Neler Yeni

Öneri Lenovo legion 3060 25.000tl

Ysuflix

80+ Gold
çok oyuncu laptobu deneyimleme şansım oldu. hepsinde oyuna girdiğinde fan sesi zaten çok çıkıyor. monster casper msi asus lenovo. hepsinde bu durum aynı. dereceyi ve sesi düşürmek için turbo boostu kapatıp 3-5 fpsten feragat etmek gerekir ki hangi laptop elime geçerse geçsin bunu yaparım ben. herkese de tavsiye ederim. sıcaklıkta çok ciddi bi etki yaratıyor.
şahsi olarak geçen yaz monster abra a7 v12.4 kullanıyodum. valoda mx4 macun + full fan + 4 fanlı soğutucuyla 94 derece. bu ayarı yaptım 70i geçmemeye başladı. apexte falan max 82 gördüm. yine çok ama casperin bu modelinde yaparsanız ısıda fan seside ciddili düşer.

mertgneey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mertcan
Casper uzun kullanımda sıkıntı yapar mı alırsam muhtemelen 5 6 yıl kullanmayı düşünüyorum
O yüzden legion bakmıştım malzeme kaliteli olsun diye

Ysuflix

80+ Gold
Kanka tam olarak nasıl yapıyorsun
regedite giriyosun.
1.Adım: HKEY_LOCAL_MACHINE
2.Adım: SYSTEM
3.Adım: CurrentControlSet
4.Adım: Control
5.Adım: Power
6.Adım: Power Settings
7.Adım: 54533251 ile başlayan dosya
8.Adım: be337238 ile başlayan dosyaya tıkla
9.Adım: sağ tarafta Attributes’e çift tıklayıp “1” olan değeri “2” yap.
10. adım: pil işaretine sağ tıkla güç seçenekleri de
11. adım: güç planını düzenle (control centerde tüm güç modlarını seçip bunu yapın)
12. adım: işlemci güç yönetimi
13. adım: işlemci performansını arttırma modu AGRESİF olarak gelir DEVRE DIŞI seçeneğine alıyoruz. ve turbo boost teknolojisini kapatmış oluyoruz. 3-5 fpsten feragat ederek hem fan sesimizi hem sıcaklıklarımızı azaltmış oluyoruz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Casper uzun kullanımda sıkıntı yapar mı alırsam muhtemelen 5 6 yıl kullanmayı düşünüyorum
O yüzden legion bakmıştım malzeme kaliteli olsun diye
bu dediğim turbo boost kapatmayı yaparsan sıcaklıklardan dolayı ömrü ciddi uzar. ayrıca altına soğutucu alırsın. ömrü sıcaklık azaltır hocam. cihazı serin tuttukça uzun seneler kullanırsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

G870'de boştayken ses çıkmıyor oyunda iken çıkıyor ama biraz fazla çıkıyor.
çoğu laptop bu şekilde. bu caspere veya başka markalara özgü bir şey değil.

.RBO.

80+ Silver
Bu iyi hocam bende aldım kalite istiyorsan en iyisi bu ekranı vs cok güzel soğutmasıda aynı şekilde cok boğmazsan ekran kartı 70 i gecmiyor islemcide 80 i geçmiyor unutmayın bu ideapad değil bu bir legion 😎

Ysuflix

80+ Gold

121709

80+ Silver
Bu iyi hocam bende aldım kalite istiyorsan en iyisi bu ekranı vs cok güzel soğutmasıda aynı şekilde cok boğmazsan ekran kartı 70 i gecmiyor islemcide 80 i geçmiyor unutmayın bu ideapad değil bu bir legion 😎
Hayırlı olsun.

Ysuflix

80+ Gold
ryzen 5 5600h bu fiyata bana mantıklı gelmiyor açıkçası. dell'in işlemcisi çok iyi

mertgneey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mertcan
Benim için tasarım da çok önemli hocam dell fazla kalın ve malzeme kalitesi legiona göre kötü

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Marcus Daniel
ryzen 5 5600h bu fiyata bana mantıklı gelmiyor açıkçası. dell'in işlemcisi çok iyi
Ben de öyle düşünüyorum 5600h eskidi gibi. Bu dell’in özellikleri kağıt üstünde fiyatına göre çok iyi ama laptopu değerlendiren çok az kişi olmuş. Dell marka normalde diğer markalara göre daha pahalı onu da biliyorum ama bu cihazın fiyatı neden böyle onu anlayamdım. Kronik bir sorunu mu var acaba? Yoksa alınır yani.

Top Bottom