Neler Yeni

Kredi kartının çalışma mantığı nedir?

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
733
İsim
Muhammet Kürkçü
Ben şimdi kredi kartından 1k haracama yaptım diyelim ve kredi kartının ödeme gününde ödediğimde herhangi bir faiz ödüyormuyum? Ve her kredi kartında senelik birşeyler ödemem gerekiyormu?

Yamoima

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Ahmet Utku Kargı
Steam
https://steamcommunity.com/id/YamoimaTR/
Discord
Yamoima#1664
Ödeme tarihini aksatmazsanız faiz ödemezsiniz. Ne kadar harcadıysanız onu ödersiniz. Kredi kartı aidatı ödemek istemiyorsanız Enpara kredi kartı kullanabilirsiniz.

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
733
İsim
Muhammet Kürkçü
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ödeme tarihini aksatmazsanız faiz ödemezsiniz. Ne kadar harcadıysanız onu ödersiniz. Kredi kartı aidatı ödemek istemiyorsanız Enpara kredi kartı kullanabilirsiniz.
Hocam akbankdan çıkarmayı düşünüyor kampanyalar için. Akbankda sanırım free kart da aidat yokmuş ama onu da bana vermiyorlar sanırım. Başvuru kısmında sadece axess çıkıyor? Akbank bir türlü limtimi yükseltiyor acaba nasıl limit arttırımı yapabilirim? HALKBANK hiçbirşey istemeden 40k limit veriyordu.

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,456
İsim
Deniz Bey
her kredi karında hesap kesim tarihi olur ve 10 gün süre verir borcunu ödemen ,

örneğin hesap kesim tarihi ayın 8 i diyelim diğer ayın 8 ine kadar yani 1 ay harcadıgın kredi kartından para 10 bin diyelim,

mayıs 8 ile haziran 8 arasındaki harcama tutarn haziran 8 de sana bildirilir ve ayın 18 ine kadar ödemen gerekir bu takdir de borcunu ödersen o sürede bi faiz olmaz

ama diyelimki hepsini ödeyemiyorsun o 10 binin yüzde bilmem kaçı örneğin 4 bin tl sini onu banka belirtiyor ödersen diğer aya kalan borcun 6 bin olur ve buna faiz koyarlar (tam kaç faiz bilmiyorum sen 500 gibi düşün) öbür ay yine 10 bin harcadın 10 +öbür aydan kalan 6 bin ile birlite 16 bin kusur borç çıkarır.

kısacası paran kadar harcar ve harcadıgını ödersen faiz yemezsin :)

Hydranoid

80+ Bronze
Kredi kartı aidatı nedir? İlk kez duydum geçen sabah başvurdum 1 dakika sonra onaylandı çat diye taksitle bir şey aldım aldığım şeyin taksiti dışında ekstra bir şey ödenecek mi? Lütfen ben de bilmiyorum

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
733
İsim
Muhammet Kürkçü
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kredi kartı aidatı nedir? İlk kez duydum geçen sabah başvurdum 1 dakika sonra onaylandı çat diye taksitle bir şey aldım aldığım şeyin taksiti dışında ekstra bir şey ödenecek mi? Lütfen ben de bilmiyorum
Eğer yanlış bilmiyorsam bazı kredi kartları hariç hepsinde yıllık bir ödeme yapmak zorundasın. Axess kartta mesela 630tl sanırım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

her kredi karında hesap kesim tarihi olur ve 10 gün süre verir borcunu ödemen ,

örneğin hesap kesim tarihi ayın 8 i diyelim diğer ayın 8 ine kadar yani 1 ay harcadıgın kredi kartından para 10 bin diyelim,

mayıs 8 ile haziran 8 arasındaki harcama tutarn haziran 8 de sana bildirilir ve ayın 18 ine kadar ödemen gerekir bu takdir de borcunu ödersen o sürede bi faiz olmaz

ama diyelimki hepsini ödeyemiyorsun o 10 binin yüzde bilmem kaçı örneğin 4 bin TL sini onu banka belirtiyor ödersen diğer aya kalan borcun 6 bin olur ve buna faiz koyarlar (tam kaç faiz bilmiyorum sen 500 gibi düşün) öbür ay yine 10 bin harcadın 10 +öbür aydan kalan 6 bin ile birlite 16 bin kusur borç çıkarır.

kısacası paran kadar harcar ve harcadıgını ödersen faiz yemezsin :)
Hocam aidatsız bir kart alıp borcumu günü gününe ödersem cebimden ekstra bir para çıkmıyor değilmi?

Enparada kampanyalar nasıl hocam? Daha dün mesela neredeyse hiçbirşey yapmadan babamın akbankdan 200tl chippara geldi mesela. Enparadada öyle kampanyalar varmı?

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,067
İsim
umut şahin
Ben şimdi kredi kartından 1k haracama yaptım diyelim ve kredi kartının ödeme gününde ödediğimde herhangi bir faiz ödüyormuyum? Ve her kredi kartında senelik birşeyler ödemem gerekiyormu?
ödeme tarihini aksatmadığında faiz işlemez ama ertelersen faiz işler günü gününde ödersen sorun olmaz keyfine bak

Yamoima

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Ahmet Utku Kargı
Steam
https://steamcommunity.com/id/YamoimaTR/
Discord
Yamoima#1664
Kredi kartını kullanmak için yıllık belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Konu sahibi arkadaşın verdiği örnek gibi.
Eğer yanlış bilmiyorsam bazı kredi kartları hariç hepsinde yıllık bir ödeme yapmak zorundasın. Axess kartta mesela 630tl sanırım.

Hocam aidatsız bir kart alıp borcumu günü gününe ödersem cebimden ekstra bir para çıkmıyor değilmi?

Enparada kampanyalar nasıl hocam? Daha dün mesela neredeyse hiçbirşey yapmadan babamın akbankdan 200tl chippara geldi mesela. Enparadada öyle kampanyalar varmı?
Borcu geciktirmeyip, belirtilen borç ödeme tarihinden önce öderseniz ek bir masraf çıkmıyor. Enpara'da da benzer kampanyalar mevcut. Uygulamasından kontrol edebilirsiniz.

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
733
İsim
Muhammet Kürkçü
Kredi kartını kullanmak için yıllık belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Konu sahibi arkadaşın verdiği örnek gibi.

Borcu geciktirmeyip, belirtilen borç ödeme tarihinden önce öderseniz ek bir masraf çıkmıyor. Enpara'da da benzer kampanyalar mevcut. Uygulamasından kontrol edebilirsiniz.
Hocam şimdi Enparanın kampanyalar sayfasına baktım ama hiç beni çeken bir şey olmadı maalesef. Teşekkürler hocam bilgilendirdiğiniz için.
Yıllardır ziraat bank kredi kartı kullanıyorum, henüz hiç aidat diye bir şey ödemedim.
Demekki zamanında kartı çıkartırken öyle anlaşmışsınız Yada direk kartın bir özelliği.

Vsermet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
519
İsim
Volkan
Zamanında ödersen kredi kartı çok iyi bir şey ama kazandığından fazla harcarsan Allah yardım etsin.

Sametcvk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Samet çevik
Beyler ben lise sonum yaş 18 den büyük kredi kartı denedim Ziraat dan vermediler başka nerden deneyim

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
733
İsim
Muhammet Kürkçü
Zamanında ödersen kredi kartı çok iyi bir şey ama kazandığından fazla harcarsan Allah yardım etsin.
Siz bunu diyince şuan ekside olan hesabım geldi aklıma. Zamanında ödeme kısmında bir sıkıntı çıkmaz zaten sadece artı paraya faiz ödememek için kredi kartı alıyorum.

Beyler ben lise sonum yaş 18 den büyük kredi kartı denedim Ziraat dan vermediler başka nerden deneyim
Enpara yada akbank deneyebilirsin ama haberin olsun limit bayağı az veriyorlar sonra 1k limit verirlerse laf etme.

Top Bottom