Neler Yeni

Kredi kartına taksit konusunda

Arkadaşlar merhaba öncelikle, ben ilk defa KYK'nın bana vermiş olduğu kredi kartı ile 12 ay taksitle alışveriş yaptım ve şu kulaklığı aldım.
Alıntıyı görüntüle
Gözükmezse HyperX Cloud II, taksitlendirme sonucu 1236,63 TL tuttu. Her neyse ilk defa yaptığım için şunu merak ediyorum. 12 aya böldüğümüzde 103tl oluyor benim ödemem gereken miktar. Ancak araştırdığımda kredi kartlarında ödenmesi gereken asgari tutar oluyormuş ve bu da "anladığım kadarıyla" %20'si imiş. Şimdi ben ödediğim paranın %20'sini hesaplayınca 247 TL gibi bir ödeme çıkıyor ama taksit ekranında 103 TL idi amazon'da. Şimdi ben hangisini ödeyeceğim hiçbir şey anlayamadım aylık 103tl olan bana gayet uygundu (vade farkına rağmen) ancak ayda 250tl isteyecekse banka ben onu ödeyemeyeceğim. Bunla ilgili bana yardımcı olabilecek olan var mıdır acaba?

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar merhaba öncelikle, ben ilk defa KYK'nın bana vermiş olduğu kredi kartı ile 12 ay taksitle alışveriş yaptım ve şu kulaklığı aldım.
Alıntıyı görüntüle
Gözükmezse HyperX Cloud II, taksitlendirme sonucu 1236,63 TL tuttu. Her neyse ilk defa yaptığım için şunu merak ediyorum. 12 aya böldüğümüzde 103tl oluyor benim ödemem gereken miktar. Ancak araştırdığımda kredi kartlarında ödenmesi gereken asgari tutar oluyormuş ve bu da "anladığım kadarıyla" %20'si imiş. Şimdi ben ödediğim paranın %20'sini hesaplayınca 247 TL gibi bir ödeme çıkıyor ama taksit ekranında 103 TL idi amazon'da. Şimdi ben hangisini ödeyeceğim hiçbir şey anlayamadım aylık 103tl olan bana gayet uygundu (vade farkına rağmen) ancak ayda 250tl isteyecekse banka ben onu ödeyemeyeceğim. Bunla ilgili bana yardımcı olabilecek olan var mıdır acaba?
O ay ödeyeceğin paranın paranın %20 sini vermek zorundasın ana paranın değil. 103TL üzerinden hesapla yani onu 😀

Asgari tutarı ödersen ödenmeyen kalan paraya faiz biner ama kart kullanıma açık kalır, hiç ödemezsen kartın bloke olur. Asgari ödeme tutarı denen şey o. Yani her ay 103TL yi yani tüm parayı ödersen seni ilgilendiren bir durum değil.

Letho

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Harun Sıvacı
İlgilendiği Kategoriler
Donanımlar, Sıcak Fırsatlar
Instagram
harunsivaci
Steam
harunsivaci
Discord
Letho#7004
Asgari tutar dediği o ayın ekstresinin yüzde 20 si hocam yani senin taksitin 103 TL ödeme durumun kısıtlı onun yüzde 20 sini ödeyerek biraz faizi kabul edip ayı kurtarıyorsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
GÖKHAN YILDIRIM
kredi kartına kaç taksit olduysa her ekstre dönemine o yansır 12 ay yaptıysan 103 TL ödemen gerekir . yuzde 20 muhabbeti ekstre ile ilgili

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,039
Üyeler
140,751
Son üye
Oredarhyme
Top Bottom