Neler Yeni

Masaüstü bilgisayarım rastgele zamanlarda rastgele yükler altına kilitleniyor.

BrkyyKA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Kaan Adaklı
Bilgisayarım rastgele zamanlarda kitleniyor, yani oyun oynarken de kitlenebiliyor, ekranda sadece discord açıkken de kitlenebiliyor. Kilitlendiğinde klavye animasyonu donuyor mouse animasyonu animasyonlu değil de yan sön şeklinde yanıyor ve ters br şeyler olduğu açık şekilde gözüküyor donarak yanıyor. Ekrandaki son görüntü kalıyor ne klavye ne mouse işe yarıyor monitörü kapa aç gibi garip şeyler de denedim fakat düzeltemedim bilgisayarı tuşundan kapatmak zorunda kalıyorum ki bu canımı yakıyor. Tamamen rastgele çöküyor dün 1 saat içinde çökmüşken dünden önceki 3 gün boyu hiç çökme yaşamadım. Emin olmak için harici disklerimi ve windowsun kurulu olduğu ssdme HDTUNE ve Crystal disk mark ile test yaptım internetteki test sonuçları ile aynı çıktı yani bir problem yok. OCCT üzerinden ekran kartına yük bindirdim 30dk boyunca hiçbir sorun yaşamadı çok yakın zamanda render işlemi yapmıştım işlemcime %99 %100 arası yük bindi 5dk boyunca ne ısı ne başka bir sorun oldu 3-4 gün önce temiz format attım cihaza. Ramleri Windows Bellek Tanılama'dan kontrol ettim sorun bulunamadı. Sorun neyden kaynaklı olabilir neleri kontrol etmeliyim ne yapmalıyım?

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,486
İsim
Hakan
SSD modeli nedir? Sistemde O.C işlemi var mı?

Penguen

80+ Silver
Tam olarak aynısını ben de yaşadım. Sistemini yazar mısın? Benim durumumda PSU bozuk sanırım. İşlemciyi de değiştirip test edemedim ancak diğer parçaları test ettim. PSU en büyük şüpheli yani.

BrkyyKA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Kaan Adaklı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
SSD: Samsung SSD 850 EVO 250GB o.c işlemi yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asus gtx 1070 rog strix 8gb
i7 7700k
ana kart Asus maximus hero sayısını htırlamıyorum bakabileceğim bir yer varsa söylerseniz sevinirim
32gb ram var ramlerin markasını bilmiyorum onlara da sistem içinden bakabiliyorsam söylerseniz sevinirim
Corsair 700w psu
1. harici disk st1000dm010-2ep1 1000gb
2. ST2000DM008-2fr1 2000gb
aklıma gelenler bunlar başka varsa sorarsanız söyleyebilrim

Zamanında bendede oluyordu sistem kitleniyor işlem yapılmıyordu sonra virus testi yaptırdım 40 küsür virüs çıktı sildikten sonra düzeldi. Viruslere dikkat edin vesselam.

BrkyyKA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Kaan Adaklı
Cihaza crack hiçbir şey yüklemedim yüklediğim her şeyi kendi sitesinden yükledim ve ya satın aldım o yüzden ondan şüphelenmiyorum fakat yine de denemekte fayda var hangi uygulama ile yaptın virüs testini? Windows defender bir problem olmadığnı söylüyor

Penguen

80+ Silver
SSD: Samsung SSD 850 EVO 250GB o.c işlemi yok.

Asus gtx 1070 rog strix 8gb
i7 7700k
ana kart Asus maximus hero sayısını htırlamıyorum bakabileceğim bir yer varsa söylerseniz sevinirim
32gb ram var ramlerin markasını bilmiyorum onlara da sistem içinden bakabiliyorsam söylerseniz sevinirim
Corsair 700w psu
1. harici disk st1000dm010-2ep1 1000gb
2. ST2000DM008-2fr1 2000gb
aklıma gelenler bunlar başka varsa sorarsanız söyleyebilrim
Çökme derken ekran donup kalıyor ve hiçbir şekilde çözülmüyor dimi?
Olay görüntüleyicisinde Kernel Power 41 hatası var mı bakar mısın? Kırmızı fotoğrafı oluyor hataların, oradan daha kolay bulabilirsin, sarıları geç yani.

Sistemin tam özelliklerini Aida64 Extreme kullanarak öğrenebilirsin. Normalde ücretli bir yazılım ama 1 hafta veya 1 ay deneyebiliyorsun.

BrkyyKA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Kaan Adaklı
Evet hiçbir şekilde çözülmüyor ve donup kalıyor aynı zamanda klavye mouse animasyonlarımda donuyor. Olay görüntüleyicisine ilk defa gireceğim nereye bakmam gerektiğini bilmiyorum tarif edebilir misiniz?

tamamdır uygulama aklımda bulunsun ekstra bir şey lazım olursa bakabilirim

Buldum evet Kernel Power Olay kimliği 41 olan birden fazla uyarılar var önemli olarak geçiyor Yönetim Olayları'nda aşağı indikçe çıktılar bunlar psudan kaynaklı olduğunu mu gösteriyor?

1626861543224.png

Son düzenleme:

Penguen

80+ Silver
Evet hiçbir şekilde çözülmüyor ve donup kalıyor aynı zamanda klavye mouse animasyonlarımda donuyor. Olay görüntüleyicisine ilk defa gireceğim nereye bakmam gerektiğini bilmiyorum tarif edebilir misiniz?

tamamdır uygulama aklımda bulunsun ekstra bir şey lazım olursa bakabilirim

Buldum evet Kernel Power Olay kimliği 41 olan birden fazla uyarılar var önemli olarak geçiyor Yönetim Olayları'nda aşağı indikçe çıktılar bunlar psudan kaynaklı olduğunu mu gösteriyor?

Alıntıyı görüntüle
Kesin değil ama muhtemelen PSU kaynaklı. Değiştirip deneyebilirsen kesinleşir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,043
Üyeler
152,597
Son üye
Muzaffer0
Top Bottom