Neler Yeni

Laptoptaki m2’yi Windows’la beraber masaüstüne aktarma

JrWhite

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ali
Merhaba arkadaşlar laptopa m2 var. Masaüstünde ise Windows bile yok onda da m2 var. Ben laptoptaki m2 yi masaüstüne taksam çalışır mı onda orijinal windows lisansı vardı onu kullanabilir miyim?

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,136
İsim
Semih Boran
Merhaba arkadaşlar laptopa m2 var. Masaüstünde ise Windows bile yok onda da m2 var. Ben laptoptaki m2 yi masaüstüne taksam çalışır mı onda orijinal windows lisansı vardı onu kullanabilir miyim?
Evet, çalışır ve lisansı da kullanabilirsiniz.

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Yalniz o m2 de oyunlar ve driverlar da yüklü. Sorun yaratmaz mı?
Driverları temizlersin. Tüm her şey SSD ile gelecektir temiz kurulum daha sağlıklı fakat alıp taksan çalışır.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,136
İsim
Semih Boran
Yalniz o m2 de oyunlar ve driverlar da yüklü.
Kendimden biliyorum bizzat. Asus TUF FX505DT-BQ028T'de bulunan m2'yi, pch velara takmıştık ve sorun yoktu. Windows Home SL keyi de çalışıyordu. Daha sonra sürücüleri vs. silip kullanmıştık kısa bir süre.
Açılma sebebi donanım değiştiği zaman, ilk kurulumdaki gibi cihazlar hazır duruma getiriliyor kısmından dolayı. Eski donanımları çıkarılmış olarak görüyor. Gizli aygıtları göster diyerek laptobunuzun sürücülerine bakabilirsiniz masaüstünden, aygıt yöneticisi üzerinde.

JrWhite

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Driverları temizlersin. Tüm her şey SSD ile gelecektir temiz kurulum daha sağlıklı fakat alıp taksan çalışır.
Hocam cahilliğime verin temiz kurulum yapınca windows lisansı gider mi ? İçindeki veriler benim için önemli değil yada şöyle yapsam PC’ye taktıktan sonra Windows’tan herşeyi kaldır yapıp format atılıyor. USB olmadan bu formatı atsam driverlar yenilenir mi?

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,136
İsim
Semih Boran
Hocam cahilliğime verin temiz kurulum yapınca windows lisansı gider mi ? İçindeki veriler benim için önemli değil yada şöyle yapsam PC’ye taktıktan sonra Windows’tan herşeyi kaldır yapıp format atılıyor. USB olmadan bu formatı atsam driverlar yenilenir mi?
Anakarta gömülü ise gitmez.

JrWhite

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kendimden biliyorum bizzat. Asus TUF FX505DT-BQ028T'de bulunan m2'yi, pch velara takmıştık ve sorun yoktu. Windows Home SL keyi de çalışıyordu. Daha sonra sürücüleri vs. silip kullanmıştık kısa bir süre.
Açılma sebebi donanım değiştiği zaman, ilk kurulumdaki gibi cihazlar hazır duruma getiriliyor kısmından dolayı. Eski donanımları çıkarılmış olarak görüyor. Gizli aygıtları göster diyerek laptobunuzun sürücülerine bakabilirsiniz masaüstünden, aygıt yöneticisi üzerinde.
Hocam bendeki windows bana biraz önemli gibi geldi çünkü sorunsuz key falan degil direk 4 K ya satılanlardandı.
Anakarta gömülü ise gitmez.
hocam anakarta gömülü derken ? Ben şunu kastettim laptoptan windows yüklü m2 yi çıkardık PC’ye taktık USB olmadan format attıktan sonra sorunsuz kullanabilir miyim?

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,136
İsim
Semih Boran
Hocam bendeki windows bana biraz önemli gibi geldi çünkü sorunsuz key falan degil direk 4 K ya satılanlardandı.

hocam anakarta gömülü derken ? Ben şunu kastettim laptoptan windows yüklü m2 yi çıkardık PC’ye taktık USB olmadan format attıktan sonra sorunsuz kullanabilir miyim?
Anakarta gömülü, ürün anahtarı ile ilgiliydi. Soruya gelince, evet.

JrWhite

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ali
Anakarta gömülü, ürün anahtarı ile ilgiliydi. Soruya gelince, evet.
Hocam rahatsız ediyorum ama iki makale okudum adam anakartınıza işlenir demiş. Eğer aynısını kurarsanız temiz kurulumla Windows lisansla birlikte gelir diyor. Ama benim laptopun anakartına işleniyor galiba o yüzden temiz kurulum yapamam dimi? Son olarak sıfırlama yaparsak driverlar siliniyor mu gerçekten kafam karıştı cahilliğime verin kusura bakmayın.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,136
İsim
Semih Boran
Hocam rahatsız ediyorum ama iki makale okudum adam anakartınıza işlenir demiş. Eğer aynısını kurarsanız temiz kurulumla Windows lisansla birlikte gelir diyor. Ama benim laptopun anakartına işleniyor galiba o yüzden temiz kurulum yapamam dimi? Son olarak sıfırlama yaparsak driverlar siliniyor mu gerçekten kafam karıştı cahilliğime verin kusura bakmayın.
Hayır, yapabilirsiniz. Windows kurmak ile, ürün anahtarının hiçbir alakası yok. BIOS'a gömülü bir ürün anahtarınız var ise ve usbye yazdırdığınız windowsta da ürün anahtarının versiyonu var ise yani home ise ve yazdırdığınız windowsta da home var ise ürün anahtarı sormadan direkt sizin yerinize seçmiş oluyor homeu. Lisans sözleşmesi geliyor.

Kısacası, usbye yazdırıp, ssdyi silip kuracaksınız. Kasmaya gerek yok yani.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,693
Üyeler
142,158
Son üye
misafir23
Top Bottom