Neler Yeni

Lgs’ye 10 gün kaldı stresimi nasıl azaltabilirim ?

Ata Şen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
Ata Şen
yanlış anlama ama okuldaki denemelere güvenme dışardan deneme alıp çöz belki torpil basıyorlardır.
Yok knk okukdaki denemeler kb de bize giriyor çoğunlukla torpil bir tık normal sınavlarda var bk zaten reklamı yapılsın diye hazırlıyor denemeler hep ciddi

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
bilgisayar tarım
Knk zaten hayatın heryerinde zevk alman için böyle yerler lazım sen tek ielin akademik yer olduğunu sanıyorsun galiba böyle liseler vakıf olur genellikle etkinliklerine sosyal çevrelerşne bak ayrıca senin gibi düşünmeyemlerin dünyayı geliştirme potansiyelleri vardır zaten
hayır ama yani sadece okulda mı sosyallleşecen

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,188
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Aslında diğer öğrencilere göre netlerim gayet iyi sınavlarda zamanım ucu ucuna olsada yetiyor. Ama gereksiz bir stresim var bunu nasıl azaltabilirim. Yardım pls.
Ortalama Netler :

Türkçe: 19-20
ink : 10
din : 10-9 arada soru ile cebelleştiğimden yanlış çıkabiliyor.
ing : 10
Fen : 19-20
Mat : 19

Bahçeşehir kolejine gidiyorum. Denemeler genel piyasa ve lgs den daha zor fakat bu yıl lgs diğer senelere göre daha kolay olacağı için hedefim İstanbul Lisesi/Kabataş min: Atatürk Fen mat 1 yanlış alacak/almayacak fazlası imkansız gibi geliyor. Sınavda stresten matta çözeceğim yöntem aklıma gelmiyor veya gözümün önündeki şeyi görmüyorum. Bu da beni Lgsde de bu ihtimal olacak ve hala fulleyemediğim oluyor diye stresten aklımı yitiriyorum. Aslında matta daha fazla soru çözmem gerekmesi dışında bir problemim yok. Bir de yorum katmamam, önce soru kökünü çizmek ve küçük derslerde iki-üç yeri tekrar etmem gereği var. Onun dışında bilgi problemim yok. Dikkat konusunda da pek problemim yok. Rahat olmam gerekirken stres beni bitiriyor.
hayatının sınavı değil rahat ol.
zaten iyi yapıyormuşsun sınavdada iyi yapacağına inanıyorum stres yapmana hiç gerek yok.

Ata Şen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
Ata Şen
Bende 4 ÖSYM Sınavına girmiş biri olarak sana Sunları Önerebilirim:
1- Günde 10 Dk Hafifte olsa Spor yapmalısın Muhakkak.
2- Testlerdeki Yanlışlarını Mutlaka Cözümünü öğrenmelisin( Cözücü uygulaması var, Kunduz var Soru Sorabileceğin, Forum var burası.)
3- Denemeleri iyi analiz edip en çok yanlıs cıkan kısımlarına çalısmalısın
4- Hergün Paragraf.
Yeterli olacaktır, Birde Dengeli beslen.
Spor Ve dengeli beslenme son 3 ay kala yok oldu

Ata Şen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
Ata Şen
hayır ama yani sadece okulda mı sosyallleşecen
Knk haftada kaç saatini okulda geçiriyon haberşn var mı ayrıca iel kabataş çarşı yanı merkezdeler takılacağın çok yer var tarihi yerler

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
bilgisayar tarım
Bence bu onun ne kadar önemsediğini gösterir. Fazlası zarar tabiikide
yani ben mat dan 4 doğru türkçeden 12 doğru fen den 11 ing 5 ink 6 din 8 bekliyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Knk haftada kaç saatini okulda geçiriyon haberşn var mı ayrıca iel kabataş çarşı yanı merkezdeler takılacağın çok yer var tarihi yerler
ben oraları bilmem ben ankaradayım

Zaquare

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
822
İsim
Mert
Örnek konulardan nasıl çıkmadı müfredat dışı mı sordular :D
Öyle değil örnek sorular yayınlanıyoya mesela o sorulardan bir tane bile çıkmadı örnek konulardan bir tane bile yoktu hep o müfredattaki örnek yayınlanmayan sorular vardı

Sıpekular

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
İbrahim
yani ben mat dan 4 doğru türkçeden 12 doğru fen den 11 ing 5 ink 6 din 8 bekliyorum

Helal o zaman ne diyim.Umarım hayatının ileriki zamanlarında gerçekten çok çalışır ve iyi bir üniversite ve meslek sahibi olursun.

Ata Şen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
Ata Şen

Sınav sonuçların iyiyse 90-100 direk sınava girme bence knk

Sıpekular

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
İbrahim
Öyle değil örnek sorular yayınlanıyoya mesela o sorulardan bir tane bile çıkmadı örnek konulardan bir tane bile yoktu hep o müfredattaki örnek yayınlanmayan sorular vardı
Ben tam katılmıyorum.Matematikte örnek sorulara benzer tek tük vardı.

Ata Şen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
Ata Şen
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,272