Neler Yeni

Logitech G29 vs G27 hangisini alınır? (G27+Shifter aldım)

Nvidia Mx130

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,776
İsim
Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Futbol

Can...

80+ Platinum
Asseto Corsa, Ets 2 ve NFS oyunları oynuyorum. G27 vites ile birlikte 6000 filan G29 vitessiz 8k. Sizce hangisi mantıklı? Şuan 4k nakit var üstünu babam tamamliyacak çokta zorlamak istemiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Emir Aydın önceki konularda bende alacağım demişsin hocam.
Thurstmaster t150 Pro alabilirsin vitessiz kayışlı olması lazım daha güzel hissiyatı var diyorlar 7500 8k oda

Nvidia Mx130

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,776
İsim
Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Futbol

Nvidia Mx130

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,776
İsim
Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Futbol

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,761
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Şurada söylediklerimi yaparak test edebilirsin. Force Feed Back dediğimiz şey aslında geri toplamadır diyebiliriz.

Evet Force Feed Back kapatıp açılabiliyor. Kullanan kişi büyük ihtimalle kapatmamıştır ancak şiddetini çok fazla düşürdüyse sana kötü gelebilir. Çok ince ayar yapmak gerekebiliyor, sahibi kötü ayar yapmış da olabilir. Öncelikle ayarlarına nereden gireceğini göstereyim.

Sürücüsünü aç. Ardından üst kısımdan Options'a gel, ardından Global Device Settings'e gir. (SS'leri farklı bir yerden alıyorum kalitesiz olacak)
Alıntıyı görüntüle

Bu kısımda direksiyonun derece ayarını ve Force Feed Back ayarını yapabiliyorsun. Sıralama farklı olabilir, mesela derece kısmı en üste gelebilir. Sanırım sürücü tarihine göre değişkenlik gösterebiliyor. Farklı olmasına aldırma.
Alıntıyı görüntüle

Kendi ayarlarımı söylemem gerekirse derece 900 olacak. Oyundan oyuna değişebilir, mesela F1'de dereceyi düşürüyordum.
  • Overall Effects= %50-55 civarı. Oyununa göre arttırıp azaltıyordum. Bazı oyunların direksiyon hissiyatı çok iyi olmadığı için bunu arttırıp biraz direksiyonun sert olmasını sağlıyordum. Ana geri toplama ayarımız bu diyebilirim.

• Spring Effects ve Damper Effects= %0 kullandım. Bu efektler benim zevkimi azalttığı için ben tamamen kapatmayı tercih ettim. Tam olarak ne işe yaradıklarını bile bilmiyorum. Damper Effects sanırım duvara çarptığında direksiyona tepki veriyor. Spring effects de süspansiyonlarla ilgili olabilir. Oyunda sürekli bir yerlerde çarptığında direksiyonun hareket yapması insanı yoruyor. Evet gerçekçilik azalıyor ancak gerçekte 30 saniyede bir duvara çarpmıyorsun. :D

• Centering Spring Strength hep varsayılandaydı. Açık mıydı kapalı mıydı onu bile hatırlamıyorum.
Ayarlar en altta yazdıklarım.

Top Bottom