Neler Yeni

Çözüldü✓ Mavi ekran hatası minidump

Nattany

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alp Deniz
Merhabalar yeni pc topladım ilk defa mavi ekran hatası verdi ramleri 6000mhz olarak ayarlamıştım daha önce vermemişti ilk defa verdi sebebi bu mu minidump ı incelermisiniz

Ekler

• 081223-5187-01.rar
    173.6 KB · Hit: 36

Nattany

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alp Deniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
Merhabalar yeni pc topladım ilk defa mavi ekran hatası verdi ramleri 6000mhz olarak ayarlamıştım daha önce vermemişti ilk defa verdi sebebi bu mu minidump ı incelermisiniz
- MSI Afterburner ve Easy Anti Cheati kaldır.
- BIOS'unu kesinlikle güncelle:
1) Elinizde 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Flash belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
2) Biçimlendirdikten sonra (https://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/B650M-DS3H-rev-10/support#support-dl) buradan F8 BIOS sürümünü indirin. İndirdikten sonra inen dosyayı klasöre çıkartın.
3) Klasöre çıkarttıktan sonra içindeki B650MDS3H.F8 dosyasını flash belleğin içine atın.
4) İçine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıp durmadan delete tuşuna basıyoruz. BIOS ekranı geldikten sonra basmayı bırakıyoruz. BIOS ekranının en alt sağında Q-Flash butonuna basıyoruz ya da F8 tuşuna basıyoruz. Gelen ekranda Update BIOS diyoruz. Ondan sonra bir ekran daha geliyor ve o ekranda B650MDS3H.F8 BIOS dosyasını göreceksiniz, onu seçin ve BIOS'u güncelleyin.
Not: BIOS güncelleme sırasında elektrik kesintisi olmasın ve flash bellek yerinden oynamasın!
Not 2: F9a sürümünü de indirip BIOS'u güncelleyebilirsiniz. Şuanda BETA durumda stabil olmayabilir. Direk ona da güncelleyebilirsiniz isterseniz.
- BIOS'u güncelledikten sonra XMP'yi tekrardan Profile 1 ya da Enabled yap.

Nattany

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alp Deniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar öncelikle teşekkür ederim dediklerinizi yaptım biosu f9a sürümüne güncelledim ama fat32 olarak biçimlendirmeden yaptım sorun olur mu? msi after burner ve easy anti cheati kullanmıyorum artık şuana kadar mavi ekran vermedi teşekkür ederim.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
Merhabalar öncelikle teşekkür ederim dediklerinizi yaptım biosu f9a sürümüne güncelledim ama fat32 olarak biçimlendirmeden yaptım sorun olur mu? msi after burner ve easy anti cheati kullanmıyorum artık şuana kadar mavi ekran vermedi teşekkür ederim.
O zaman bellek FAT32 dosya sistemindeymiş. Önemli değil eğer gene mavi ekran verirse Minidump dosyalarını paylaşın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
906,879
Üyeler
140,711
Son üye
Eko_Ekoo
Top Bottom