Neler Yeni

Kule tipi soğutucuyu yanlış takmış olabilir miyim?

AliMert37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
366
İsim
Ali Mert Okuducu
Normalde gördüğüm soğutucular egzoz fanina bakıyor ama benim soğutucu yukarıya bakiyor. Yanlış takmış olabilir miyim?

Ekler

• IMG_20240423_145052.jpg
    IMG_20240423_145052.jpg
    3 MB · Hit: 59

Palo DAYI

80+ Silver
Normalde gördüğüm soğutucular egzoz fanina bakıyor ama benim soğutucu yukarıya bakiyor. Yanlış takmış olabilir miyim?
sıcaklıga etkısı olabılır ustakı fanına sagda olması gerek takarken dıkkat etmelıydın

yusakaraa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Yuşa Kara
Instagram
creepersia
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198301028968/
Discord
yusakaraa
Egzoz fanına bakması daha sağlıklı olur. Fanların özeründe hava akışını belirten yönde oklar olur onlarda egzoza doğru havayı üfleyecek şekilde olmalı. Ön panelden gelen hava direkt arkadan atılır bu sayede.
Şuanda ekran kartınızın sıcaklığını çektiği gibi, dar bir alandan kısıtlı bir hava alıyor.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,414
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Evet yanlış olmuş, ekran kartına doğru sıcak hava üflüyor şu an. Ayrıca bu her sisteme ideal şekilde sığmayabilir kocaman bir soğutucuymuş.

AliMert37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
366
İsim
Ali Mert Okuducu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet yanlış olmuş, ekran kartına doğru sıcak hava üflüyor şu an. Ayrıca bu her sisteme ideal şekilde sığmayabilir kocaman bir soğutucuymuş.
Egzoz fanına bakması daha sağlıklı olur. Fanların özeründe hava akışını belirten yönde oklar olur onlarda egzoza doğru havayı üfleyecek şekilde olmalı. Ön panelden gelen hava direkt arkadan atılır bu sayede.
Şuanda ekran kartınızın sıcaklığını çektiği gibi, dar bir alandan kısıtlı bir hava alıyor.
sıcaklıga etkısı olabılır ustakı fanına sagda olması gerek takarken dıkkat etmelıydın
Hocam oyunda 60derece üstünü görmedim suana kadar. Havayı ekran kartına değil de yukarı üflesin diye ona göre taktım fanları. Sogutucunun videosunu izlediğim adam da aynı bu şekilde takiyordu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam oyunda 60derece üstünü görmedim suana kadar. Havayı ekran kartına değil de yukarı üflesin diye ona göre taktım fanları. Sogutucunun videosunu izlediğim adam da aynı bu şekilde takiyordu.
Soğutucunun tam modeli de aigo ice 600 pro

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
Mert Camran

Örnek olarak ss fotoğrafında attığım görseldeki gibi takman lazım soğutucuyu hocam. (Kasa benim değil örnek olarak görsellerden aldım. )
Doğum günün kutlu olsun :peepokalp:

Ekler

• WhatsApp Image 2023-03-17 at 07.55.31.jpeg
    WhatsApp Image 2023-03-17 at 07.55.31.jpeg
    403.2 KB · Hit: 28

AliMert37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
366
İsim
Ali Mert Okuducu

Palo DAYI

80+ Silver

hocam dogum gununuz kutlu olsun bu arda
fanları neden oyle taktınız yanı benım anladıgım alltakı radyator suan ıslevsız ustekı radyatorde ortadakı fandan hava alıyor ustekı fan ıse o radyatore gelen havayı dısarı atıyor
resım atabılsenız cok guzel olur

AliMert37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
366
İsim
Ali Mert Okuducu
Örnek olarak ss fotoğrafında attığım görseldeki gibi takman lazım soğutucuyu hocam. (Kasa benim değil örnek olarak görsellerden aldım. )
Doğum günün kutlu olsun :peepokalp:
Soğutucunun o şekilde takıldığını biliyorum hocam. Aparatlariyla takmaya çalıştığımda sadece bu şekilde takabildim. Diğer türlü uymuyordu

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,414
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Bu tarz gereksiz büyük soğutucular çoğu sistemde RAM'lere çarpıyor zaten. O tarz montaj kurtarmayabilir.

yusakaraa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Yuşa Kara
Instagram
creepersia
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198301028968/
Discord
yusakaraa

Hocam Core temp ve CpuID yükleyin, ikisini çalıştırıp CpuID Bench sekmesinden hem stress hem bench verip Core temp üzerinden sıcaklıklara bakın.
2-3 dakika yükte kalınca 65-70 dereceyi geçmiyorsa böyle kalabilir ama emin olun yönü değiştirmek mevcut değerden daha soğuk çalışmasını sağlayacaktır.

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
Mert Camran
Soğutucunun o şekilde takıldığını biliyorum hocam. Aparatlariyla takmaya çalıştığımda sadece bu şekilde takabildim. Diğer türlü uymuyordu
Çok büyük soğutucu almışsın hocam geri iade etme şansın varsa yeni bir CPU soğutucusu almanı tavsiye ederim.

AliMert37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
366
İsim
Ali Mert Okuducu
Hocam Core temp ve CpuID yükleyin, ikisini çalıştırıp CpuID Bench sekmesinden hem stress hem bench verip Core temp üzerinden sıcaklıklara bakın.
2-3 dakika yükte kalınca 65-70 dereceyi geçmiyorsa böyle kalabilir ama emin olun yönü değiştirmek mevcut değerden daha soğuk çalışmasını sağlayacaktır.
Hocam prime95 ile denemiştim. Normalde 80 dereceyi görüyordu bu soğutucu 65i gecmedi

Çok büyük soğutucu almışsın hocam geri iade etme şansın varsa yeni bir CPU soğutucusu almanı tavsiye ederim.
2. El aldım hocam da bilerek biraz büyük aldım sogutmasi daha iyi olsun diye

Top Bottom