kredi kartı borcunun asgari kısmını değil tamamını ödemen vs gerekiyor. Eğer serbest meslekte vs isen kredi kartı çıkardıktan sonra gelirin yükseldiyse bu gelirini bankaya belgelersen limitlerin tekrar düzenlenebilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu doğru bilinen bi şehir efsanesi sadece
Değil. Gayet doğru

Allmuted

80+ Bronze
1580 kredi notum nakit avans ve çeşitli bankalardan toplam 250k limit. :)
Ben çalışmadığım için bana vermiyor olabilirler mi maks 15k kredi kartı 90k da ihtiyaç kredisi veriyolar

YazılımKafa

80+ Silver
Kredi notun ve aylık gelirinle alakalı. Alacağın limit aylık gelirinin 4 katı kadar olabilir. Ama bu limit tüm bankalardaki toplam limite eşit oluyor. Yani başka bankalardaki limitin o bankada artırmak için de önemli. Kredi notunu artırmak için kredili ürünler kullanman( kredi kartı, kredi vs) ve ödemelerini düzenli yapman , kredi kartı kullanıyorsan limitinin mümkünse tam dolu olmaması yani 10bin₺ limitin varsa 9 bin₺ borcun olmamalı (olursa daha yavaş artar) , kredi kartı borcunun asgari kısmını değil tamamını ödemen vs gerekiyor. Eğer serbest meslekte vs isen kredi kartı çıkardıktan sonra gelirin yükseldiyse bu gelirini bankaya belgelersen limitlerin tekrar düzenlenebilir

Değil. Gayet doğru
Hatta doğru olduğunu kanıtlayayım. Kredi notum 1294 tü . 10 günde 1125 e düştü. Ve ödeme vs olayı yok tek yaptığım kredi kartı başvurusunda bulunmak. Akbankta kampanya var diye kredi kartı başvurusu yaptım. Başka bankada kartımı iptal ettim. Her gün yeni başvuru yapıyordum o iptal ettiğim kartın yerine limit açıldı mı diye. Ve hep reddettiler. Kredi notum 170 puan düştü

Quill

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
978
İsim
Hakan Can Yıldırım
Hesabına giren çıkan para ya bakıyorlar heralde ben staj maaşı için açtırmıştım staj biteli 1 yıl oldu geçen ay 55 bin e yükselttiler. Aktif bir maaşımda yok.

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar.
Kredi kartlarımın limitini arttırmak istediğim zaman olumsuz sonuç alıyorum bunun sebebi neyden kaynaklanıyor acaba ?
Veya kredi kartı limitini arttırabilmem için neler yapmam gerekli acaba bilgisi olan var mı ?
Ödemelerin düzenli olunca kredi puanın yükseliyor. Yükselince otomatik yükseliyor. Üni öğrencisiyken ziraatte 500 tl limitli kredi kartım vardı 3 ay önce birden 21k yaptılar

Ödemelerin düzenli olunca kredi puanın yükseliyor. Yükselince otomatik yükseliyor. Üni öğrencisiyken ziraatte 500 TL limitli kredi kartım vardı 3 ay önce birden 21k yaptılar
E-devletten kredi risk raporuna bakabilirsin

Quill

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
978
İsim
Hakan Can Yıldırım
Ödemelerin düzenli olunca kredi puanın yükseliyor. Yükselince otomatik yükseliyor. Üni öğrencisiyken ziraatte 500 TL limitli kredi kartım vardı 3 ay önce birden 21k yaptılar

E-devletten kredi risk raporuna bakabilirsin
Kredi puanını nerden öğreniyoruz risk raporunda yazmıyor.

Top Bottom