Neler Yeni

Lise Giriş Sınavı rezaleti*

Her sene giren herkes yok şöyle böyle MEB böyle yapmış şöyle yapmış diyor. Ben geçen sene girdim ve hiçbir soruda sıkıntı göremedim. Sorular gayet açıktı.
doğru diyorsun çalışmadan girmeme rağmen 323 puan almıştım

priwchu

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
ozan canbaşal
ben burdaki birkaç tanıdıgıma sordum ve sınav sayısal hariç kolay dediler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ayrıca sınav çalışana kolay,çalışmayana zor gelir.yani,sınavın kolay geçebilmesi senin elinde.

JokerAllame

80+ Silver
Bunu çoğu başarısız kişi diyor ama bugünkü sınav yeni nesil soruların ve verilen örnek soruların aksine bambaşka bir formda çıktı. Bugün sınava giren çoğu kişi de bana katılacaktır fen soruları yeni nesilden bağımsız ve bambaşka bir nesil olarak karşımıza çıktı. Türkçe gereksiz fazla dikkat gerektiriyordu ve örnek sorulardan kat ve kat daha kısaydı. Matematik ise gereğinden fazla zordu.

BELKİ BU SÖZLER AYNI GİBİ GELEBİLİR AMA KİTAPÇIKLAR YAYINLANINCA GÖRECEKSİNİZ BU SENEKİ SINAV DİĞERLERİNE GÖRE AŞIRI ANORMALDİ
San göre zorsa herkese göe zorzaten yüzdelik önemli. Senin için demiyorum ama genelde çalışmayan veya az çalışanın her yıl bahanesi sınav zordu oluyor.

MehmetV2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,070
İsim
Mehmet emre börekçi
az önce sınavın matematik kısmını çözdüm keşke bende bu sene girseymişim matematik aşırı kolaydı yaklaşık 23-24 dakika gibi bir sürede bitirdim :D

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
usta biz de o dönemden geçtik şaşırılacak bir durum yok rezalet olduğu hepten biliniyor sadece geçmiş olsun diyebiliriz maalesef.

Kloroz

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Emirhan mete
Sana göre zorsa herkese göre zor önemli olan puan değil yüzdelik dilim olduğu için insanların bu yüzden isyan etmesi saçma geliyor bana. Her sene böyle muhabbet çıkıyor her seferinde soruların bir kısmına bakıyorum hemen hemen synı tarza 1 eksik 1 fazla oluyor max. Abartıldığını düşünüyorum
sorular kısa çözümü kolay olacak dendi peki soruların hem uzun hem çözülmesinin zor olması ? ulan sorularda iki bilinmeyenli denklem sormuşlar sen ne diyon. müfredatımızda olmayan konudan sormuşlar bu adam da abartıldığını düşünüyorum demiş.

az önce sınavın matematik kısmını çözdüm keşke bende bu sene girseymişim matematik aşırı kolaydı yaklaşık 23-24 dakika gibi bir sürede bitirdim :D
kolay dedi. puahahahahahahahaa

Leonidax

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
Aslınca ben çok pasparlak değildim ama aslında sorular o kadar zor değilmiş hatta kopya bile vermişler.
Zor olan işte biz alışmışız bunu yap şunu yap diye ama bu sorular sana metnin içinden o soruyu buldurtmaya yönelik bu yüzden zorlanıyoruz aslında zor değil biz alışkın değiliz.
bize hep en zorunu yaptırdılar etütte bende etütte çokta parlak değildim sonuncu felandım hep ama kendi grubumda 3cü oldum 437 puan alarak lgsde 2019 senesiydi heralde

MehmetV2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,070
İsim
Mehmet emre börekçi
sorular kısa çözümü kolay olacak dendi peki soruların hem uzun hem çözülmesinin zor olması ? ulan sorularda iki bilinmeyenli denklem sormuşlar sen ne diyon. müfredatımızda olmayan konudan sormuşlar bu adam da abartıldığını düşünüyorum demiş.

Aynen kardeşim çok kolaydı hangi kafayla yapamadıysan artık düşüncem zeka kapasiteni oc'le belki işini görür 😉

Kloroz

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Emirhan mete
Aynen kardeşim çok kolaydı hangi kafayla yapamadıysan artık düşüncem zeka kapasiteni oc'le belki işini görür 😉
bak bu sözlerle bile velet olduğun düşüncesi kafama kazındı. müsadenle velet damgasını basalım sana.

Faristod

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,088
İsim
Arda Aydın

Adam gibi konuşmayı öğren ilk ben teoga da girdim bu sene 2. kez yks ye de giricem gerçi ona yaşın yetmiyor bilmezsin.
Tyt ye ekstra süre verdiler normalde 20 tane çıkan pargaraf soruları 37 taneye çıkarıldı. Her sene böyle tuhaflıklar oluyor. Sen çözemiyorsan başkası da çözemiyor. Puanın değil sıralamanın önemli olduğunu bilmiyorsun burda boş yapıyorsun

Kloroz

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Emirhan mete
Adam gibi konuşmayı öğren ilk ben teoga da girdim bu sene 2. kez yks ye de giricem gerçi ona yaşın yetmiyor bilmezsin.
Tyt ye ekstra süre verdiler normalde 20 tane çıkan pargaraf soruları 37 taneye çıkarıldı. Her sene böyle tuhaflıklar oluyor. Sen çözemiyorsan başkası da çözemiyor. Puanın değil sıralamanın önemli olduğunu bilmiyorsun burda boş yapıyorsun
hala şansın varken sus knk

Faristod

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,088
İsim
Arda Aydın

Kloroz

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Emirhan mete
çalışan kişi yapar her sene aynı konular. bu şekilde ağlayınca bir şey olmuyor
çalışan kişi yapar? :mad: 6 tane test kitabı+ Türkçe , matematik , fen derslerinden ayrı ayrı 2'şer test kitabı , denemeler vb. çözdğüm arkamda dağ gibi duruyorlar. şaka gibi çalışan kişi yapar diyor birde.

Bu seneye göre? İkisini de çözdüm dostum. 2020 Matematik soruları kat kat zor. 2021'de yeni nesil soruları çok abartmışlar.
2020 matematik soruları kat kat zormuş. puahahahaha . zor dedi.

Top Bottom