Neler Yeni

Laptop güç geliyor ama çalışmıyor

tanrisal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Kenan Kırıkkaya
Bugün laptopu temizlemek için içini açtım. Parçaları yumuşak fırça ile temizledim geri yerleştirdim. Güç geliyor ama anakart çalışmıyor. Normalde anakartta ışık yanardı şuan yanmıyor. İnternetten araştırdım biraz anakart yanmış olabileceği yazıyor çoğu yerde ama her şeyi normal şekilde yerleştirdim. Bios pilini çıkartıp anakarttaki gücü boşalttım soketleri tekrar çıkarıp sağlam şekilde yerleştirdim ama işe yaramadı. Ne yapmam lazım? Pc benim olmadığı için mutlaka çalıştırmam gerekiyor.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,234
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Bugün laptopu temizlemek için içini açtım. Parçaları yumuşak fırça ile temizledim geri yerleştirdim. Güç geliyor ama anakart çalışmıyor. Normalde anakartta ışık yanardı şuan yanmıyor. İnternetten araştırdım biraz anakart yanmış olabileceği yazıyor çoğu yerde ama her şeyi normal şekilde yerleştirdim. Bios pilini çıkartıp anakarttaki gücü boşalttım soketleri tekrar çıkarıp sağlam şekilde yerleştirdim ama işe yaramadı. Ne yapmam lazım? Pc benim olmadığı için mutlaka çalıştırmam gerekiyor.
ana bataryayı sökerek işlemleri yaptın değil mi ? Ayrıca bataryayı söküp taktığında güç kaynağına tekrar takman gerek açılması için, üretici kilidi var.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,234
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
çok sert bir fırça kullandıysan parçalara zarar vermiş olabilirsin. Parçaları yüzeysel kontrol et. bacağı kalkan vs var mı ?

Noctiluca

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Abdullah
2 tane ram varsa 2 sök 1 takarak denermisiniz

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru