Neler Yeni

Yardım Laptop Uyku Modunda Aşırı Isınıyor

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Merhaba arkadaşlar. Yeni Asus ROG Strix G16 laptop aldım. Uyku modunda bırakıp yatıyorum, başıma iki kez şöyle bir şey geldi. Bu sabah laptopu açtım ve 94 derece hayvan gibi yanarken buldum. 5 dk fln fanlar sonda çalışınca düştü ama kaç saattir böyle 95 derecede duruyor haberim yok. Bunun sebebi nedir arkadaşlar, bir yerde Windows 11'in uyku modunda sorun olduğunu gördüm ama doğru mudur? Nasıl bir çözüm yolu önerirsiniz.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

aikeytia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
anonim
Hocam bu videoyu biliyorum da benim adaptöre bağlı yani bataryada değil.
videoda asusun uyku modunda sorun olduğunu söylemişti ondan olabilir güncelleme falan var ise yapabilirsin yazılımsal bir sorundur çok yüksek ihtimalle

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
videoda asusun uyku modunda sorun olduğunu söylemişti ondan olabilir güncelleme falan var ise yapabilirsin yazılımsal bir sorundur çok yüksek ihtimalle
Hocam teknik destekle iletişime geçtim sürücüleri ve bios fln güncelleyin dedi link attı bir güncelleyelim bakalım nolacak. Sonra da olmazsa servise getirin diyor, abi işimiz gücümüz var uzaktan hallediver işte, yedekte 10 tane bilgisayarım yok ki benim.

aikeytia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
anonim
Hocam teknik destekle iletişime geçtim sürücüleri ve bios fln güncelleyin dedi link attı bir güncelleyelim bakalım nolacak. Sonra da olmazsa servise getirin diyor, abi işimiz gücümüz var uzaktan hallediver işte, yedekte 10 tane bilgisayarım yok ki benim.
güncelleyince geçer diye tahmin ediyorum

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
güncelleyince geçer diye tahmin ediyorum
Umarım hocam, bir de W11 uyku modunda bir sorun var diyorlar yabancı forumlarda. Uyku yerine kış uykusu yani hibernate modunu da aktif ettim hadi bakalım :)

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,283
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Nasıl bir çözüm yolu önerirsiniz.
Asus pc lerde uyku modu yok, klavye ışığı yakmak için uyanıyor sürekli.

Hazırda beklet kullan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam teknik destekle iletişime geçtim sürücüleri ve bios fln güncelleyin dedi
kardeşim mousepad değiştir kesin o yüzden, o da olmazsa binanın tesisatından. O da olmazsa odada telefon bulundurma. Biz kusursuz pc yapıyoruz

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Asus pc lerde uyku modu yok, klavye ışığı yakmak için uyanıyor sürekli.

Hazırda beklet kullan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

kardeşim mousepad değiştir kesin o yüzden, o da olmazsa binanın tesisatından. O da olmazsa odada telefon bulundurma. Biz kusursuz pc yapıyoruz
Valla yine bir işe yaramadılar, ben kendim hallettim şu an sorunu, baktım internette de hazırda beklet kullan demişler öyle yapıyorum. Şimdi ben bunu bir şeyler açık şekilde hazırda beklet moduna alsam yine cayır cayır yanıyor halde bulmam di mi sabah hocam? Sizin tecrübeniz vardır :)

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,283
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
hazırda beklet bütün verileri rame kaydedip cihazı tamamen kapatır. O yüzden ben daha faydalı buluyorum. Uyku her şeyi açık bırakıyor dokununca uyanması için.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
hazırda beklet bütün verileri rame kaydedip cihazı tamamen kapatır. O yüzden ben daha faydalı buluyorum. Uyku her şeyi açık bırakıyor dokununca uyanması için.
Hocam ben bundan sonra asla uyku moduna almam. Hazırda beklete aldım sabah bir baktım buzdolabı gibi miss, batarya da hiç düşmemiş. Oldu bu iş 💪

Top Bottom