Neler Yeni

Yardım M2 ssd mi değiştirmem gerek

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aykut Korkmaz
Bütçe
6.000
Anakartım ekteki gibidir, 1 Adet 500gb m2 ssd takılıdır.
2TB a kadar yükseltme planlıyorum fakat ne yapmam gerektiği konusunda hiçbir bilgim yok.
Daha fazla oyun bulundurmak için yükseltmek istiyorum, en iyi önerilerinizi ve kurulum bilginizi aktarırsanız teşekkürü bir borç bilirim.

Herkese iş rastlığı dilerim.

Ekler

• IMG_6917.jpeg
    IMG_6917.jpeg
    1.1 MB · Hit: 22

Bünyamina

80+ Platinum
Küçük pcie slotunu ekran kartı kaplamıyorsa ve oraya ürün takılmaya müsaitse m2 dönüştürücü alıp kullanabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Ertuğrul Yavuz
Yanlış görmüyorsam 1 adet ssd yuvası mevcut. Eğer öyleyse işletim sisteminizi usbde tutun ve sıcak fırsatlarda vs. indirim paylaşılmasını bekleyebilirsiniz. Anakartta 2 ssd slotu varsa işetim sistemiyle de uğraşmazsınız belki 1 tb bile yetebilir o zaman.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aykut Korkmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanlış görmüyorsam 1 adet ssd yuvası mevcut. Eğer öyleyse işletim sisteminizi usbde tutun ve sıcak fırsatlarda vs. indirim paylaşılmasını bekleyebilirsiniz. Anakartta 2 ssd slotu varsa işetim sistemiyle de uğraşmazsınız belki 1 tb bile yetebilir o zaman.
Benim gördüğüm kadarıyla da tek m2 slotu var, indirim bekleyip yeni bir m2 ssd mi almamı söylüyorsunuz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Ertuğrul Yavuz
Benim gördüğüm kadarıyla da tek m2 slotu var, indirim bekleyip yeni bir m2 ssd mi almamı söylüyorsunuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:
Evet, Vatan'da Kioxia 1tb ssd 1782'ye düşmüştü, 2 tane aldım. anakartta 3 ssd yuvası mevcut. 1 sata ssd 2 de hdd var.

Evet, Vatan'da Kioxia 1tb ssd 1782'ye düşmüştü, 2 tane aldım. anakartta 3 ssd yuvası mevcut. 1 sata ssd 2 de hdd var.
Bütçenizi bilmiyorum tabii ama en son Samsung 990pro paylaşılmış olması lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aykut Korkmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Küçük pcie slotunu ekran kartı kaplamıyorsa ve oraya ürün takılmaya müsaitse m2 dönüştürücü alıp kullanabilirsin.
1 adet dönüştürücü ve 1 Adet m2 ssd alıp takacağım peki bunu yaptıktan sonra bilgisayarımı açtığımda yapmam gereken nedir bundan da bahseder misiniz

Bütçenizi bilmiyorum tabii ama en son Samsung 990pro paylaşılmış olması lazım.
Ben mevcut m2 ssd çıkarıp yerine 2Tb bir ssd taktığımda bilgisayarı açıp yapmam gereken işlem nedir bundan da bahseder misiniz rica etsem

Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Ertuğrul Yavuz
1 adet dönüştürücü ve 1 Adet m2 ssd alıp takacağım peki bunu yaptıktan sonra bilgisayarımı açtığımda yapmam gereken nedir bundan da bahseder misiniz

Ben mevcut m2 ssd çıkarıp yerine 2Tb bir ssd taktığımda bilgisayarı açıp yapmam gereken işlem nedir bundan da bahseder misiniz rica et
İşletim sistemi olan depolama analartta olmayacaksa bilgisayar hiçbir şeyi açamaz. Ya işletim sistemi içerisinde olan eski ssd ile yeni alınan aynı anda anakartta olacak ya da yeni ssd takılınca işletim sistemi usbden başlatılacak. Dönüştürücü vs. ile 2 ssd de anakartta olursa hangisinde.işletim sistemi varsa onu boot edecektir. Aksi takdirde BİOS'tan sıralamayı değiştiriverirsiniz. Bu arada anakarta doğrudan takılan ssd hızlı ve boyutu büyük olan olsun.

hayriye

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Hayriye
Anakartım ekteki gibidir, 1 Adet 500gb m2 ssd takılıdır.
2TB a kadar yükseltme planlıyorum fakat ne yapmam gerektiği konusunda hiçbir bilgim yok.
Daha fazla oyun bulundurmak için yükseltmek istiyorum, en iyi önerilerinizi ve kurulum bilginizi aktarırsanız teşekkürü bir borç bilirim.

Herkese iş rastlığı dilerim.
M2 dönüştürücü ile kullanman için sığması lazım çok yüksek ihtimalle 2 slottan büyük ekran kartı kesin sığmaz ama 2 slot sığar mı o da muamma anakartının resmini çekip atar mısın ekran kartının altında bu işaretlediğim yer açıkta görünüyor mu görünmüyorsa dönüştürücü işine yaramaz

Ekler

• IMG_4202.jpeg
    IMG_4202.jpeg
    1.1 MB · Hit: 4
Top Bottom