Neler Yeni

Yardım Laptop 70 derecede anında kapanıyor

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Arkadaşımın laptobu ram ssd işlemci ve ekran kartında hiçbir sorun olmamasına rağmen (memtest crystal disk info ve disk mark cpu-z ve furmark ile test ettik) ağır oyun açınca sürekli shutdown yiyor ve gözlemleyebildiğim tek saçmalık furmark testindeki bu sıcaklık dalgalanması aceba overheating sorunu mu var? Başta adaptöründen şüphelendim ama pildede aynı sorun var cihaz altı aylık oyun içinde sıcaklığı gözlemlemesini isteyeceğim ancak daha açılmadan kapandığı için mümkün değil yardımcı olur musunuz?

1722720708267.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
yağmur yıldırım
Arkadaşımın laptobu ram ssd işlemci ve ekran kartında hiçbir sorun olmamasına rağmen (memtest crystal disk info ve disk mark cpu-z ve furmark ile test ettik) ağır oyun açınca sürekli shutdown yiyor ve gözlemleyebildiğim tek saçmalık furmark testindeki bu sıcaklık dalgalanması aceba overheating sorunu mu var? Başta adaptöründen şüphelendim ama pildede aynı sorun var cihaz altı aylık oyun içinde sıcaklığı gözlemlemesini isteyeceğim ancak daha açılmadan kapandığı için mümkün değil yardımcı olur musunuz?

Alıntıyı görüntüle
Bütün oyunlardamı oluyor?

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bütün oyunlardamı oluyor?
Hayır assains creed odyssey origins gibi ağır oyunlarda oluyor driverları tam ve güncel biosta aynı şekilde sıcaklığın 67'ye dayandıktan sonra bir anda sürekli 63 seviyelerine inmesi 70 dereceyi geçtiği anda bilgisayarı kapatıyor mu diye düşündürdü ve bunu test edebileceğimiz bir zaman aralığı yok orijinal ssd ve ramide satarak yükselttiği için servise yollayamıyoruz (kutu içeriğini tam isteyen orijinal ssd ve ramide ister diye düşündük)

1722721302145.png

1722721309606.png

şu iki ss arasında 1 saniye bile yok max 69 gördü ve ara ara fps drop yiyor

1722721373184.png

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Halil Karagöz
Laptobun ekran kartı 70 derecede işlemci kaç derecede çalışıyor onu atın hocam. Sıcaklık dalgalanmasının sebebi otomatik fan. Windows c++ runtime paketlerini yükleyip tekrar deneyin ve sfc /scannow

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Kodlarını çalıştırın.

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Laptobun ekran kartı 70 derecede işlemci kaç derecede çalışıyor onu atın hocam. Sıcaklık dalgalanmasının sebebi otomatik fan. Windows c++ runtime paketlerini yükleyip tekrar deneyin ve sfc /scannow

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Kodlarını çalıştırın.
O konuda bilgim yok ancak cpu-z ile stres testinde sorun çıkarmamış işlemci sıcaklığından olsa o zamanda çökerdi diye düşündüm bu arada kodları nereye yazıyoruz?

Lympha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Mert Aksu
işlemci 90-105 arası vuruyorsa kapanır

iYigitErc

80+
thorttlestopla onun kapanma eşiği arttırılabiliyordu diye hatırlıyorum ama sağlıklı olur mu bilmem başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,038
Üyeler
151,157
Son üye
mirac100
Top Bottom