Neler Yeni

KYK Bursu 1250₺ Olarak Açıklandı

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,189
İsim
yunus günaydın
Onun yeri bu konunun altı değil çünkü. Ben burda ekonomimiz alım gücümüz iyi demiyorum. 1250tl bir öğrencinin eğitim ihtiyaçlarını karşılaması için gayet yeterli kimse ağlamasın
Onun yeri bu konunun altı nasıl olmaz? Doğrudan alım gücüyle alakalı bir durum hakkında yeter bu para diyosun sen. İnsanlar da yetmeyeceğini söylüyor. Siz insan gibi yaşamayı lüks sanıyorsunuz. Avrupalı bir çocuk Avrupa'yı gezmek için ülkesi ona yardım ediyor. Sen oturmuş kafeye gidersen yetmez diyorsun. Arkadaşlar bırakın bu arkadaşı evinde makarna yesin herhangi bir aktiviteye, sinemaya, konsere, tiyatroya gitmesin. Kültürlenmesin. Ben 2 yıl önce üniversiteden mezun oldum o zaman bile alınan bursun (pardon kredinin) 1.5 katını ailemden destek olarak alıyordum ve yetmiyordu. Sen ne anlatıyorsun kardeşim?

Megan

80+ Silver
Onun yeri bu konunun altı nasıl olmaz? Doğrudan alım gücüyle alakalı bir durum hakkında yeter bu para diyosun sen. İnsanlar da yetmeyeceğini söylüyor. Siz insan gibi yaşamayı lüks sanıyorsunuz. Avrupalı bir çocuk Avrupa'yı gezmek için ülkesi ona yardım ediyor. Sen oturmuş kafeye gidersen yetmez diyorsun. Arkadaşlar bırakın bu arkadaşı evinde makarna yesin herhangi bir aktiviteye, sinemaya, konsere, tiyatroya gitmesin. Kültürlenmesin. Ben 2 yıl önce üniversiteden mezun oldum o zaman bile alınan bursun (pardon kredinin) 1.5 katını ailemden destek olarak alıyordum ve yetmiyordu. Sen ne anlatıyorsun kardeşim?
Eğitim için yeterli.

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,459
İsim
Fatih
Kaldı ki her şehirde ve okulda harcamalar eşit değil. Örnek olarak söylüyorum Eskişehirde veya Çanakkalede okuyan ile İstanbulda okuyanın harcamaları arasında dağlar kadar fark var. Sırf şu yüzden bile İstanbul'da okumak isteyip okuyamayan bile insanlar var.
Bu bana birini hatırlattı. Beni 🙃
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben ne yapayım 81 ilde de okudum mu sanki? Ve fark etse etse ne kadar fark ettirir il farkı? Ulaşım fark eder sadece. Bölüm fark ettirir onda da çok masraflı birkaç bölüm var.
Kanka sen nerede ne okuyorsun çok merak ettim. Konunun kalanında yazdıysan goremedim.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Ben ne yapayım 81 ilde de okudum mu sanki? Ve fark etse etse ne kadar fark ettirir il farkı? Ulaşım fark eder sadece. Bölüm fark ettirir onda da çok masraflı birkaç bölüm var.
Genelleme yapma işte. Direk diyorsun ki yeter. Yetmiyor işte kardeşim. Ulaşım, yemek, kıyafet her şey fark ediyor.

• Beğen
Reaksiyonlar: Shaw

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,189
İsim
yunus günaydın
E sen de direkt yetmiyor diyorsun sen de kendi adına konuşuyorsun?
:D Onun söylediği seninkini çürütüyor ama senin söylediğin çürütmez çünkü binlerce yetiştiremeyen öğrenci mevcut. Okuduğu şehire bağlı olarak, yurt bulamayanlar da var.

Megan

80+ Silver
Çünkü yetmiyor. Sana inadıma okuduğun şehire gelip 1250 TL ye 1 ay yaşamaya çalışırım ama yol parasına 200 TL gidecek sonra aç kalıcam diye korkuyorum. :)
Gel yol parası benden 1250tl ye gerçekten yaşatırım. Aç kalmassın salça ekmek de yemessin. Gayet güzel yersin(yurt yemekleri dışında)

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
E sen de direkt yetmiyor diyorsun sen de kendi adına konuşuyorsun?
Bak adam üstte attı 1250 TL ye max 31 tane tavuk döner yiyebiliyormuşsun. Hani yurt parası, hani yol parası, hani diğer giderler nerde 20gb internetli 90 TL olan operatör şirketine verilecek para ?

Megan

80+ Silver
:D Onun söylediği seninkini çürütüyor ama senin söylediğin çürütmez çünkü binlerce yetiştiremeyen öğrenci mevcut. Okuduğu şehire bağlı olarak, yurt bulamayanlar da var.
E tabi yetiştirmeyen çok olur. Ben kendi adıma konuştum evde kalanlar yetiştiremez, diş hekimliği okuyanlar yetiştiremez...

Top Bottom