Neler Yeni

Liseye yeni geçtim sınıfımdan memnun değilim

Demirr34_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
Ömer
memleket neresi 10. sınıfta bölümlere dağılıyorsunuz sınıfın da değişiyor bende elektrik elektronik mezunuyum liseden hata 10. sınıftan sonra bir dal daha seçiyorsun ben elektrik elektronik haberleşme seçtim. 12 sınıf ta staj var stajını eğer bulunduğun şehirde havalimanı varsa havalimanında stajını yap üniersite içinde sana tavsiye uçak mühendisliği veya uçak teknolojileri oku elektrik elektronik olduğun içinde ek puan verir gayet güzel bir meslek ben THY de staj yapmıştım çok güzeldi

heroesturkey

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
311
İsim
Murat Gündoğdu
Ne konuda sınıf değiştirmek için mi
bizim zamanımızda müdürler mırın-kırın burnu kıvrıklardı, giderdin he derlerdi işlem olmazdı. Öğrenci olduğun için, çocuk görüyorlar ve ciddiye almıyorlar. Benim tavsiyem, biraz sende muzurluk yap. Eğlenmene bak, öğrencilik hayatımda lise 10a kadar çok çalışkandım, yavaş yavaş azaldı o hırs. Kendini geliştir, takılma boş insanlara. Keyfine bak. Arkadaş ortamın varsa dediğin gibi ailenle konuştur, aldırsınlar seni oraya. O ortam daha çok değişecek bilgin olsun.

Saye.yae

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Dursun ali
Merhaba bu sene liseye yeni geçtim meslek lisesindeyim sınıfa 2 gün kadar geç kaldım ve sınıfla kaynaşamadım ama bu sorun değil sınıfımı hiç sevmedim herkes çoluk çocuk hareketler yapıyor yok derste alkislama falan filan aynı sınıfta bulunmak istemiyorum bunlarla meslek seçimi var sanırım önümüzdeki haftalarda ama hiçbir bilgi bulamadım şimdi meslek seçince hala sınıfta ders işleyecek miyiz veya kaç gün sınıftayız bu durum seneye falan değişir mi eğer seneye durum değişirse sabredebilirim ama çok canım sıkılıyor ben elektrik elektronik bölümünü okumak istiyorum gelecekte bana fayda sağlar mı ailem işyeri vs açarız diyorlar bilmiyorum ama bu bölümü okursam nerede iş bulabilirim is bulmak kolay midir sınıfa hiç tahammülüm yok gerekirse okulu değiştireceğim zaten ailemede söyledim ama gitmek istediğim okuldada elektrik bölümü yok sadece makina üzerine arkadaşım o okulda kendisi cnc mesleğinden yürümek istiyor bende gidersem kalıp felan seçerim diye düşünüyorum matematik ve sayılarla hiç aram yok calissamda kafam basmıyor ona göre birseyler önerebilir misiniz ve sınıfımı değiştirmeli miyim veya okulumu benim okulumda başka sınıflarda ortaokuldan arkadaşlarımda var o sınıflara falan kendimi aldirabilir miyim siz ne önerirsiniz
Meslek seçene kadar ders işlemeyeceksiniz yuksek ihtimal ama her sınıf öyle yapıyor çoğu kişi okumaya değil aile zoruyla geliyor maalesef

Omer127

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mahmut kahraman
Merhaba bu sene liseye yeni geçtim meslek lisesindeyim sınıfa 2 gün kadar geç kaldım ve sınıfla kaynaşamadım ama bu sorun değil sınıfımı hiç sevmedim herkes çoluk çocuk hareketler yapıyor yok derste alkislama falan filan aynı sınıfta bulunmak istemiyorum bunlarla meslek seçimi var sanırım önümüzdeki haftalarda ama hiçbir bilgi bulamadım şimdi meslek seçince hala sınıfta ders işleyecek miyiz veya kaç gün sınıftayız bu durum seneye falan değişir mi eğer seneye durum değişirse sabredebilirim ama çok canım sıkılıyor ben elektrik elektronik bölümünü okumak istiyorum gelecekte bana fayda sağlar mı ailem işyeri vs açarız diyorlar bilmiyorum ama bu bölümü okursam nerede iş bulabilirim is bulmak kolay midir sınıfa hiç tahammülüm yok gerekirse okulu değiştireceğim zaten ailemede söyledim ama gitmek istediğim okuldada elektrik bölümü yok sadece makina üzerine arkadaşım o okulda kendisi cnc mesleğinden yürümek istiyor bende gidersem kalıp felan seçerim diye düşünüyorum matematik ve sayılarla hiç aram yok calissamda kafam basmıyor ona göre birseyler önerebilir misiniz ve sınıfımı değiştirmeli miyim veya okulumu benim okulumda başka sınıflarda ortaokuldan arkadaşlarımda var o sınıflara falan kendimi aldirabilir miyim siz ne önerirsiniz
Hocam 9.sınıfta 2 lise değiştirmiş biri olarak söylüyorum yaş farkı felan önemli değil geçen yıl itlerle kopuklarla takıldım sınıfta kaldım ha bu sene it kopuk yokmu gine var ama takılmayacağım ve büyük bir hastalık durumu olmadığı süreç geçeceğim sınıfı sana da öneririm ama matematik ve bilgisayardan anlamıyorsan makina bölümüne girmeni önermem

Top Bottom