Neler Yeni

KYK Bursu 1250₺ Olarak Açıklandı

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,011
İsim
Batuhan Divrik
Eğer bir öğrenci okumaya gidiyorsa bu para ona okuması yemesi için yeter. Keyfi şeyler için yetmez. Mesela her gün dışarda kahve içecekse tabi yetmez. Öyle olsa 3 4 bin lazım
Hukuk 2. sınıf öğrencisiyim sadece bu dönemin kitap masraflarına 2200 TL para harcadım. Otobüs parası yurttan okula 7.5 TL git gel sadece yurt okul için net 15 TL para harcırıyorum. Merkeze inmek için de 7.5 7.5 veriyorum 15 de öyle harcanıyor. He sen şimdi merkeze gitme o zaman da diyebilirsin... Okulda yemek yiyeceğim en kötü yemek 20 25 TL den başlıyor ne yiyelim ne içelim ? 1250 TL ile hayali hayatında başarılar sana... Sadece hiç yoktan günlük 80 90 TL para gidiyor. Kafeye gitsek zaten imkansız dışarıdan döner dışında bir şey yemek girişi 50 60 TL sen ne anlatıyorsun ?

Megan

80+ Silver
fatura kaç liraymış ben 70 gb internet paketine turkcele 550 TL ödedim
Mesaj otomatik birleştirildi:
Telsiz kullanım ücretiyle 90 falan oluyor. 1000dk 250sms 20gb. Ve silsüpürden internet. Mesela geçen silsüpürden 1 haftalık 10gb çıktı

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Kaldı ki her şehirde ve okulda harcamalar eşit değil. Örnek olarak söylüyorum Eskişehirde veya Çanakkalede okuyan ile İstanbulda okuyanın harcamaları arasında dağlar kadar fark var. Sırf şu yüzden bile İstanbul'da okumak isteyip okuyamayan bile insanlar var.
beni tarif etmişsin uzaklara gitmeyeyim diye yıllardır yksye giriyorum :) Dershane müdürü yarın gel işe başla diye şaka yapıyor artık ,kimyacı eksik diyor

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,011
İsim
Batuhan Divrik
Hukuk 2. sınıf öğrencisiyim sadece bu dönemin kitap masraflarına 2200 TL para harcadım. Otobüs parası yurttan okula 7.5 TL git gel sadece yurt okul için net 15 TL para harcırıyorum. Merkeze inmek için de 7.5 7.5 veriyorum 15 de öyle harcanıyor. He sen şimdi merkeze gitme o zaman da diyebilirsin... Okulda yemek yiyeceğim en kötü yemek 20 25 TL den başlıyor ne yiyelim ne içelim ? 1250 TL ile hayali hayatında başarılar sana... Sadece hiç yoktan günlük 80 90 TL para gidiyor. Kafeye gitsek zaten imkansız dışarıdan döner dışında bir şey yemek girişi 50 60 TL sen ne anlatıyorsun ?
Spor salonlarının zaten aylık ödemesi 500-600 TL arasında nereye yetiyor bu para ne kadar bereketli bir paraymış arkadaş...

masperv

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
312
İsim
Muhammed
sözleşmeniz ne zaman bitiyor hocam? yakın zamanda böyle bir paket almanız imkansıza yakın zamlardan önce yaptırmışsındır yüksek ihtimal

turkcellde bile 40 TL civarı olan 6gb paket 70-80tl oldu?
şuan bana vodafone böyle bi tarife sunuyo
Screenshot_20221212-205824_Yanmda.jpg

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Şunu da söyleyim bu ay ailemden 100tl aldım sadece sonra kuruş almadım diyerek abarttım ona kabul. Ama gerçekten +birkaç yüz TL ile yurtta kalan bir öğrenci için fazla keyfi yaşamadığı sürece yeterli bir miktar. Burda boş boş hakaret etmeye gerek yok
Bende sana onu söylüyorum kardeşim. Destek almadan bu parayı idare edebilmenin imkanı yok. Ne fatura ne yemek ne yol parası hiç birisine bir aile müdahale etmediği sürece bu para hiç bir şekilde yetmez. Sana az önce söyledim bir fatura 180 TL şuan sadece ve 3 gün oldu geçeli. İzmir'de okuyor kardeşim. Bende orda okudum benim okuduğum zamanda bile yol ücretleri yarı yarıyaydı. Şuan hemen hemen yine aynı olmasına rağmen bir dünya yol parası veriyorlar.

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Telsiz kullanım ücretiyle 90 falan oluyor. 1000dk 250sms 20gb. Ve silsüpürden internet. Mesela geçen silsüpürden 1 haftalık 10gb çıktı
baya iyi turkcell paketi bi bitiriyim tt müşteri hizmetlerinin ensesindeyim.

Megan

80+ Silver
Hangi şehir orası? Ben anlatayım kendimi hak verirsin. Aylık abonman 100tl. Hafta içi öğlen yemeğini okulda yiyorum 5tl. Mükemmel olmasa da güzel yemekler çıkıyor. Hafta sonu dışardan söylüyorum indirimle 60 70 tutuyor. Senin ulaşıma çok veriyormuşsun

Megan

80+ Silver
Spor salonlarının zaten aylık ödemesi 500-600 TL arasında nereye yetiyor bu para ne kadar bereketli bir paraymış arkadaş...
Belediyenin sosyal yaşam tesisleri var 3 aylık 300 gibi fiyatlar var 6 ayda falan daha ucuza geliyoe

Bende sana onu söylüyorum kardeşim. Destek almadan bu parayı idare edebilmenin imkanı yok. Ne fatura ne yemek ne yol parası hiç birisine bir aile müdahale etmediği sürece bu para hiç bir şekilde yetmez. Sana az önce söyledim bir fatura 180 TL şuan sadece ve 3 gün oldu geçeli. İzmir'de okuyor kardeşim. Bende orda okudum benim okuduğum zamanda bile yol ücretleri yarı yarıyaydı. Şuan hemen hemen yine aynı olmasına rağmen bir dünya yol parası veriyorlar.
Tamam da dediğim gibi az bir destekle de güzelce yaşanabilir mi evet. Neyi abartıyorsunuz o zaman

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
beni tarif etmişsin uzaklara gitmeyeyim diye yıllardır yksye giriyorum :) Dershane müdürü yarın gel işe başla diye şaka yapıyor artık ,kimyacı eksik diyor
Görüyoruz bunları dostum çevremizde bir sürü genç var. Okuduğu bölüm tek bir yerde var ama şehir pahalı diye gidemedi. Gel bu çocuktan hayır bekle şimdi. İstemediği bir bölümü zorda olsa bitirecek bir şekilde ama muhtemelen okuduğu bölümün işini yapmayacak ne anladım ben bu işten. Sorunlar sürekli sorunları doğuruyor her şey bir biriyle bağlantılı.

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,542
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Kripto Paralar, İşlemci overclock(az), Monitör
Pbys kaç tl oldu haberiniz var mı

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,011
İsim
Batuhan Divrik
Hangi şehir orası? Ben anlatayım kendimi hak verirsin. Aylık abonman 100tl. Hafta içi öğlen yemeğini okulda yiyorum 5tl. Mükemmel olmasa da güzel yemekler çıkıyor. Hafta sonu dışardan söylüyorum indirimle 60 70 tutuyor. Senin ulaşıma çok veriyormuşsun
Her şehirde maalesef ki aylık abonman yok. Sen kendini genele vuramazsın. Kırklareli'de yaşıyorum. Yemeği okulda yiyemiyorum aralarım denk gelmiyor 2-5 arası da kapalı kaldığı için anca ya bekleyeceğim ya da yemeyeceğim. Dışarıdan yurda yemek söylemek imkansıza yakın ya toplanacaksın 2 3 kişi söyleyeceğiz o da yine masraflı oluyor indirim vs. şeylerde çok olmuyor burada yemek imkansız oluyor. Kırklareli'deki belediyenin yaşam tesislerindeki buradakinden bahsediyorum en azından gitsem geri kaçarsın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,771
Üyeler
147,606
Son üye
Shelteather
Top Bottom