Neler Yeni

laptopa monitör bağlamak için gerekli kablo ve gerekli ayarlar.

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Yunus
Peki monitörü dp kablosu ile bağlama şansım var mı dp hdmi çeviriciler ile
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bağlantılar

1. Güç Girişi
  2. Güvenlik Kilidi
  3. HDMI 1.0
  4. Stand Kilidi
  5. HDMI 2.0
  6. DisplayPort
  7. USB-B Upstream
  8. USB-A 3.2 Downstream
  9. USB-A 3.2 Downstream
  10. USB-A 3.2 Downstream (BC 1.2)
  11. Kulaklık Jak Girişi
  12. USB-A 3.2 Downstream (BC 1.2). Bu girişler var monitörde HDMI 2.0 var gözüküyor

Dönüştürücü işe yaramaz hocam, farklı monitör bakmalısın.

KingDeViL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Cem
Geçen ay benimde bu olay yüzünden beynim yanmıştı :D. Lg 32gp750-b ips 2k 165hrz monitör heveslendim. Ben direk laptopa bağlayıp çalışacak sanıyordum fakat öyle olmuyormuş :)) Laptopun da çıkışlarının felan desteklemesi gerekiyormuş. Benim msi gl262m 7rd diz üstü bilgisayarımın Mini dp çıkışı olduğunu öğrendim. Amazondan Display port to mini display port kablosu aldım ve monitörü o şekilde 145hrze kadar kullanabiliyorum. Tabi benim diz üstü bilgisayarımın hdmi ve dp çıkışları gücünü nvidia gtx1050den değil Anakarttaki intel hd 630dan alıyor. Bu yüzden bilgisayarı biraz kastırıyor gibi geldi bana. Ama ben film izleme amaçlı aldığım için fazla önemsemiyorum. Sizde bilgisayarınızın çıkışına göre monitörü kullanabileceksiniz malesef.

Senin diz üstü bilgisayarda THUNDERBOLT 4 USB TYPE-C çıkışı var. Bu çıkış kaç hrz veriyor acaba ? Fullhd 240 hrz veriyorsa aşağıdaki kablo işini görür gibi. Daha iyi anlayan arkadaşlar varsa yardımcı olacaktır.

Son düzenleme:

Oğuzhan'

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Oğuzhan
Dönüştürücü işe yaramaz hocam, farklı monitör bakmalısın.
Hocam monitörde laptopda 1080 çözünürlüğünde 240hz destekleyen hdmi girişine sahip kutu içinden hdmi kablosuda çıkıyor zaten uyumlu neden desteklemesin anlamadım

Geçen ay benimde bu olay yüzünden beynim yanmıştı :D. Lg 32gp750-b ips 2k 165hrz monitör heveslendim. Ben direk laptopa bağlayıp çalışacak sanıyordum fakat öyle olmuyormuş :)) Laptopun da çıkışlarının felan desteklemesi gerekiyormuş. Benim msi gl262m 7rd diz üstü bilgisayarımın Mini dp çıkışı olduğunu öğrendim. Amazondan Display port to mini display port kablosu aldım ve monitörü o şekilde 145hrze kadar kullanabiliyorum. Tabi benim diz üstü bilgisayarımın hdmi ve dp çıkışları gücünü nvidia gtx1050den değil Anakarttaki intel hd 630dan alıyor. Bu yüzden bilgisayarı biraz kastırıyor gibi geldi bana. Ama ben film izleme amaçlı aldığım için fazla önemsemiyorum. Sizde bilgisayarınızın çıkışına göre monitörü kullanabileceksiniz malesef.

Senin diz üstü bilgisayarda THUNDERBOLT 4 USB TYPE-C çıkışı var. Bu çıkış kaç hrz veriyor acaba ? Fullhd 240 hrz veriyorsa aşağıdaki kablo işini görür gibi. Daha iyi anlayan arkadaşlar varsa yardımcı olacaktır.

Anladım hocam biraz daha araştırayım teşekkürler. Laptopbunda monitöründe hdmi girişi 1080 çözünürlüğünde 240hz destekliyor. Bence sorun olmaz hdmi dan

KingDeViL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Cem
Hocam monitörde laptopda 1080 çözünürlüğünde 240hz destekleyen hdmi girişine sahip kutu içinden hdmi kablosuda çıkıyor zaten uyumlu neden desteklemesin anlamadım

Anladım hocam biraz daha araştırayım teşekkürler. Laptopbunda monitöründe hdmi girişi 1080 çözünürlüğünde 240hz destekliyor. Bence sorun olmaz hdmi dan

Rica ederim. Senin dizüstü bilgisayarın hdmisi destekliyormuş zaten. Monitörden çıkan kablo zaten işini görür. Bazı monitörler yüksek hrzi display porttan veriyormuş. Onu araştırsan yeterli.

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Yunus

Hocam laptopun Hdmi 2.1 ile bu özelliği sana sunuyor, sen dönüştürücü takıcaksın nekadar kaliteli olucağını düşünüyorsun?

240 Hz alabileceğini sanmıyorum

Oğuzhan'

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Oğuzhan
Hocam laptopun Hdmi 2.1 ile bu özelliği sana sunuyor, sen dönüştürücü takıcaksın nekadar kaliteli olucağını düşünüyorsun?

240 Hz alabileceğini sanmıyorum
Peki dönüştürücü takmadan direk hdmi ile bağlama şansım var mı? Sonuçta 240hz destekliyor olarak gözüküyor

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Yunus
Peki dönüştürücü takmadan direk hdmi ile bağlama şansım var mı? Sonuçta 240hz destekliyor olarak gözüküyor

Hocam neden anlamıyorsun 😅 laptopunun çıkışı Hdmi 2.1 yani 1080p 240 Hz alabilirsin burada problem yok.

Fakat monitörünün çıkışı Hdmi 1.4 yani 1080p 144 Hz ancak alabilirsin.

Sorun laptopunda değil monitörün hdmi çıkışı eski dp ile kullanılsın diye yapmışlar hdmi 2.0/1 olan bir monitör almalısın.

KingDeViL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Cem
Hocam neden anlamıyorsun 😅 laptopunun çıkışı Hdmi 2.1 yani 1080p 240 Hz alabilirsin burada problem yok.

Fakat monitörünün çıkışı Hdmi 1.4 yani 1080p 144 Hz ancak alabilirsin.

Sorun laptopunda değil monitörün hdmi çıkışı eski dp ile kullanılsın diye yapmışlar hdmi 2.0/1 olan bir monitör almalısın.
Dostum o monitörün display port çıkışı kaç hrz veriyor 240 değil mi ? Bu arkadaşın laptopunda thunderbolt4 çıkışı var. O çıkış full hd 240hrz destekliyor. Benim önerdiğim display port to typc kablosu ile bu monitörü kullanır bence.

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Yunus
Dostum o monitörün display port çıkışı kaç hrz veriyor 240 değil mi ? Bu arkadaşın laptopunda thunderbolt4 çıkışı var. O çıkış full hd 240hrz destekliyor. Benim önerdiğim display port to typc kablosu ile bu monitörü kullanır bence.

O şekilde olabilir hatta direk type-c destekleyen monitörlerde var.

Hdmi ile alamaz diyorum ben yoksa dp ile çok rahat alır

Oğuzhan'

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Oğuzhan
yani alırım değil mi 240hz

O şekilde olabilir hatta direk type-c destekleyen monitörlerde var.

Hdmi ile alamaz diyorum ben yoksa dp ile çok rahat alır
hocam hdmi ile de alabiliyorum 2.0 hdmi girişleri 240hz destekliyor monitörde laptopda 2.0 hdmi girişine sahip. Ama dediğiniz type-c daha mantıklıysa onu alırım

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Yunus
yani alırım değil mi 240hz

hocam hdmi ile de alabiliyorum 2.0 hdmi girişleri 240hz destekliyor monitörde laptopda 2.0 hdmi girişine sahip. Ama dediğiniz type-c daha mantıklıysa onu alırım

Hdmi desteği varsa alırsın kesinlikle, type-c için monitörün özelliği olması lazım.

Oğuzhan'

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Oğuzhan
Top Bottom