Neler Yeni

Laptop ssd yükseltmesi.

ozanbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ozan ERGEN
Kullandığım laptop Lenovo Ideapad 510. Eski 6 senelik bir laptop. Gerek windowsun açılmasında gerek programların açılmasında çok yavaş. Bunun yanında format attıktan 6 ay sonra görev yöneticisinde "Yüzde 100 Disk kullanımı" sorunu ile karşılaşıyorum ve tekrar format atana kadar kullanılmaz oluyor. Laptobıma ssd yükseltmesi yapacağım ancak deyim yerindeyse tam bir teknoloji cahiliyim diyebilirim. Lenovonun kendi resmi format atma programı OneKey Recovery ile atıyorum. Çünkü hem kolay hem de bu şekilde sıkıntısız bir şekilde format atıyorum. Sandisk veya Kingston marka ssd alıp takacağım. Bu işlemi yaparken ssdyi caddy bağlantı aparatı vasıtası ile cd-rom yerine bağlasam ve OneKey programı ile format atsam kurulumdan sonra ssd ile harddisk yerini değiştirsem bir sıkıntı yaşar mıyım? Bu işin doğrusu nedir?
Not: Windows laptop ile birlikte geldiği için ürün anahtarımı bilmiyorum.

Kazmacı basi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
SSD için bütçe nedir?

OneKey'in kullanımı hakkında bir fikrim yok ama bence oradan SSD'yi seçerseniz ona kurulum yapabilirsiniz. En kötü USB ile kendiniz atarsınız o kadar da zor değil.

ozanbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ozan ERGEN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
SSD için bütçe nedir?

OneKey'in kullanımı hakkında bir fikrim yok ama bence oradan SSD'yi seçerseniz ona kurulum yapabilirsiniz. En kötü USB ile kendiniz atarsınız o kadar da zor değil.
Hocam öncelikle ssd için bütçem 300 TL.
Almayı düşündüğüm ssdler bunlar.

Bende sizin gibi kurulumu ssd olarak seçersem bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Fakat forumlarda videolarda ssd yükseltmesi yaparken ssdyi harddisk yuvasına harddisk kullanılacaksa cd-rom yuvasına takılması öneriliyor. Bu yüzden kurulum sonrası ssd ile harddisk yerini değiştirmeyi planlıyorum. Ssdyi harddisk yuvasına takmanın gerçekten artısı var mı?

Kazmacı basi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Gigabyte olan 340TL biraz daha arttırıp bunu alabilirsiniz daha iyi olur. Olmaz derseniz Gigabyte olanı tercih edin.

Yani öyle yapmanız daha iyi olur çünkü öyle yapınca SSD direkt anakartın SATA girişine bağlanıp vaad edilen hızları verebilir, büyük ihtimalle bu yüzden.

ozanbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ozan ERGEN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gigabyte olan 340TL biraz daha arttırıp bunu alabilirsiniz daha iyi olur. Olmaz derseniz Gigabyte olanı tercih edin.

Yani öyle yapmanız daha iyi olur çünkü öyle yapınca SSD direkt anakartın SATA girişine bağlanıp vaad edilen hızları verebilir, büyük ihtimalle bu yüzden.
Sağolun vakit ayırdınız teşekkür ederim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,944
Üyeler
141,367
Son üye
m.yasir
Top Bottom