Neler Yeni

Laptopta Düşük Fps??

YazılımKafa

80+ Silver
muhtemelen çok ısınıyor laptoplarda intel işlemci kroniği bu cinebechte testi yaparken ısı değerlerini kontrol et işlemci kendini kısıp kısıp açıyor muhtemelen
Çok ısınması performansı bu kadar düşürmez

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur
Çok ısınması performansı bu kadar düşürmez
Arkadaşım hp victus kullanıyor i7 13700h rtx4050 throttlestop ile işlemci gücü kıstı valoda 120-130fps zor alıyordu deli gibi droplar yaşıyordu intel işlemcinin kaderi bu birazda throttlestop üzerinden ghz ve güç kısıtlaması yapıp stabil hale getirdi

YazılımKafa

80+ Silver
Arkadaşım hp victus kullanıyor i7 13700h rtx4050 throttlestop ile işlemci gücü kıstı valoda 120-130fps zor alıyordu deli gibi droplar yaşıyordu intel işlemcinin kaderi bu birazda throttlestop üzerinden ghz ve güç kısıtlaması yapıp stabil hale getirdi
Burda videodakine göre 60 bile almıyor. Fps 200 se 180 e düşer 160 a düşer. Hadi 150 ye düşsün. Bu oyunda bu cihaz 30 40 fps e düşemez. En azından ısındığı için düşemez

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur
Burda videodakine göre 60 bile almıyor. Fps 200 se 180 e düşer 160 a düşer. Hadi 150 ye düşsün. Bu oyunda bu cihaz 30 40 fps e düşemez. En azından ısındığı için düşemez
düşüyor bu arada laptoplarda kolayca 100derece olduğu için fps cakiliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Berat Olcay
Omen gaming hub tan kapatıyorsun. Orada performans ayarlarının olduğu yerde seçenek vardı. Hibrit ve bir tane daha ismini unuttum. Orada hibriti değil diğerini seçeceksin.

Dostum cinebench testi yaparken hw monitör uygulamasını aç. Test bitince hw monitörde yazan değerleri at.

Windows ayarlara gir. Sisteme tıkla. Ekrana tıkla sonra grafiklere tıkla. Orada oyunu bul. Eğer güç tasarrufu yazıyorsa dahili gpu ile açıyordur . Yüksek performans yazıyorsa 4070 ile açıyordur
işlemciyi mi test etmeliyim yoksa ekran kartını mı

ayarlar kısmında oyun yok farklı uygulamalar var
1721341704234.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

ya normalde oynarken 60 diyebilirim ama ekran kaydı açınca 30 40 civarına düştü. ben bu bilgisayarla içerik üreteceğim sosyal medyaya her açtığım kayıtta böyle sorun yaşamam umarım.

şimdiye kadar yaptıklarım:
biosu hpnin kendi sitesinden en son sürüme güncelledim.
ekran kartı driverlarını nvidianın kendi sitesinden geforce experience uygulamasını kurup güncelledim.
hp omen uygulaması üzerinden ekran kartını 4070 olarak seçtim tüm uygulamalarda.

ancak hala aynı sonuçlar...

YazılımKafa

80+ Silver
işlemciyi mi test etmeliyim yoksa ekran kartını mı

ayarlar kısmında oyun yok farklı uygulamalar var
Alıntıyı görüntüle

ya normalde oynarken 60 diyebilirim ama ekran kaydı açınca 30 40 civarına düştü. ben bu bilgisayarla içerik üreteceğim sosyal medyaya her açtığım kayıtta böyle sorun yaşamam umarım.

şimdiye kadar yaptıklarım:
biosu hpnin kendi sitesinden en son sürüme güncelledim.
ekran kartı driverlarını nvidianın kendi sitesinden geforce experience uygulamasını kurup güncelledim.
hp omen uygulaması üzerinden ekran kartını 4070 olarak seçtim tüm uygulamalarda.

ancak hala aynı sonuçlar...
Diğer oyunlarda denedin mi? Obs kapat normal oyna. Fps e kullanım miktarlarına falan bak

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,130
İsim
Oğuz
PhysX'da ekran kartı seçili mi? Oyun oynarken fanlar açık mı? Güç planı da Nihai Performans yapıp Turbo Boost aç.

düşüyor bu arada laptoplarda kolayca 100derece olduğu için fps cakiliyor
Yanlış bilgi. Monster kullanmasam neyse derim. 100 derece olsa dahi direkt olarak gücü düşürmüyor. Full olarak 90 derecelerde kullanıyorum ama performans olarak FPS düşüşü yaşamadım, verebildiği FPS ne ise onu veriyor. Anlık olarak dediğin olabilir ama hep oluyorsa o laptop sıkıntılıdır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Berat Olcay
PhysX'da ekran kartı seçili mi? Oyun oynarken fanlar açık mı? Güç planı da Nihai Performans yapıp Turbo Boost aç.
physxde 4070 seçili. fanlar hp uygulamasında otomatik modda ısınınca açıyor kendini ayrıca laptopun altında soğutucu var. güç planında hiç seçenek yok.
1721343922685.png

performans yazanı en iyi performans ayarlarıyla ben yaptım üstteki de dengeli zaten.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,130
İsim
Oğuz
physxde 4070 seçili. fanlar hp uygulamasında otomatik modda ısınınca açıyor kendini ayrıca laptopun altında soğutucu var. güç planında hiç seçenek yok.
Alıntıyı görüntüle
performans yazanı en iyi performans ayarlarıyla ben yaptım üstteki de dengeli zaten.
Bir şekilde dahili grafik ile açıyor olabilir oyunu. Mux Switch var ise laptopta onu aç. Ayrıca tek kanal ram ise o da etkileyebiliyor fakat bu kadar fazla düşük saçma geldi. BIOS güncel değilse onu da güncelle.
Buna bakarak da Turbo Boost aç

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Berat Olcay
Bir şekilde dahili grafik ile açıyor olabilir oyunu. Mux Switch var ise laptopta onu aç. Ayrıca tek kanal ram ise o da etkileyebiliyor fakat bu kadar fazla düşük saçma geldi. BIOS güncel değilse onu da güncelle.
Buna bakarak da Turbo Boost aç
turbo boostu açtım daha az kasıyor ancak hala kasma var. mux switch açık. ram çif kanallı. biosu da hpnin kendi sitesinden indirip güncelledim.
konudan bağımsız bir sorum daha olacak ramler 2800de çalışıyor biosda xmp bulamadım. nasıl yükselticem

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur

Yanlış bilgi. Monster kullanmasam neyse derim. 100 derece olsa dahi direkt olarak gücü düşürmüyor. Full olarak 90 derecelerde kullanıyorum ama performans olarak FPS düşüşü yaşamadım, verebildiği FPS ne ise onu veriyor. Anlık olarak dediğin olabilir ama hep oluyorsa o laptop sıkıntılıdır.
intel i7 13700h olan bir laptop da dene dediğimi anlayacaksin yanlış bilgi demeden önce biraz daha araştırma lütfen

YazılımKafa

80+ Silver
intel i7 13700h olan bir laptop da dene dediğimi anlayacaksin yanlış bilgi demeden önce biraz daha araştırma lütfen
Kardeşim 4 5 laptop kullandım. Hiç öyle bir şey yaşamadım.

Top Bottom