Neler Yeni

Laptop umda WWAN diye bir bölüm var ne işe yarar

SeastoreKing

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
808
İsim
Ahmet Erboz
biraz araştırdım ama wlan arasındaki farkı çok anlamadım bu konuda bilgisi olanlar beni aydınlatabilir mi? wifi kapasitesini mi arttırıyor ne işe yarar. bahsettiğim wlan kartının yanında wwan diye de bir kart bölümü var.

Akut Yelmas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Eren Kozan
Türkçe kablosuz geniş alan ağı, (İngilizce: Wireless Wide Area Network, kısaca WWAN), kablosuz veri aktarımı için kullanılan geniş alanlı bir radyo ağını ifade eder. WAN'ın (Geniş Alan Ağı) kablosuz veya telsiz şeklidir. WLAN'ın (Kablosuz Yerel Alan Ağı) aksine, WWAN daha geniş aralıkları (dış mekan) kapsar. Yazdığı gibi kablosuz veri aktarımı için kullanılıyor.

SeastoreKing

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
808
İsim
Ahmet Erboz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Türkçe kablosuz geniş alan ağı, (İngilizce: Wireless Wide Area Network, kısaca WWAN), kablosuz veri aktarımı için kullanılan geniş alanlı bir radyo ağını ifade eder. WAN'ın (Geniş Alan Ağı) kablosuz veya telsiz şeklidir. WLAN'ın (Kablosuz Yerel Alan Ağı) aksine, WWAN daha geniş aralıkları (dış mekan) kapsar. Yazdığı gibi kablosuz veri aktarımı için kullanılıyor.
saol dostum olayı çözdüm oraya wwan kartı takıp hücresel ağa bağlanabiliyormuşsun. telefonlardaki gibi wwan kartının da imei numarası varmış. sırf merakımdan alıp deneyesim geldi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,027
Üyeler
140,750
Son üye
alpermenekse
Top Bottom