Neler Yeni

leptop en iyi soğutma

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,267
İsim
C Ş
Attığınız cihaz çalışırken çekeceği havayla birlikte fana karşı direnç gösterecek. Hemen etkisini göstermese de zaman içinde fanın içinden geçer. Şahsi düşüncem bu yönde
Fanı bilgisayar kontrol ediyor. Bu cihaz ise içerideki sıcak havayı tahliye ediyor. Bu sayede hava akımı sağlıyor. Yani direkt fana etki eden bir şey değil. Kendim de kullanıyorum. Aylar sonra yazarım son durumu bakalım ne olacak.

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,266
İsim
Mertol
Fanı bilgisayar kontrol ediyor. Bu cihaz ise içerideki sıcak havayı tahliye ediyor. Bu sayede hava akımı sağlıyor. Yani direkt fana etki eden bir şey değil.
Hocam sıcak havayı fan çıkışından vakumluyor ya zaten nasıl fana etki etmiyor

ZODIAC_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
811
İsim
Semi kaan Çakır
Ne alaka? İç sisteme ne etkisi var. İçerideki sıcak havayı dışarıya tahliye ediyor. Notebookların içi tıka basa yer olmayacak şekilde de değil. İllaki havanın geçeceği yerler var. Bu da bunu sağlıyor ve hava akımı oluşturuyor.
bunu kullanan kişilerin bir süre sonra laptop fanlarında arızaya sebep olduğuna dair yazdıkları yazıları okumuştum

o7Fedai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Pc + Games
oluyor aga ben fan taşımadığım zamanlarda öyle kullanıyorum gayet güzel faydasını görüyorum
Mantıkmen alttan aliyor havayı onun aldigi alani arttırıyorsun ondanmidir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok iyi bilgi yapicam burada qstwtteefhk

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,267
İsim
C Ş
Hocam sıcak havayı fan çıkışından vakumluyor ya zaten nasıl fana etki etmiyor
Fan çıkışında sadece fanın olduğu alan yok, fanın etrafında bir sürü alan var, heatsink boruları var, anakartın yüzeyi var. Direkt tüm basınç fana gitmiyor yani. Çekim kuvveti de o kadar güçlü değil fanın hızını değiştirecek kadar. Elinizi önüne koyu onu bile zor çekiyor. Yani havayı çekecek kadar bir kuvvete sahip.

bunu kullanan kişilerin bir süre sonra laptop fanlarında arızaya sebep olduğuna dair yazdıkları yazıları okumuştum
Ben de kullanıyorum bozulursa yazarım.

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,266
İsim
Mertol
Fan çıkışında sadece fanın olduğu alan yok, fanın etrafında bir sürü alan var, heatsink boruları var, anakartın yüzeyi var. Direkt tüm basınç fana gitmiyor yani. Çekim kuvveti de o kadar güçlü değil fanın hızını değiştirecek kadar. Elinizi önüne koyu onu bile zor çekiyor. Yani havayı çekecek kadar bir kuvvete sahip.
Düşüncemi hala savunabilirm ama uğraşmakta istemiyorum umarım cihazınıza zarar vermez

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
606
İsim
Mete C. E.
Fanlı laptop soğutucu almayın,
Laptopu yükselten mümkünse alüminyum ( 5 cm yükseltse yeter)
Dışarıdan fanlar faydadan çok zarar sağlar.
Şöyle düşünün, buzdolabı, bilgisayar ve pek çok elektronik üründe motor vb. ana ünite duvara yaslanmaz, hava alan yeri sıkışık bir yere koyulmaz, boşluk bırakılır.
Laptop içinde bu geçerli en basiti al 4 tane çivi çak üstüne koy, 5 cm + yükselsin, piyasadaki benim diyen soğutucudan fazla sirkülasyon sağlar.

Ha illa soğutucu lazım diyorsan,
Cooler master u3 plus var amazonda 2500 tl zamanında
Lenovo y510p sli laptop
ve dell 7567’de kullandım, fanları açmadan oda sıcaklığında 10, 3 fan açık 15 derece soğuma sağlıyordu.
Bunun bir modeli daha var ufak jet tirbünü gibi ses çıkarır.
Asıl olay yükseklik ve ısıyı emip dağıtacak malzeme silme plastik malzeme plasebo etkisinden başka bir işe yaramaz.

TİTAN.

80+ Platinum

Çok iyi bilgi yapicam burada qstwtteefhk
evet mantık basit ama gördüğüm kadarıyla gerçekten etkili tavsiye ederim kanka düşük fiyata alacağın çoğu soğutucdan daha fazla etki edeceğini düşünüyorum

Top Bottom