Neler Yeni

Yardım Laptopa ikinci rami takınca ekran gelmiyor

Thormabey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Orhan Ümit Süren
Merhabalar ben 8 ay önce aldığım acer laptopuma bu sıralar ram takviyesi yaptım. Laptopun iki slotu var birisinde varsayılan olarak sk hynix 16 gb ram (4800 mhz 40 cl 1,1v) vardı ben de bir adet crucial ram aldım (4800 mhz 40 cl 1,1v ) ve parmağım kırık olduğu için bilgisayarcıya verdim, bilgisayarı geri aldığımda 30 dakika bekledim bilgisayar açılmadı kapatıp açtığımda bilgisayar açıldı ve kullanabildim. Fakat diğer gün sabahı açılmadı kapatıp açtım, yine açılmadı(klavye ışığı yanıyor) bilgisayarcıya geri götürdüm ve ramlerin yerini değiştirip geri geldim eğer aynısı olursa servise gödermek gerekli dedi. Aynısı oldu ben de laptopun kapağını tek başıma açtım ve crucial rami çıkardım sorun çıkmadı. İkisini tekrar takınca aynısı oldu ama. Serviste de ramlar uyumlu değil denebileceği için rami iade ettirecektim fakat ramin paketi yok. Şu an bilgisayar varsayılan olarak çalışıyor(tek hynix var) ve ram elimde patlamış gibi hissediyorum. Ne yapmalıyım?

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Mert
Ramler uyumlu.

Hynix ram iki sokete ayrı ayrı taktığında da çalışıyor mu ?

Aynısını crucial için de ayrı ayrı sokete takarak dene.

Eğer crucial taktığında iki slotta da açılmıyorsa yüksek ihtimalle aldığım ram bozuk. Garantiden değişim talep et.

Umut0526

80+ Silver
O bilgisayarcıya daha gitme ramlerin birbiriyle uyumlu olması lazım. Benim laptopa da ram yükseltmesi yapmıştım 8gb 2 tane aynı ramden aldım öyle taktım :D

Thormabey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Orhan Ümit Süren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ramler uyumlu.

Hynix ram iki sokete ayrı ayrı taktığında da çalışıyor mu ?

Aynısını crucial için de ayrı ayrı sokete takarak dene.

Eğer crucial taktığında iki slotta da açılmıyorsa yüksek ihtimalle aldığım ram bozuk. Garantiden değişim talep et.
crucial rami ve hynixi teker teker ilk slotta denemiştim sorun çıkmıyordu
Mesaj otomatik birleştirildi:

ikincisini beraber takınca problemler başlıyor gibi

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Mert
Bios güncellemesi var mı bir bak bakalım.

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
Ertuğrul Bolat
güncel

Nitro AN515-46 NH.QH1EY.001​

ryzen 7 6800h, rtx 3070ti, 1x16gb 4800mhz cl40 hynix ram​

Benim Asus Tuf'da Ryzen 7 bende normal çalışırken temizlik yaptım ve açılmadı.tek ram taktım açıldı.sonra ikisini taktım sorun yoktu..Sanırım Ryzen işlemcilerle ilgili bir durum.Aynı şekilde benim ramlerde aynı özellikte ama farklı marka.Ram çiplerinin farklı olması bu duruma yol açıyor diye düşünüyorum.İntel laptopumda var ama onda hiç sorun olmuyor.

Top Bottom