Neler Yeni

Lgs’ye 10 gün kaldı stresimi nasıl azaltabilirim ?

Serhat-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,262
İsim
Serhat İsmailoğulları
Steam
steamcommunity.com/id/ByOxyGeN
Son 1 hafta sınav düşünülmez zaten, sadece kafa dinlenir.

Techno08

80+ Gold
abarttın sanki biraz

hiç üniversite ya da lise sınavına girdin mi? Belki görmemişsindir ama ben bayılanları da gördüm elleri ayakları titreyip çözmeye çalışanlarıda. Psikolog sadece deli hastalıklarına falan bakmaz sınav stresini yönlendirmede ve azaltmada yardımcı olur

Ata Şen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
Ata Şen
anlamadım senin için derken
Demek istediğim lgs nin kolay olması çalışmayan ya da kötü sonuç çıkaranlar için yarıyor ama asıl avantaja sahip olması gerekenler şyi çalışan emek veren iyi sonuç çıkaranlar olmalı

Sıpekular

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,016
İsim
İbrahim
Anlamadım demek istediğini
Stresliyim demiştin ya.Bende öyleydim ama sınava başlayınca geçiyor.Bu çoğu kişidede böyle oluyor.Ben kendimi bir boşlkta hissetmiştim rahat ve huzurlu...

Muti

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Onur Muti
İlgilendiği Kategoriler
Mobil Bilgisayarlar, Apu sistemler, birazcık da gamepedler
Instagram
İg: @0nnurrr
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561199119862888/
Discord
Muti#0817
son 2 gün ders çalışma eğer hazırsan ki netler baya iyi hazır gibisin. Açık sinema bulursan git film izle ailen izin verirse gez sınavı unutturacak aktiviteler yap. Sınava girince zaten deneme sınavına girmişsin gibi oluyor rahatlıyorsun dostum diğer konuşmaları okuyamadım ama bilgiliyim lgs hakkında sorabilirsin bana

MeereeY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
857
İsim
Ömer Efe Yalçın
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, yazılım
Aslında diğer öğrencilere göre netlerim gayet iyi sınavlarda zamanım ucu ucuna olsada yetiyor. Ama gereksiz bir stresim var bunu nasıl azaltabilirim. Yardım pls.
Ortalama Netler :

Türkçe: 19-20
ink : 10
din : 10-9 arada soru ile cebelleştiğimden yanlış çıkabiliyor.
ing : 10
Fen : 19-20
Mat : 19

Bahçeşehir kolejine gidiyorum. Denemeler genel piyasa ve lgs den daha zor fakat bu yıl lgs diğer senelere göre daha kolay olacağı için hedefim İstanbul Lisesi/Kabataş min: Atatürk Fen mat 1 yanlış alacak/almayacak fazlası imkansız gibi geliyor. Sınavda stresten matta çözeceğim yöntem aklıma gelmiyor veya gözümün önündeki şeyi görmüyorum. Bu da beni Lgsde de bu ihtimal olacak ve hala fulleyemediğim oluyor diye stresten aklımı yitiriyorum. Aslında matta daha fazla soru çözmem gerekmesi dışında bir problemim yok. Bir de yorum katmamam, önce soru kökünü çizmek ve küçük derslerde iki-üç yeri tekrar etmem gereği var. Onun dışında bilgi problemim yok. Dikkat konusunda da pek problemim yok. Rahat olmam gerekirken stres beni bitiriyor.
Netlerin gayet iyi dersi 3-4 gün çnce çok hafiflet arkadaşlarınlq konuş ev yakınlarında atkadaşın varsa abartmadan onlarla takıl

Ata Şen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
Ata Şen
Stresliyim demiştin ya.Bende öyleydim ama sınava başlayınca geçiyor.Bu çoğu kişidede böyle oluyor.Ben kendimi bir boşlkta hissetmiştim rahat ve huzurlu...
Umarım bende de olur denemelerde bile elim titriyor kalemi tutamayabiliyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
bilgisayar tarım
Demek istediğim lgs nin kolay olması çalışmayan ya da kötü sonuç çıkaranlar için yarıyor ama asıl avantaja sahip olması gerekenler şyi çalışan emek veren iyi sonuç çıkaranlar olmalı
ama bu sene zaten daha kolay olucak online diye ama yani zaten sen daha iyi yerlere gidicen

Kaan C

80+ Bronze
Aslında diğer öğrencilere göre netlerim gayet iyi sınavlarda zamanım ucu ucuna olsada yetiyor. Ama gereksiz bir stresim var bunu nasıl azaltabilirim. Yardım pls.
Ortalama Netler :

Türkçe: 19-20
ink : 10
din : 10-9 arada soru ile cebelleştiğimden yanlış çıkabiliyor.
ing : 10
Fen : 19-20
Mat : 19

Bahçeşehir kolejine gidiyorum. Denemeler genel piyasa ve lgs den daha zor fakat bu yıl lgs diğer senelere göre daha kolay olacağı için hedefim İstanbul Lisesi/Kabataş min: Atatürk Fen mat 1 yanlış alacak/almayacak fazlası imkansız gibi geliyor. Sınavda stresten matta çözeceğim yöntem aklıma gelmiyor veya gözümün önündeki şeyi görmüyorum. Bu da beni Lgsde de bu ihtimal olacak ve hala fulleyemediğim oluyor diye stresten aklımı yitiriyorum. Aslında matta daha fazla soru çözmem gerekmesi dışında bir problemim yok. Bir de yorum katmamam, önce soru kökünü çizmek ve küçük derslerde iki-üç yeri tekrar etmem gereği var. Onun dışında bilgi problemim yok. Dikkat konusunda da pek problemim yok. Rahat olmam gerekirken stres beni bitiriyor.
Knk netlerin gayet iyi hiç stres yapma

Scrnew

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Haktan
sınav başladığında normal denemedeymiş gibi çözmeye başlıyosun sıkıntı yapma. zaten normal denemelerden farkı yok

Xtyhke

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Fırat
geçen yıl stres yüzünden denemelerde 450 480 arası yaparken sınavda 390 puan olarak yıkıldım bu nedenle sana tavsiyem sınavdan önceki gün derslere o kadar da yoğun bir şekilde bakma birazcık kafanı boşalt kendine iyi gelecek şeyleri yap yoga, resim çizmek, müzik dinlemek , vs. ama oyun oynamak ve dizi izlemek çok mantıklı olmaya bilir kafan onda kalabilir yani anlayacağın son gününü birazcık kafanı boşaltacak ve stresini azaltacak şeylere geçir son olarak kafana çok takılan bir konu varsa ona bak ve gece erken uyunu stresten uyuyamaya bilirsin bu nedenle gece uykunu getirecek şekilde ortamın düzenleye bilirsin sabah güzelce bir kahvaltı et okuluna git ama bir tavsiye arkadaşların genelde toplu bir şekilde duracak ve bazıları sen demotive etmeye çalışacak tavsiyem onlardan uzak dur sınav anında sanki normal bir denemeye giriyormuşsun gibi kendine motive et ve kendine şunu söyle ben 0 puanda alsam 500 puanda alsam ailem beni aynı şekilde sevecek de sınavını olduktan sonrada tavsiyem sınav sonuçları gelene kadar sınav cevaplarına bakma yanlış hatırladığın bir şey yüzünden boşu boşuna strese girmenin anlamı yok umarım başarılı olursun

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,589
Üyeler
151,577
Son üye
Umutkvnc
Top Bottom