Neler Yeni

kule tipi soğutucu takınca sıcaklık pek değişmedi.

oflee123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
ATIF YILDIZ

Herkese merhaba. Bu soğutucuyu Ryzen 5 5500 işlemcime taktım. Yaz olduğu için stok soğutucu ile 70 75 bandında çalışıyordu. Soğutucu ile 68 70 arası çalışıyor. Bu normal midir ? Bu soğutucu için iyi diyorlardı. Acaba termal macun ile ilgisi olabilir mi?

Zekkum

80+
Hocam öncelikle macunu normal sürdüysen ve sağlam şekilde oturttuysan sorun yok demektir.

İşlemcin tam performansta çalışırken droplar yaşamazsın. Onun dışında çok büyük bir beklentin olmasın.

Sıcaklık rahatsız ediyorsa %30'a varan performans kaybı pahasına Anakart BİOS'tan AMD Oto Boostu kapat sonbaharda tekrar açarsın.

Ben 240 mm sıvı soğutucu olmasına rağmen böyle kullanıyorum.

Ceasar123

80+ Silver
70-75 derece sıcaklık hiçbirşey.
O işlemci 90 dereceye kadar tam hız, performans kesmeden çalışıyor zaten.
Onun dışında soğutucu zaten tam köküne kadar soğutmaya çalışmaz.
Tam hızında çalışmaz.
Belli bir sıcaklık vardır, o sıcaklıkta tutmaya çalışır.

oflee123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
ATIF YILDIZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam öncelikle macunu normal sürdüysen ve sağlam şekilde oturttuysan sorun yok demektir.

İşlemcin tam performansta çalışırken droplar yaşamazsın. Onun dışında çok büyük bir beklentin olmasın.

Sıcaklık rahatsız ediyorsa %30'a varan performans kaybı pahasına Anakart BİOS'tan AMD Oto Boostu kapat sonbaharda tekrar açarsın.

Ben 240 mm sıvı soğutucu olmasına rağmen böyle kullanıyorum.
Arkadaşa kaliteli bir kule tipi aldık 50 li derecelerde çalışıyor. Ben 5500 kullandığım için bunu alayım dedim çünkü zaten serin çalışan bir işlemci
Mesaj otomatik birleştirildi:

70-75 derece sıcaklık hiçbirşey.
O işlemci 90 dereceye kadar tam hız, performans kesmeden çalışıyor zaten.
Onun dışında soğutucu zaten tam köküne kadar soğutmaya çalışmaz.
Tam hızında çalışmaz.
Belli bir sıcaklık vardır, o sıcaklıkta tutmaya çalışır.
Anladım teşekkür ederim

ThE LoSt

80+ Gold

Herkese merhaba. Bu soğutucuyu Ryzen 5 5500 işlemcime taktım. Yaz olduğu için stok soğutucu ile 70 75 bandında çalışıyordu. Soğutucu ile 68 70 arası çalışıyor. Bu normal midir ? Bu soğutucu için iyi diyorlardı. Acaba termal macun ile ilgisi olabilir mi?
Montajı gözden geçir o soğutucu stock soğutucuya göre oldukça başarılıdır 5500 ısınan bir işlemci olmamak ile birlikte arada 2-5 derece olması gülünç

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
İşlemci ve Kasa Fan hızını sona almadıktan sonra çok düşürmez. Kasanın üst tarafında Fan takabileceğin yer varsa oraya da Fan takmanı tavsiye ederim. Isınan hava yükseleceği için fanla daha hızlı dışarı atılır.
5600 için kış günü yaptığım soğutucu değişikliğinin sonuçları

Top Bottom