Neler Yeni

Liseden hemen sonra Almanya'ya nasıl giderim?

mustafak0

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
677
İsim
Mustafa
Üniversite sınavına çalış turk alman universitesine gir diploman hem turkiye hem yurt disinda gecerli olur ardindan orda kalip iş ev falan ayarların yani benim hedefim bu bende liseyi bitirdim. Meslek lisesi mezunuyum derslerle aram 0 ama calisip yapmak zorundayım

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,045
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Selam öncelikle konu sahibine değil bu yazdıklarım gitmeyi düşünen herkese

evet gençler liseden mezun olup gitmeyi düşünüyosunuz anladığım kadarıyla
1)elendiniz
sebebi mi ?
napsın adam senin gibi adamı ?
lise eğitimimizi bizden iyi biliyor adamlar napsın senin gibi zayıf eğitim almış adamı
(çok iyi liselerden mezun olmuş insanlar harici bu dediklerim ) inan bilinçsiz bir toplum olduğumuz için tuvalet temizleyici olarak bile almaz

2) Üniversite bitirip gidelim diyen gençlerimize gelelim

türkiyede denkliği olan ve sağlam ilk 10 k dan bir üniversiteye girdiniz
tebrikler
zaten öyle bir eğitim alıcaksın ki itüden odtüden
kendini de geliştirdiysen okurken sektöre 4 - 5 k ile giriş yapıcaksın
(dediğim üniversitede zııttırı vıttırı bölüm okursan hiçbir yere giremezsin bu arada
adam gibi bölümler yani elektrik bilgisayar yazılım makine gibi sağlam bölümler)

diyelim işler ters gitti ve kötü bir üniversiteye yerleştiniz
geçmiş olsun
sizi bizim memleket işe almaz zaten elin almanyalısı amerikalısı işveçlisi neden alsın ?
şahsen ben işveren olsam kendini geliştirmemiş kötü bir üniden mezun olan birini işe almam

ama bir de iyi gittiğini düşünelim
denkliği olan sağlam bir üniversiteden yerleştiğimizi düşünelim
işte o zaman işler değişir kendinizi geliştirmek ve eğitiminizi yüksek lisans gibi yükseltmek için gidersiniz ve bir süre sonra eğer doğru fırsatları yakalarsanız
yurtdışında yaşama imkanı bulabilirsiniz

yani sözün özü eğitim almamış kendini geliştirmemiş bir insansanız ve
emmoğlunuz dayınız halanız teyzeniz dıdısının dıdısı yoksa o ülkelerde (sizi yanına alacak bir şahıs )

gitmeniz benim gözümde ekteki fotoğraftaki gibi olur

bakın dostlar ben de bu sene uni sınavına girdim fena bir sıralama yapmadım tıpa yerleştim geleceğe dair her an umudum var

ama siz umudunuzu kestikçe zaten burada da mutluluğu bulamayacaksınız orada da bulamayacaksınız

ayrıca bu sene giren insanları tanıyordum türkiye sayısal sıralamada ilk 10 da 1 arkadaşım ilk 100 de de 20 ye yakın arkadaşım var
ve inanır mısınız dışarı gitmek istemiyorlar burada kalmayı düşünüyorlar

neden derseniz adamlar öyle güzel başarılar yakalamış öyle güzel burslar almışlar ki yurtdışına gitme ihtiyacı yok
adam iyi eğitim alıp kalifiye eleman olacağını biliyor ilerde sektörde iyi iş yapacağını güzel paralar kazanacağını
Bİ Lİ YOR

adam çöpçü olup kıtkanat geçinmek yerine 2 yılını verip sınavdan geri kalan 50 yıllık yaşamını kurtarıyor

dilimin döndüğünce düşüncelerimi ve bildiklerimi anlatmaya çalıştım
umarım anlattıklarımın size ucundan bile olsa faydası olur

saygılar sevgiler iyi forumlar

Ekler

• indir.jpg
    indir.jpg
    4.1 KB · Hit: 44

robin

80+ Silver
Selam öncelikle konu sahibine değil bu yazdıklarım gitmeyi düşünen herkese

evet gençler liseden mezun olup gitmeyi düşünüyosunuz anladığım kadarıyla
1)elendiniz
sebebi mi ?
napsın adam senin gibi adamı ?
lise eğitimimizi bizden iyi biliyor adamlar napsın senin gibi zayıf eğitim almış adamı
(çok iyi liselerden mezun olmuş insanlar harici bu dediklerim ) inan bilinçsiz bir toplum olduğumuz için tuvalet temizleyici olarak bile almaz

2) Üniversite bitirip gidelim diyen gençlerimize gelelim

türkiyede denkliği olan ve sağlam ilk 10 k dan bir üniversiteye girdiniz
tebrikler
zaten öyle bir eğitim alıcaksın ki itüden odtüden
kendini de geliştirdiysen okurken sektöre 4 - 5 k ile giriş yapıcaksın
(dediğim üniversitede zııttırı vıttırı bölüm okursan hiçbir yere giremezsin bu arada
adam gibi bölümler yani elektrik bilgisayar yazılım makine gibi sağlam bölümler)

diyelim işler ters gitti ve kötü bir üniversiteye yerleştiniz
geçmiş olsun
sizi bizim memleket işe almaz zaten elin almanyalısı amerikalısı işveçlisi neden alsın ?
şahsen ben işveren olsam kendini geliştirmemiş kötü bir üniden mezun olan birini işe almam

ama bir de iyi gittiğini düşünelim
denkliği olan sağlam bir üniversiteden yerleştiğimizi düşünelim
işte o zaman işler değişir kendinizi geliştirmek ve eğitiminizi yüksek lisans gibi yükseltmek için gidersiniz ve bir süre sonra eğer doğru fırsatları yakalarsanız
yurtdışında yaşama imkanı bulabilirsiniz

yani sözün özü eğitim almamış kendini geliştirmemiş bir insansanız ve
emmoğlunuz dayınız halanız teyzeniz dıdısının dıdısı yoksa o ülkelerde (sizi yanına alacak bir şahıs )

gitmeniz benim gözümde ekteki fotoğraftaki gibi olur

bakın dostlar ben de bu sene uni sınavına girdim fena bir sıralama yapmadım tıpa yerleştim geleceğe dair her an umudum var

ama siz umudunuzu kestikçe zaten burada da mutluluğu bulamayacaksınız orada da bulamayacaksınız

ayrıca bu sene giren insanları tanıyordum türkiye sayısal sıralamada ilk 10 da 1 arkadaşım ilk 100 de de 20 ye yakın arkadaşım var
ve inanır mısınız dışarı gitmek istemiyorlar burada kalmayı düşünüyorlar

neden derseniz adamlar öyle güzel başarılar yakalamış öyle güzel burslar almışlar ki yurtdışına gitme ihtiyacı yok
adam iyi eğitim alıp kalifiye eleman olacağını biliyor ilerde sektörde iyi iş yapacağını güzel paralar kazanacağını
Bİ Lİ YOR

adam çöpçü olup kıtkanat geçinmek yerine 2 yılını verip sınavdan geri kalan 50 yıllık yaşamını kurtarıyor

dilimin döndüğünce düşüncelerimi ve bildiklerimi anlatmaya çalıştım
umarım anlattıklarımın size ucundan bile olsa faydası olur

saygılar sevgiler iyi forumlar
güzel paylaşım fakat paran varsa bunların hepsine sahip olunacağını unutmayın

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,865
İsim
.
Az bişey ingilizce var.
Almancada giriş seviyesi var.(öğrenirim sorun yok)
Lise bitti yaşım 18 oldu ve Almanya gitmek istiyorum ne yapmalıyım?
En basit yöntem nedir?
Yemin ederim umrumda değil orada aç kalmaya bile razıyım (Türkiye'de aç kalmaktansa Almanya'da aç kalmayı tercih ederim,
Buranın bir doktoru bile oradaki asgari ücretliye denk değil nede olsa ve imamlara %100 zam yapılırken doktorlara maaşının yarısı kadar bile zam yapılmıyor bu ülkede,spor yapmak istesen para yok destek yok
Sanat desen saygı yok
Eğitim, adalet,Sağlık, medeniyet,sevgi, saygı vb. Hiçbir şey yok bu ülkede bu yüzden gelip Çomarlık yapacaklar yapmasın rica ediyorum).

Bakın ne olur Almanya'da fakir ama Nezih bir hayat kurmak istiyorum (fakir dediysem Asgari ücret ile BMW,merso binen bir fakir :))
Tuvalet işçisi bile olmaya razıyım.(diyeceksiniz üniversite oku öyle git bu ülkede ne kadar fazla kalırsam o kadar zarar)

Önümdeki 2 yılı nasıl planlamılıyım ki Almanya'ya gidebiliyim?
Ne yapmalıyım? ,ne bilmeliyim?

Kısacası beni 2 yıl sonra Almanya'ya gidebilecek bir Türk vatandaşı olarak yönlendirebilir misiniz?
Teşekkürler iyi günler.
Not:yüksek mizah seviyesine sahip dostlarım (!)rica ediyorum uçakla gidilir vs. Gibi boş şakalar yapmayın.

At kendini oraya be birader oranın fakiri bile bmw ye audi ye biniyor
20 gün çalışıp 0 araba alabiliyorsun
Bide buraya bak

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,483
Üyeler
153,567
Son üye
Dejabrew