Neler Yeni

LGS sınavına nasıl çalışılmalı?

Haruka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Haruka
bu sene lgs sınavım var hedefim bartında olan fatih sultan mehmet anadolu lisesi taban puanı 375 ve en düşük yüzdelik ise 9.34 sizce nasıl çalışmalıyım sözel derslerim fena değil bu dönem küsur puanla taktiri kaçırdım matematikte iyi değilim bunu nasıl düzeltebilirim yeni nesil sorularda baya zorlanıyorum fende hiç sıkıntım yok. günlük kaç soru çözmeliyim sizce gitmek istediğim lise bartındaki en iyi anadolu lisesi.
ve soru çözmeyi nasıl alışkanlık haline getirebilirim 130 günden az kaldı soru çözerken sıkılıyorum
Matematiği soru çöze çöze düzelteceksin, basit sorularla başla bilemediğin her soruyu hocalarına sor teneffüslerde. (Sen soru sorduköa onlarda senin ilgili olduğunu anlar ve üstüne giderler, daha yardımcı olurlar.) Baktın matematik yetişmiyor hala yeni nesil lgs matematik yapamıyorsun son 1 ay falan o zaman zorlama matematiği. Diğer derslere ağırlık ver, onlardan yüksek netler alarak matematiğin açığını kapat. Fen ve Türkçe ile matematiği kapatabilirsin, bunlar önemli. Matematik yüzünden motivasyonunu düşürme, Fene ve Türkçeye ağırlık ver.
Soru çözerken sıkılıyorsun olabilir ama bir şekilde bunu yapmak zorundasın. 130 gün kalmış, dayan. Bence günlük soru sayısı pek önemli değil şu anlık buna son 1 ay önem ver. Şu an çözdüğün sorular ne kadar verimli ise o kadar iyi. Sen 100 soru çözsen n'olacak verimli olmadıktan sonra. Ben bu şekilde lgs'ye çalıştım.

AliEnes_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Ali Enes Tütüncübaşı
3 sene önce lgs ye girmiş biri olarak söylüyorum. Bol paragraf çöz ve kitap oku yoksa sorulara mal mal bakarsın uzun uzun oluyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
952,078
Üyeler
150,030
Son üye
Gloxinia
Top Bottom