Neler Yeni

🔥İndirim LG 31.5 2K 165HZ 6.499TL

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
597
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Detaylı incelemesine buradan bakabilirsiniz. VA panel oyun odaklı düşünenler almasın bence. Arada oyun oynarım büyük ekranı olsun görüntü iyi olsun, her detaya kafamı takmam diyen tercih edebilir. Ben bu monitör 4000tl de olsa almazdım kullanmak için. Ergonomisinden bahsetmiyorum bile.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/32gn600-b

yagizd2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Yağız DERELİ
Evet 24 e göre kötü ve 32 olunca fark iyice artar asla tavsiye etmem
Bu durum yalnızca aynı çözünürlük değerlerine sahip ekranlarda geçerlidir. Daha doğru bilgi edinmek adına "piksel yoğunluğu" başlığı altında araştırmanızı yapmanızı öneririm. Örneğin; 24 inç FullHD bir monitörün piksel yoğunluğu 92ppi (pixels per inch) iken, 31,5inç 2K bir monitörün piksel yoğunluğu 93ppi'dır. Bu nedenle, nasıl ki 24 inç FullHD bir mönitörün dibine girmeden pikselleri sayılmıyorsa 31,5inç 2K bir monitörün de pikselleri dibine girmeden gözü rahatsız edici bir belirginlikte olmayacaktır. Bir monitörde bu ppi değeri ne kadar yüksek olursa pikselleri ayırt etmeniz de bir o kadar zor olur. Örneğimi desteklemesi adına bu linkte "Screen Pixel Density" değerlerini incelemenizi öneririm;

NOT: Tahminen bir çoğunuzun aşina olduğu 24 inç FullHD (92ppi) bir monitörün piksel yoğunluğu sizi tatmin etmiyorsa, "pikselleri sayılıyor abi ya" gibi bir şikayetiniz oluyorsa, 24inç 2K(123ppi), 27inç 2K (109ppi) veya 32inç 4K (140ppi) mönitörleri denemenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:

sercilong

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
366
İsim
SERCAN UZUN
Şu monitörler konusunda o kadar çok ezbere yorumlar var ki. Va panelse almam, 32 inç 2k piksel sayarsın diyeni ilk kez gördüm mesela. 24 inç FHD ile 32 inç 2K piksel yoğunluğu aynı, nasıl sayabiliyorsun acaba? Panel konusuna gelirsek elimden bir çok monitör geçmiş biri olarak söylüyorum, kaliteli bir TN panel bile en dandik IPS panelden daha kaliteli görüntü verebiliyor. Bu paneller 3 ayrı fabrikada IPS-VA-TN olarak üretilmiyor. Her birinin kendi içinde kalite farkları var. Burada paylaşılan uygun fiyatlı IPS paneller genel olarak patates oluyorlar, VA panelden çok bir farkları olmuyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,274
Üyeler
151,369
Son üye
Nisshs
Top Bottom