Neler Yeni

Öneri Lütfen doğru yönlendirin ! 75hz Monitör

Hi-Ree

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Hayri Osmen
Herkese merhaba arkadaşlar;
Bu foruma benim gibi ilk defa pc toplayan, pek anlamayan çok kararsız kalan daha önemlisi kısıtlı parası olan insanlar oluyor. Amacı sadece oyun oynamak ve eğlenmek olan insanları lütfen yardımcı olurken empati yaparak yönlendirin.
Ben bugün 1700 TL'ye 27" AOC 1ms 75hz monitör buldum. 144 hz ile 75 hz arasındaki farkıda tam olarak anlamadığım için forumda araştırdım. "75hz monitör alınır mı? ?" sorusuna %90 cevap "asla alınmaz" denilmiş.
ben aldım arkadaşım 3 saatir Elden ring-Witcher 3 oynuyorum(1080-Ultra) ve çok tatmin edici görsellik ve akıcılık hissi alıyorum. Sırf merakımdan dolayı mahalledeki internet cafeye gittim ve aynı oyunu , aynı ayarlarda 27" 165hz monitörde oynadım 20 dk. Evet fark vardı yok denmez zaten daha akıcıydı ama abartıldığı kadar yoktu benim gözümde. Yani 4k oyun oynuyordun da 720p düşmüş gibi hissetmiyorsun.

Ekonomi şartları belli para olsa zaten ikinci el kovalamayız. Demek istediğim 75hz bal gibi oyun oynanıyor dostlar paranız yoksa , bütçeniz kısıtlıysa neye gücünüzü yetiyorsa onu alın. Para yokken yeri geldiğinde 100 TL bile çok paradır.
Sadece fikirlerimi paylaştım Sürç-i lisan ettiysem affola

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,582
İsim
Oğuzhan Şahin
Aradaki fark uçurum gibidir. O 165 olanı 75e çekseydin öyle farkı anlardın

jımalya

80+ Bronze
144hz > 75hz

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,222
İsim
Berk Atmaca
Hertz olayı bambaşka ya. Oynadığın oyunlara ve sisteminin gücüne göre değişkenlik gösteren bir durum. Basit noktalara değinerek alınır alınmaz veya oynatır oynatmaz demek yanlış. Kullanım amacına göre yorumlamak gerekir.

Hi-Ree

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Hayri Osmen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
144 denedim 165 olabilir bilmiyorum. peki 165hz Monitörler kaç TL den başlıyor ?
çünkü min 144hyz alınması gerekiyor dendiği için 144hz denedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hertz olayı bambaşka ya. Oynadığın oyunlara ve sisteminin gücüne göre değişkenlik gösteren bir durum. Basit noktalara değinerek alınır alınmaz veya oynatır oynatmaz demek yanlış. Kullanım amacına göre yorumlamak gerekir.
çok doğru bir yaklaşım teşekkür ederim

Top Bottom