Neler Yeni

lossless scaling fps düşürüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
berkay
arkadaşlar neredeyse her ayarı denedim evet ekran kartım güncel evet oyunu pencerelide de çalıştırıyorum ama ne yapsam fpsm yükselceğine düşüyor ekran kartım 1050 4gb (laptop) ne yapmam gerek iade mi ediyim a bi yardımcı olun lütfen

Ahmet3718

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Ahmet Zeki KÖLE
ben de 1660 super ile kullanıyorum csde en yüksek ayarlarda normalde 110 120 fps alıyorsam uygulamada amd fsr ve frame generation 2x açıkken normal fps 60 larda uygulamanın verdiği de 100 110 larda gibi ve oyundaki ortadaki imleç mesela ghosting yapıyor gibi bi görüntü değişiyor emin olamadım. siteden ufo ghosting test açtım orada ekran 165 fps tam veriyor kasma falan yok tertemiz sadece biraz ghosting var ama programı açıp da teste geldiğimde ekranda ara ara kasmalar oluyor yine anlamadım ben de. donanım arşivinin videosuna ve yorumlarına güvenip indirimde 2.80 dolara aldım ve şu an beklediğim gibi olmayınca iade etme fikri yavaştan geldi. testleri pencereli modda yaptım zaten donanım arşivinin videosundaki gibi ayarları da yaptım ama yine aynı. csde programı açmadığımda performans aynı ve kasma gibi drop gibi sorun da olmuyor.
ha aklıma bir şey geldi bir de benim sistemimde ekran kartı 1660 super ve işlemci 11700K yani ekran kartından büyük darboğaz yiyorum o yüzden drop giriyor da olabilir. bir de bir şey daha denemek istiyorum acaba ekran kartını stres testindeyken programı açıp kullansam ne olur :D ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

şimdi denedim 1920x1080 ve 8X MSAA seçiliyken normalde 42 fps alıyor uygulama açtığımda normal fps 32 ve gözükene 64fps diyor ama uygulama açıkken veya kapalıyken uygulamada hafif kasmalar oluyor ekranda. acaba neyde sorun var neyse. en fazla uygulamayı steam paylaşımıyla veya direkt steami bağlayarak kardeşimin eski laptopunda kullanırım onun hd 6370m kartı var 12 yıllık :D

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,780
Üyeler
156,981
Son üye
dinleyici921
Top Bottom