Neler Yeni

Laptopu 16 GB ram yaptım ama hâlâ Minecraftta kasıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Mustafa
Gençler Dell Inspiron 15 3521 marka laptopumun özellikleri
İ5 3. nesil işlemci
4gb ram ddr3 1600 mhz
Hd grafik intel
500 GB HDD
Ben bu sistemi kasası kozmetik olarak sağlam ve düzgün olduğu için yükselttim. 16gb(iki slot vardı 8x2 yaptım 4ü çıkardım) 1600 MHz ram, 500 GB SSD yaptım. içini temizledim, macunu değiştirdim, format attım ama hâlâ tlauncher ve craftrisede kasıyor. Açılma hızı, oyuna giriş hızı arttı ama hâlâ kasıyor. Bu kadar şey yaptım %25 arttı maks performans. Sizce ne yapayım artık. Bilgisayarı kardeşim ödevler ve oyunlar için kullanıyor. Batarya ölü, sarj aleti orijinal değil dandik. Bios falan bilmediğim için orayı karıştırmadım bu işleri yaparken. Ram SSD çalıştı ama bilmiyorum artık. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

AnormalTavuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Efehan
Hangi sürümü oynuyorsunuz?

AnormalTavuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Efehan
Dün akşam hepsini kurdum galiba son sürüm
Son sürüm ise gayet normal. Lakin Minecraft artık sistem isteyen bir oyun olmaya başladı. Size önerim 1.7 veya 1.8'de, fps dostu bir texture pack ile pvp sunucularında vakit geçirmeniz.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,085
İsim
Semih Boran
Gençler Dell Inspiron 15 3521 marka laptopumun özellikleri
İ5 3. nesil işlemci
4gb ram ddr3 1600 mhz
Hd grafik intel
500 GB HDD
Ben bu sistemi kasası kozmetik olarak sağlam ve düzgün olduğu için yükselttim. 16gb(iki slot vardı 8x2 yaptım 4ü çıkardım) 1600 MHz ram, 500 GB SSD yaptım. içini temizledim, macunu değiştirdim, format attım ama hâlâ tlauncher ve craftrisede kasıyor. Açılma hızı, oyuna giriş hızı arttı ama hâlâ kasıyor. Bu kadar şey yaptım %25 arttı maks performans. Sizce ne yapayım artık. Bilgisayarı kardeşim ödevler ve oyunlar için kullanıyor. Batarya ölü, sarj aleti orijinal değil dandik. Bios falan bilmediğim için orayı karıştırmadım bu işleri yaparken. Ram SSD çalıştı ama bilmiyorum artık. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
Intel HD Graphics 4000 güçlü bir iGPU değil. Ivy Bridge SoC'lar da yetersiz günümüzde. Yeni bir bilgisayar almanız gerekiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Mustafa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son sürüm ise gayet normal. Lakin Minecraft artık sistem isteyen bir oyun olmaya başladı. Size önerim 1.7 veya 1.8'de, fps dostu bir texture pack ile pvp sunucularında vakit geçirmeniz.
Teşekkür ederim. Sizce batarya ve şarj aleti ile ilgisi olabilir mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Intel HD Graphics 4000 güçlü bir iGPU değil. Ivy Bridge SoC'lar da yetersiz günümüzde. Yeni bir bilgisayar almanız gerekiyor.
Teşekkür ederim. Sizce batarya ve şarj aleti ile ilgisi olabilir mi

AnormalTavuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Efehan
Eğer şarjda oynuyorsanız hayır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri