Neler Yeni

laptop dış temizliği nasıl yapılabilir ?

Fatih_u

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Fatih ucar
merhaba laptopumun dış temizliğini düzenli olarak yapmak istiyorum . klavye aralarında toz oluyor tuşların diplerine kadar giriyor ve bez ile alamıyorum . birde ekranda da zamanla yuvarlak lekeler oluşuyor bazıları silince geçiyor ancak geçmeyenlerde var . Özellikle klavye ve ekran temizliği hakkında tavsiyelerinize ihtiyacım var . bunların temizliği için ne yapabilirim ?

aakif

80+ Bronze
ıslak mendille yapıyodum ben

stizzy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,309
İsim
stizzy
merhaba laptopumun dış temizliğini düzenli olarak yapmak istiyorum . klavye aralarında toz oluyor tuşların diplerine kadar giriyor ve bez ile alamıyorum . birde ekranda da zamanla yuvarlak lekeler oluşuyor bazıları silince geçiyor ancak geçmeyenlerde var . Özellikle klavye ve ekran temizliği hakkında tavsiyelerinize ihtiyacım var . bunların temizliği için ne yapabilirim ?
Ekran için ıslak mendil veya camsili bir havluya(küçükler varya onlardan adını unuttum) döküp hemen arkasından kuru peçete ile siliyorum iz vs bırakmıyor. Klavyede gene o küçük havlular ile nasıl toz alıyorsak öyle alıyorum.

Fatih_u

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Fatih ucar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ıslak mendille yapıyodum ben
ıslak mendil klavyede denemedim ancak ekrandaki lekelerin bir kısmını temizlemedi maalesef
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran için ıslak mendil veya camsili bir havluya(küçükler varya onlardan adını unuttum) döküp hemen arkasından kuru peçete ile siliyorum iz vs bırakmıyor. Klavyede gene o küçük havlular ile nasıl toz alıyorsak öyle alıyorum.
ıslak mendil ekranda iki üç tane nokta şeklinde leke var onları temizlemedi ancak cam sil denemedim . cam sil ekranda çizik vesaire gibi bir sorun oluşturmaz değil m i ?

stizzy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,309
İsim
stizzy
ıslak mendil klavyede denemedim ancak ekrandaki lekelerin bir kısmını temizlemedi maalesef

ıslak mendil ekranda iki üç tane nokta şeklinde leke var onları temizlemedi ancak cam sil denemedim . cam sil ekranda çizik vesaire gibi bir sorun oluşturmaz değil m i ?
Bende oluşturmadı ve aşırı fazla bastırmadan yapıyorum.

Fatih_u

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Fatih ucar
Bende oluşturmadı ve aşırı fazla bastırmadan yapıyorum.
tamamdır bir deniyeyim bunu birde camsil dedikten sonra aklıma gözlük camlarını temizlemek için olan spreylerde geldi :) ikisini de deneyelim bakalım

BIGGZ

80+ Bronze
Ben eski laptopımı bildiğin yer silinen bezi ıslatıp siliyordum
Bir şey de olmuyordu
(Evet biraz ayıyım :D)

Islak mendil veya gözlük silinen bezler kullanabilirsin bence

Fatih_u

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Fatih ucar
Ben eski laptopımı bildiğin yer silinen bezi ıslatıp siliyordum
Bir şey de olmuyordu
(Evet biraz ayıyım :D)

Islak mendil veya gözlük silinen bezler kullanabilirsin bence
ahahah oda iyiymiş :) ben ekranın çizilmesinden korktum o nedenle sorayim dedim . birde klavye tuşlarının arasına giren tozlar çok sinirimi bozuyor ona bir çözüm bulmak istedim .

BIGGZ

80+ Bronze
ahahah oda iyiymiş :) ben ekranın çizilmesinden korktum o nedenle sorayim dedim . birde klavye tuşlarının arasına giren tozlar çok sinirimi bozuyor ona bir çözüm bulmak istedim .
Yeriniz varsa ayrı bir klavye kullanın derim
Laptop orijinal klavyesi çok çabuk perte çıkıyor

Fatih_u

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Fatih ucar
Yeriniz varsa ayrı bir klavye kullanın derim
Laptop orijinal klavyesi çok çabuk perte çıkıyor
çalışma masam biraz küçük kalıyor o nedenle şimdilik düşünmedim . perte çıkıyor derken ne olabilir ki ? 5 yıldır kullandığım başka bir laptopum var ama klavye sağlam duruyor sadece çok az silinmeler var

BIGGZ

80+ Bronze
çalışma masam biraz küçük kalıyor o nedenle şimdilik düşünmedim . perte çıkıyor derken ne olabilir ki ? 5 yıldır kullandığım başka bir laptopum var ama klavye sağlam duruyor sadece çok az silinmeler var
Laptop klavyeleri narin olduğu için pek önerilmez kullanılması
Ör: Oyun falan oynarsan pert olma ihtimali büyüyor

Benim eski bir laptopum vardı, çok yoğun kullanmamama rağmen tuşları çıkıyordu
Yazıları zaten hallice silinmişti

Üstüne bir de oyun oynayınca iyice pert oldu
Gittim 30₺ e klavye aldım, narinlikten katılığa geçtikten sonra rahatladım bayağı

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,862
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Mikrofiber bir beze kolonya dökerek ekran hariç diğer yerlere nispeten bastırarak güzelce temizleyebilirsiniz. Aynı şekilde yine bir mikrofiber bez ile kurulayınca yeni alınmış gibi oluyor

Fatih_u

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Fatih ucar
Laptop klavyeleri narin olduğu için pek önerilmez kullanılması
Ör: Oyun falan oynarsan pert olma ihtimali büyüyor

Benim eski bir laptopum vardı, çok yoğun kullanmamama rağmen tuşları çıkıyordu
Yazıları zaten hallice silinmişti

Üstüne bir de oyun oynayınca iyice pert oldu
Gittim 30₺ e klavye aldım, narinlikten katılığa geçtikten sonra rahatladım bayağı
anladım , aslında mantıklı olur harici bir klavye . bir düşüneceğim hocam :)

Mikrofiber bir beze kolonya dökerek ekran hariç diğer yerlere nispeten bastırarak güzelce temizleyebilirsiniz. Aynı şekilde yine bir mikrofiber bez ile kurulayınca yeni alınmış gibi oluyor
yazdım kenara , teşekkürler

Top Bottom