Neler Yeni

league of legends oynarken donma problemi

gallax420

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
369
İsim
Eray
eskiden masaüstünde bile donuyordu pc ssdlerimin sağlığı iyidi ramlerim bozuktu ramlerimi hallettim test yaptım iyi çıktılar i masaüstü bozukluğu oyun donması gitti ama bugün monitör aldım 165hz lolde arada tam savaş başlarken donuyor 00 fps oluyor sonra 200 fps geri düzeliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

başka oyunları da deniyeceğim donuyor mu diye anakart ya da psu testi var mı yapabileceğim ? ekran kartı testinde sadece sıcaklık mı önemli başka bir şeye bakmamız gerekiyor mu ?

işlemci oyunlarda 55-60 arasında ekran kartı funmark testinde 68 max oluyor ram testinden de error yok psu ve anakart testi var mı ? yapabileceğim lütfen yardım

cs girdim basit eğlence donma olmadı lolde mi problem var anlamadım

Loading...

80+ Silver
eskiden masaüstünde bile donuyordu pc ssdlerimin sağlığı iyidi ramlerim bozuktu ramlerimi hallettim test yaptım iyi çıktılar i masaüstü bozukluğu oyun donması gitti ama bugün monitör aldım 165hz lolde arada tam savaş başlarken donuyor 00 fps oluyor sonra 200 fps geri düzeliyor

başka oyunları da deniyeceğim donuyor mu diye anakart ya da psu testi var mı yapabileceğim ? ekran kartı testinde sadece sıcaklık mı önemli başka bir şeye bakmamız gerekiyor mu ?

işlemci oyunlarda 55-60 arasında ekran kartı funmark testinde 68 max oluyor ram testinden de error yok psu ve anakart testi var mı ? yapabileceğim lütfen yardım

cs girdim basit eğlence donma olmadı lolde mi problem var anlamadım
Çözümü sizede anlatayım:

1)Arama yerine "Grafik Ayarları"yazıyoruz
2) Oyunun yolunu seçiyoruz.

1690911761940.png

DİKKAT: burda dikkat ediceğimiz yer Clienti değil. Game dosyasının içinde League of legends.exe'yi seçmek olucak.

1690911835553.png

--------------------------------------- SONUÇ -------------------------------------------------

ÖNCESİ

1690905011011-png.560660

SONRASI:

1690911891782.png

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bende perfomans sorunu yaşadım böyle çözdüm göz atabilirsin
Benim gibi yaşayan 2 kişi de böyle çözdü

gallax420

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
369
İsim
Eray
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çözümü sizede anlatayım:

1690911761940.png

DİKKAT: burda dikkat ediceğimiz yer Clienti değil. Game dosyasının içinde League of legends.exe'yi seçmek olucak.

1690911835553.png

--------------------------------------- SONUÇ -------------------------------------------------

ÖNCESİ

1690905011011-png.560660

SONRASI:

1690911891782.png

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

hocam şimdi starfield girdim 3060 12 gb ile şimdi daha iyi farkettim arada donma oluyor msi afterburner dan baktım kullanım bazen %0 a düşüyor ekran kartının

Çözümü sizede anlatayım:

1690911761940.png

1690911835553.png

ÖNCESİ

1690905011011-png.560660

SONRASI:

1690911891782.png

ekran kartımda sıkıntı olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?

Loading...

80+ Silver
hocam şimdi starfield girdim 3060 12 gb ile şimdi daha iyi farkettim arada donma oluyor msi afterburner dan baktım kullanım bazen %0 a düşüyor ekran kartının

ekran kartımda sıkıntı olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?
starfield'da optimizasyon sorunu var diye biliyorum oynayan birisine sormak lazım.

gallax420

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
369
İsim
Eray
starfield'da optimizasyon sorunu var diye biliyorum oynayan birisine sormak lazım.
yok öyle orası ayrı ama akıcı oyunlarda donma oluyor cs daha çok işlemci oyunu olduğu için donmadı sanırsam tam emin değilim kısa süreli oynadım çıktım ondan

lolde bariz hissediyorum ara sıra oluyor tam tf başlarken ya da karakterime birisi saldırırken

Loading...

80+ Silver
yok öyle orası ayrı ama akıcı oyunlarda donma oluyor cs daha çok işlemci oyunu olduğu için donmadı sanırsam tam emin değilim kısa süreli oynadım çıktım ondan

lolde bariz hissediyorum ara sıra oluyor tam tf başlarken ya da karakterime birisi saldırırken
Test için Apex öneririm optimizasyonu iyi olan bir oyundur.
Onun dışında yüksek perfomansda olduğuna emin ol ekran kartının

Lol de bende yaşadım fightlarda takılıyordu oyun,Lolde bana kalırsa bariz optimizasyon sıkıntısı var
yukardaki yöntemi yaptıktan sonra çözüldü,sende deneyebilirsin botlara karşı.

gallax420

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
369
İsim
Eray
Test için Apex öneririm optimizasyonu iyi olan bir oyundur.
Onun dışında yüksek perfomansda olduğuna emin ol ekran kartının

Lol de bende yaşadım fightlarda takılıyordu oyun,Lolde bana kalırsa bariz optimizasyon sıkıntısı var
yukardaki yöntemi yaptıktan sonra çözüldü,sende deneyebilirsin botlara karşı.
apexi denicem

Çözümü sizede anlatayım:

1690911761940.png

1690911835553.png

ÖNCESİ

1690905011011-png.560660

SONRASI:

1690911891782.png

bu arada bu ayarı yaptım bir deneme yapıcam takılma olucak mı diye oyunda inş düzelir ya takılma problemi

Son düzenleme:
Top Bottom