Neler Yeni

Laptopta Düşük Fps??

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Berat Olcay
Dün almış olduğum hp omen 16 wf1014nt modelli laptopta i9 14900hx ve 4070 olmasına rağmen saçma bir düşük fps alıyorum.

laptop:

düşük fps kanıtı:

YazılımKafa

80+ Silver
Dün almış olduğum hp omen 16 wf1014nt modelli laptopta i9 14900hx ve 4070 olmasına rağmen saçma bir düşük fps alıyorum.

laptop:

düşük fps kanıtı:
Omen gaming hub yüklü mü? Ayrıca cpu z ve hw monitör yükleyip resim atar mısın? Ve cinebench testi yapar mısın? Ayrıca her oyunda mı böyle

Akadir41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Abdülkadir İvenç
Instagram
akadirr1
Steam
Rinnflow
Twitter
aakadir_
Discord
Kadirr#4145
Reddit
Rinnflow
Hocam şarj cihazı bağlıyken oyuna giriyorsunuz değil mi?

XLostR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
285
İsim
Lost Cuk

laptop:

düşük fps kanıtı:
Şaka gibi adam rtx 4070 sistemde takılma yaşıyor :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Berat Olcay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam şarj cihazı bağlıyken oyuna giriyorsunuz değil mi?
evet takılı şuan videonun başında gözüküyor sağ altta
Mesaj otomatik birleştirildi:

Omen gaming hub yüklü mü? Ayrıca cpu z ve hw monitör yükleyip resim atar mısın? Ve cinebench testi yapar mısın? Ayrıca her oyunda mı böyle
omen uygulamaları yüklü diğer uygulamalara henüz bakmadım test de yapmadım ve diğer oyunlarda test etmedim ancak cybertruck gibi tırt bir oyunda bile böyleyse god of war indirmeyim hiç :D

MehmetB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Mehmet Bozkurt

laptop:

düşük fps kanıtı:
cihazı performans moduna alın, oyun nvidia kartını kullanmadığı için böyledir, driverları güncelle mutlaka

cihazı performans moduna alın, oyun nvidia kartını kullanmadığı için böyledir, driverları güncelle mutlaka
önyargı ile yaklaşmanıza gerek yok arkadaşlar, alacağınız cihazların ne olduğunu, nasıl çalıştığını bilin. böyle sorunlar yaşamanıza gerek yok

Ekler

• ,,7.jpeg
    ,,7.jpeg
    69.8 KB · Hit: 70

YazılımKafa

80+ Silver
evet takılı şuan videonun başında gözüküyor sağ altta

omen uygulamaları yüklü diğer uygulamalara henüz bakmadım test de yapmadım ve diğer oyunlarda test etmedim ancak cybertruck gibi tırt bir oyunda bile böyleyse god of war indirmeyim hiç :D
Dostum o belli olmaz. Bu uygulamayı dahili gpu ile çalıştırıyor olabilir. Ya da uygulamada optimizasyon sorunu olabilir. Sen hem dediğim uygulamaları yükle hem de oyunlarını yükle. Sadece buna bakarak pc sıkıntılı diyemezsin. Windows ayarlarında uygulamanın hangi gpu ile çalıştığını gösteren kısım var. Galiba ekran kısmında grafik yerindeydi. Oraya bakar mısın hangisini kullanıyor. Baktıktan sonra da mux switch i açmanı tavsiye ederim

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Berat Olcay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

önyargı ile yaklaşmanıza gerek yok arkadaşlar, alacağınız cihazların ne olduğunu, nasıl çalıştığını bilin. böyle sorunlar yaşamanıza gerek yok
cihaz şuan performans modunda, driverları da dün ilk kurduğumda güncelledim. en sonda ekran görüntüsü attığın ayarı açıp deneyeceğim şimdi

Dostum o belli olmaz. Bu uygulamayı dahili gpu ile çalıştırıyor olabilir. Ya da uygulamada optimizasyon sorunu olabilir. Sen hem dediğim uygulamaları yükle hem de oyunlarını yükle. Sadece buna bakarak pc sıkıntılı diyemezsin. Windows ayarlarında uygulamanın hangi gpu ile çalıştığını gösteren kısım var. Galiba ekran kısmında grafik yerindeydi. Oraya bakar mısın hangisini kullanıyor. Baktıktan sonra da mux switch i açmanı tavsiye ederim
tam olarak hangi gpu ile çalıştırdığını nerden görebilirim bulamadım

hocam cpuz ve hw monitor bilgilerini bırakıyorum yine video olarak

şimdi de cinebench test yapıcam

Son düzenleme:

YazılımKafa

80+ Silver
cihaz şuan performans modunda, driverları da dün ilk kurduğumda güncelledim. en sonda ekran görüntüsü attığın ayarı açıp deneyeceğim şimdi

tam olarak hangi gpu ile çalıştırdığını nerden görebilirim bulamadım

hocam cpuz ve hw monitor bilgilerini bırakıyorum yine video olarak

şimdi de cinebench test yapıcam
Pc yi açınca tam nerden bakıldığını yazıcam dostum. Yarım saate falan açıp yazarım. Hw monitörüde cinebench testi yaparken açık bırak . Sonra videosunu çekip at. Cpu z de de genelde normalde bir yer bana sıkıntılı gibi geldi bi bakıcam duruma göre söylerim

berattwt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berat TEMEL

laptop:

düşük fps kanıtı:
Dahili ekran kartını kullanıyor muhtemelen bende de victus 16 serisi var dahili ekran kartını devre dışı bıraktım düzeldi etkinleştirdim ve sorunsuz kullanıyorum bi devre dışı bırakıp etkinleştir istersen biraz oyna ama devre dışı bırakınca.

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Berat Olcay
Pc yi açınca tam nerden bakıldığını yazıcam dostum. Yarım saate falan açıp yazarım. Hw monitörüde cinebench testi yaparken açık bırak . Sonra videosunu çekip at. Cpu z de de genelde normalde bir yer bana sıkıntılı gibi geldi bi bakıcam duruma göre söylerim
hocam cinebench testlerini yaptım. sonuçları bırakıyorum.

Dahili ekran kartını kullanıyor muhtemelen bende de victus 16 serisi var dahili ekran kartını devre dışı bıraktım düzeldi etkinleştirdim ve sorunsuz kullanıyorum bi devre dışı bırakıp etkinleştir istersen biraz oyna ama devre dışı bırakınca.
nerden açılıp kapanıyor tam olarak?

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-07-19 000340.png
    Ekran görüntüsü 2024-07-19 000340.png
    42.8 KB · Hit: 29
  • Ekran görüntüsü 2024-07-18 234459.png
    Ekran görüntüsü 2024-07-18 234459.png
    54.6 KB · Hit: 34

YazılımKafa

80+ Silver
hocam cinebench testlerini yaptım. sonuçları bırakıyorum.

nerden açılıp kapanıyor tam olarak?
Omen gaming hub tan kapatıyorsun. Orada performans ayarlarının olduğu yerde seçenek vardı. Hibrit ve bir tane daha ismini unuttum. Orada hibriti değil diğerini seçeceksin.

Dostum cinebench testi yaparken hw monitör uygulamasını aç. Test bitince hw monitörde yazan değerleri at.

Windows ayarlara gir. Sisteme tıkla. Ekrana tıkla sonra grafiklere tıkla. Orada oyunu bul. Eğer güç tasarrufu yazıyorsa dahili gpu ile açıyordur . Yüksek performans yazıyorsa 4070 ile açıyordur

Son düzenleme:

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur
muhtemelen çok ısınıyor laptoplarda intel işlemci kroniği bu cinebechte testi yaparken ısı değerlerini kontrol et işlemci kendini kısıp kısıp açıyor muhtemelen

Top Bottom