Neler Yeni

Manchester United forması giymek günahmı

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,723
İsim
Oğuz
Ya sabır

Escrita

80+ Bronze
Dört dörtlük bir müslümanız da tek derdimiz manchester united forması giyip giyememek kaldı sanki. Şey gibi domuz eti haram ama ağzımdan küfür eksilmez, sigara eksilmez. Ama domuz eti yemiyorum bro vicdanım rahat.

hiçbirinizin net bir cevabı yok günahmı deilmi söylemiyorsunuz ben ortada cahilmişim gibi kalıyom xd İslam benim için önemli ona göre zaten Van Der Sar forması alıcam

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,233
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
İslamla ilgili bi forumda soruyu sordum gelen cevap

KÂFİRLERİN SİMGE VE MARKALARININ OLDUĞU ELBİSE GİYMENİN HÜKMÜ NEDİR?
Soru: kâfirlere has simge, marka taşıyan spor elbiselerini giymenin hükmü nedir? Örneğin İtalyan, Amerikan, Alman simgeleri taşıyan bir spor bir fanila giyme yada kafir futbolcularının isminin yazılı olduğu bir spor elbise giymek.
Kâfirlerin simge ve markalarını taşıyan elbise hükmünde tafsilat vardır:
1-Bu simge ve markalar şayet kâfirlerin dinini sembolize ediyor ise örneğin haç ve benzeri şeyler böyle bir halde bu elbiselerin alınması, satılması, ithal edilmesi, giyilmesi caiz değildir.
2- Bu simge ve markalar şayet kâfirlerin birinin fotosu yer alıyor yahut ismi yazılı ise yada benzeri şey ise böyle bir durumda bunlar haramdır.
3- Bu simge ve markalar şayet kâfirlerin dinini hiçbir şekilde tazim etmiyor, kafirlerden birine de işaret etmiyor sadece ticari bir marka niteliğindeyse şu günümüzde buna marka deniliyor bu elbiselerin giyinmesinde bir sakınca yoktur.
Daimi fetva ve ilim komisyonu fetvası Abdülaziz bin baz, Abdullah bin Ğadyan, Salih Fevzan, Abdülaziz Al-i Şeyh, Şeyh Ebu Bekr Zeyd, 24/24)

DefKot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,820
İsim
DefKot
images (1).jpeg

Siiüüüüüüüüü !

Adminin yazdığı şey :

Kardeşim, bu formayı profosyonelce giyenlere "Şeytana Tapanlar" dendiğini biliyorsun. Kalbinde ne bu sevgi ki böyle bir kâfirlerin formasını giyebiliyorsun. İlla bir libasın haram olması için haç olmasını beklememek lazım. Küfre, şeytana hizmet, İslam'a düşmanlık etmesi de küfür olmasa da edeb olarak terk edilmesi için gerekli bir tavırdır. Üstelik formalarında elinde bir tür silah (üçlü mızrak) bulunduran temsili Kırmızı bir şeytan resmi vardır. Yahudi finansörü Adidas reklamına değinmiyorum daha.

1970'lerde ise medya tarafından "Kırmızı Şeytanlar"olarak nitelendirilen takımın armasına elinde tırmık tutan bir şeytan figürü eklenmiştir. O yıllardan bugüne kadar ise armada yalnızca renk tonu değişiklikleri ve küçük ayarlamalar yapılmıştır

yani günahmış bana gülenler bunuda cevaplasın bari.

DoğukanYzc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
580
İsim
Doğukan
internetten baktığımda Allaha küfür olarak geçiyor fakat bazı kişilerde deil diyor sebebi logosunda şeytan olması.
Allaha saygısızlık işte Allaha küfür derken. huriyetten okuyunca xd
neee anlatııyon boolum gözünü seviyim be abi diye bi replik varya o geldi aklıma birden.

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,223
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
İslamla ilgili bi forumda soruyu sordum gelen cevap

KÂFİRLERİN SİMGE VE MARKALARININ OLDUĞU ELBİSE GİYMENİN HÜKMÜ NEDİR?
Soru: kâfirlere has simge, marka taşıyan spor elbiselerini giymenin hükmü nedir? Örneğin İtalyan, Amerikan, Alman simgeleri taşıyan bir spor bir fanila giyme yada kafir futbolcularının isminin yazılı olduğu bir spor elbise giymek.
Kâfirlerin simge ve markalarını taşıyan elbise hükmünde tafsilat vardır:
1-Bu simge ve markalar şayet kâfirlerin dinini sembolize ediyor ise örneğin haç ve benzeri şeyler böyle bir halde bu elbiselerin alınması, satılması, ithal edilmesi, giyilmesi caiz değildir.
2- Bu simge ve markalar şayet kâfirlerin birinin fotosu yer alıyor yahut ismi yazılı ise yada benzeri şey ise böyle bir durumda bunlar haramdır.
3- Bu simge ve markalar şayet kâfirlerin dinini hiçbir şekilde tazim etmiyor, kafirlerden birine de işaret etmiyor sadece ticari bir marka niteliğindeyse şu günümüzde buna marka deniliyor bu elbiselerin giyinmesinde bir sakınca yoktur.
Daimi fetva ve ilim komisyonu fetvası Abdülaziz bin baz, Abdullah bin Ğadyan, Salih Fevzan, Abdülaziz Al-i Şeyh, Şeyh Ebu Bekr Zeyd, 24/24)
Kafir söylenen kişiler müslüman olmayanlar, inançsız ve dine karşı olanlar için mi söyleniyor?
Teknolojinin neredeyse 90% kısmını Ateist millet Çin üretiyor. Kullanmayın o zaman. Arabaların 99% kısmımı kafirler üretiyor kullanmayın o zaman.
Giysilerin en kalitelilerin bile kafirler üretiyor daha say say bitmez.

En iyisi Git Arap ülkelerinde yaşa ve onların üretmedikleri ürünleri alma.
Mesaj otomatik birleştirildi:

buna inanan hulkada inanıyordur
Hayallerimi mahvettin. Bidaha böyle şey yazma. Hulk sana çok kızıcak

Top Bottom