Neler Yeni

Mavi Ekran Mavi Ekran-Minidump inceler misiniz?

BeKo'O

80+ Silver
Senin için tekrar programı yükleyip bakacağım. Bakalım arkadaşın göremediği şeyler olmuş mu?
Teşekkürler hocam, en kısa sürede öğreneceğin şu okuma işini çünkü bu şekil internetten uğraşmak çok uzun iş, hata satırlarını ayıklayıp doğrudan müdahale etsem daha kısa sürecek iş

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,566
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Teşekkürler hocam, en kısa sürede öğreneceğin şu okuma işini çünkü bu şekil internetten uğraşmak çok uzun iş, hata satırlarını ayıklayıp doğrudan müdahale etsem daha kısa sürecek iş

Şöyle bir rehberim vardı bakabilirsiniz. İnceliyorum bende.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum gördüğüm kadarıyla BIOS'un güncel. Fakat SYS dosyalarında bozulmalar var. SYS onarımı yapmış mıydınız? Yapmadıysanız şu rehberden yapmanızı öneririm. Büyük ihtimal çözülür.

BeKo'O

80+ Silver

Şöyle bir rehberim vardı bakabilirsiniz. İnceliyorum bende.

Dostum gördüğüm kadarıyla BIOS'un güncel. Fakat SYS dosyalarında bozulmalar var. SYS onarımı yapmış mıydınız? Yapmadıysanız şu rehberden yapmanızı öneririm. Büyük ihtimal çözülür.

Yukarıda bahsi geçen komutları yazdırdığımı söyledim hocam

Şimdi silip geri yüklüyorum hocam, ben kendisine bu arada

sfc /scannow

dısm /online /cleanup-image/scanhealth

dısm /online /cleanup-image/restorehealth

komutlarını yazdırıp dosyaları düzeltmeyi denedim, bozuksa bile düzelmiş olması gerekiyor. Bir de durduk yere neden oluyorsa çok garip

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,566
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Yukarıda bahsi geçen komutları yazdırdığımı söyledim hocam
Komutları uyguladıktan sonra yeniden başlatmış mıydın? Ondan sonra mavi ekran aldın büyük ihtimal. Bir daha aldın mı mavi ekran? Çünkü kapanıp açıldıktan sonra tamamlandı büyük ihtimal.

BeKo'O

80+ Silver
Komutları uyguladıktan sonra yeniden başlatmış mıydın? Ondan sonra mavi ekran aldın büyük ihtimal. Bir daha aldın mı mavi ekran? Çünkü kapanıp açıldıktan sonra tamamlandı büyük ihtimal.
komutlardan sonra maalesef yeniden başlatmadık, şimdi tekrar yazıyorum hepsini sonrasında bilgisayarı kapatıp sabah kontrol etmesini söyledim

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,566
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
komutlardan sonra maalesef yeniden başlatmadık, şimdi tekrar yazıyorum hepsini sonrasında bilgisayarı kapatıp sabah kontrol etmesini söyledim
Tamamdır eğer tekrar alırsanız o dosyayı bana tekrar atar mısınız onu da inceleyelim.

BeKo'O

80+ Silver

inzilbeth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Emir
İlgilendiği Kategoriler
pc donanım, öneri, tavsiyeler
Instagram
emirsekman_
Discord
inzilbeth4u
Merhaba,

Uzun zamandır minidump analizi yapmıyordum.
En son yediğiniz mavi ekranda sistem dosyalarından birinde hata olması muhtemel. dam.sys gördüm ve ntoskrnl.wrong.symbols.exe gördüm.
B450M S2h anakartın BIOS'u da F64 yani güncel. Onla alakalı değil.

Bir de bugün saat 17 civarında yediğiniz mavi ekran, ekran kartı sürücüsüyle alakalı.
Bu rehber ile kaldırıp WHQL lisanslı sürümü kurmanızı öneririm.
benim işi de çözeydin eyidi

BeKo'O

80+ Silver
Tamamdır eğer tekrar alırsanız o dosyayı bana tekrar atar mısınız onu da inceleyelim.
Hocam sanırım düzelmemiş çünkü sayfalar falan çöküyormuş eskisinde olduğu gibi, muhtemelen bir kaç saat sonra yine mavi ekran yiyecektir. Hep bi system service exception hatası var genel olarak, biz bir kaç ay önce aybı durumdayken formata rağmen geçmemişti, sonra vanguardı falan sildik güncellemeleri yaptık düzelmişti, şimdiki sorun ekran kartı arızası olabilir gibime geliyor fakat durduk yerede niye olsun ki

BeKo'O

80+ Silver

BeKo'O

80+ Silver
@Vesemir Dayı Hocam gece 1 sabah 2 tane toplam 3 yeni mavi ekran var bakabilirseniz seviniriz.

Hocam kendisine son lan sürücüsünü indirttim bide internette gördüğüm için yendiden başlatıp xmp kapatmasını söyledim şimdi bilgisayarı hiç açılmadan mavi ekran yiyor onarıma falan geçmiş hatta windows

Hocam kendisine son lan sürücüsünü indirttim bide internette gördüğüm için yendiden başlatıp xmp kapatmasını söyledim şimdi bilgisayarı hiç açılmadan mavi ekran yiyor onarıma falan geçmiş hatta windows
XMP geri açtırdım pc açıldı, dedim windows 11 güncellemesini yap belki bi mucize olur düzelir onda sıkıntı yaşamazsın. Donanımsal bi arıza var yüksek ihtimal ama neyde anlamadım yarın ramleri takas etçez onla alakalı bi sıkıntı vardır.

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,145
İsim
Emre Zengin

XMP geri açtırdım pc açıldı, dedim windows 11 güncellemesini yap belki bi mucize olur düzelir onda sıkıntı yaşamazsın. Donanımsal bi arıza var yüksek ihtimal ama neyde anlamadım yarın ramleri takas etçez onla alakalı bi sıkıntı vardır.
Ekran kartının sürücüleri güncelse ekran kartında donanımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Ek olarak RAM'inde ekran kartını çökertiyor olabilir.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,399
Üyeler
141,129
Son üye
AylaM.
Top Bottom