Neler Yeni

Laptop hoparlöründen gelen patlama sesi

tahaa1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
taha drv
Merhaba laptobu alalı 2 gün oldu. İlk geldğinde hoparlör driverlarını kendi indirmedi ve ben driver pack diye bir siteden indirmek zorunda kaldım. Şu sorunu fark ettimki herhangi bir videoya ya da sesli bir şeye girmeden önce bir çıt sesi (blutooth kulaklarındakinden biraz daha fazla) bir ses geliyor. açıkçası her laptop açıldığında olsa sorun olmazdı fakat bu beni sinir etmeye başladı.

bu durum herhangi bir sorun açabilir mi? Anakart ya da ses kartıyla ilgili donanımsal bir sorun mudur yoksa driver güncellemeleriyle alakalı bir durum mu? Daha ikinci günden garanti ile uğraşmak istemiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

örnek olarak sekmelerde youtube u açtığımda bu ses çıkıyor

tahaa1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
taha drv
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bilen yaşıyan var midir

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,501
İsim
Emre Zengin
Merhaba laptobu alalı 2 gün oldu. İlk geldğinde hoparlör driverlarını kendi indirmedi ve ben driver pack diye bir siteden indirmek zorunda kaldım. Şu sorunu fark ettimki herhangi bir videoya ya da sesli bir şeye girmeden önce bir çıt sesi (blutooth kulaklarındakinden biraz daha fazla) bir ses geliyor. açıkçası her laptop açıldığında olsa sorun olmazdı fakat bu beni sinir etmeye başladı.

bu durum herhangi bir sorun açabilir mi? Anakart ya da ses kartıyla ilgili donanımsal bir sorun mudur yoksa driver güncellemeleriyle alakalı bir durum mu? Daha ikinci günden garanti ile uğraşmak istemiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

örnek olarak sekmelerde youtube u açtığımda bu ses çıkıyor
Windows Update de mi yoktu sürücüleri? Gidip saçma sapan yazılım kuran programlardan indiriyorsunuz.

tahaa1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
taha drv
Emre kardesim windows updatele çözülseydi herhalde başka bir siteden indirme gereği duyulmazdı. Napsaydım hoparlorsuz mu kullansaydım

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,501
İsim
Emre Zengin
Emre kardesim windows updatele çözülseydi herhalde başka bir siteden indirme gereği duyulmazdı. Napsaydım hoparlorsuz mu kullansaydım
Laptop modeli nedir? Tam adıyla. Bu arada ekran kartı sürücünü kurdun mu?

tahaa1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
taha drv
Hp victus. Ekran kartini yaptim. Windows update i yaptiktan sonra hem touch pad hem hoparlör çalışmadı. Bir daha donanim kimlikleriyla uğraşıp 1 saatte driver güncelledim. Hp nin kendi programida bulamadi driveri. Belki yeni modelleri diye eksiktir. Pazartesi günü iletişime gecip güncel driverlari isteyeceğim. Belki düzelir

tahaa1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
taha drv
Hocam olay şuymus. Bugun servisle iletisime geçtim. 12. Nesil işlemci olduğu için sürücüler windows 11 de varmış. Baya bir güncelleme yaptim win 11 de. Her şet düzeldi. İlginiz için tesekkürler
Laptop modeli nedir? Tam adıyla. Bu arada ekran kartı sürücünü kurdun mu?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,501
İsim
Emre Zengin
Hocam olay şuymus. Bugun servisle iletisime geçtim. 12. Nesil işlemci olduğu için sürücüler windows 11 de varmış. Baya bir güncelleme yaptim win 11 de. Her şet düzeldi. İlginiz için tesekkürler
Demek artık yeni nesil laptoplarda Windows 11 şart olucak bunu yazmanız iyi oldu hocam.

Top Bottom