Neler Yeni

Mavi Ekran Mavi Ekran Sorunu Minidump Paylaşıldı

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Metehan
PC Farklı Farklı Hatalardan Mavi Ekran Veriyor Minidump Dosyalarını Kendim İncelediğimde Gördüğüm Sorunları Düzelttim Fakat Hala Veriyor

Şu Ana Kadar Verdiği Hatalar:
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY

Ekran Kartı Sürücüleri DDU İle Silindi Tekrardan Kuruldu
Ethernet Driver ı Güncellendi
Format Atıldı
Ram - SSD Ve Anakart Test Edildi Hepsi Sağlıklı Çalışıyor
Ekran Kartını Değiştirince Uzun Bir Süre Mavi Ekran Yemedi Fakat Farklı Bir Kasada Test Edince Ekran Kartının Sağlam Olduğu Anlaşıldı.

Sistem:
Ryzen 5 3500x
RTX2060 SUPER
8GB RAM
MSI B550M PRO VDH WIFI

En Son Verdiği 2 Minidump Dosyası:
Mesaj otomatik birleştirildi:

1. Minidump
Minidump1
2.Minidump
Minidump2

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,166
İsim
Emre Zengin
PC Farklı Farklı Hatalardan Mavi Ekran Veriyor Minidump Dosyalarını Kendim İncelediğimde Gördüğüm Sorunları Düzelttim Fakat Hala Veriyor

Şu Ana Kadar Verdiği Hatalar:
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY

Ekran Kartı Sürücüleri DDU İle Silindi Tekrardan Kuruldu
Ethernet Driver ı Güncellendi
Format Atıldı
Ram - SSD Ve Anakart Test Edildi Hepsi Sağlıklı Çalışıyor
Ekran Kartını Değiştirince Uzun Bir Süre Mavi Ekran Yemedi Fakat Farklı Bir Kasada Test Edince Ekran Kartının Sağlam Olduğu Anlaşıldı.

Sistem:
Ryzen 5 3500x
RTX2060 SUPER
8GB RAM
MSI B550M PRO VDH WIFI

En Son Verdiği 2 Minidump Dosyası:

1. Minidump
Minidump1
2.Minidump
Minidump2
- Bluetooth sürücü hata vermiş onu güncelle hocam: https://download.msi.com/dvr_exe/mb/bt_driver_W11.zip
- Realtek sürücünde de hata görünüyor onu da güncelle: https://download.msi.com/dvr_exe/mb/realtek_pcielan_w11.zip
- Bir de anakart Chipset sürücünü güncelle hocam, AMD Chipset Drivers yazanı indirip kur: https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b550

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Metehan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yaptım Hocam Hepsini Tekrardan Bir Sorunla Karşılaşırsam Cevap Vereceğim. Teşekkürler

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Metehan
- Bluetooth sürücü hata vermiş onu güncelle hocam: https://download.msi.com/dvr_exe/mb/bt_driver_W11.zip
- Realtek sürücünde de hata görünüyor onu da güncelle: https://download.msi.com/dvr_exe/mb/realtek_pcielan_w11.zip
- Bir de anakart Chipset sürücünü güncelle hocam, AMD Chipset Drivers yazanı indirip kur: https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b550
Hocam Dediğiniz Herşeyi Yaptım Daha Öncede Yapmıştım Zaten Öyle Hatırlıyorum Tekrar Yaptım Ama Yine Sorun Oluştu

Bu Ryzen 5 3500x İçin Kronik Sorunlu Diyorlar Forumdan Birkaç Arkadaşta Aynı İşlemcide Bu Sorundan Olmuş Sizce İşlemciden Kaynaklanıyor Olabilirmi

Yeni Minidump Dosyası
Minidump3

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,166
İsim
Emre Zengin
Hocam Dediğiniz Herşeyi Yaptım Daha Öncede Yapmıştım Zaten Öyle Hatırlıyorum Tekrar Yaptım Ama Yine Sorun Oluştu

Bu Ryzen 5 3500x İçin Kronik Sorunlu Diyorlar Forumdan Birkaç Arkadaşta Aynı İşlemcide Bu Sorundan Olmuş Sizce İşlemciden Kaynaklanıyor Olabilirmi

Yeni Minidump Dosyası
Minidump3
Bluetooth kaynaklı görünüyor hocam halen. Aygıt Yöneticisinden Bluetooth kaynaklı sürücüleri silebilir misin? Ondan sonra bilgisayarı yeniden başlatıp Windows Update üstünden güncelleştirmeleri denetle bakalım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Metehan
Tamamdır Deniyorum Hocam.

Bluetooth kaynaklı görünüyor hocam halen. Aygıt Yöneticisinden Bluetooth kaynaklı sürücüleri silebilir misin? Ondan sonra bilgisayarı yeniden başlatıp Windows Update üstünden güncelleştirmeleri denetle bakalım.
1697984259515.png

Bu Şekil Görünüyordu Hocam

Güncel Gözüküyor Hocam.

Ama Hata Var

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Metehan
Çözdüm Hocam Bluetooth Sorununu Bakalım Tekrardan Mavi Ekran Vericekmi Teşekkürler Yardımınız İçin Tekrardan Mavi Ekran Verirse Yazacağım

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Metehan
Hocam Tekrardan Mavi Ekran Verdi Dump Dosyasını Paylaşıyorum

Minidump4

Dump Dosyası Bu Hocam

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,166
İsim
Emre Zengin
Hocam Tekrardan Mavi Ekran Verdi Dump Dosyasını Paylaşıyorum

Minidump4

Dump Dosyası Bu Hocam
BattleEye Anti Hile programı hata vermiş hocam ama sorunun onla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Windows arama kısmına CMD yazıp sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırır mısın? Çalıştırdıktan sonra sfc /scannow yazıp entera bas. %100 olduktan sonra bilgisayarı yeniden başlat bakalım. Eğer gene verirse son bir kez daha gönder hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Metehan
Hocam Denedim Tekrardan Mavi Ekran Vermişti

BattleEye Anti Hile programı hata vermiş hocam ama sorunun onla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Windows arama kısmına CMD yazıp sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırır mısın? Çalıştırdıktan sonra sfc /scannow yazıp entera bas. %100 olduktan sonra bilgisayarı yeniden başlat bakalım. Eğer gene verirse son bir kez daha gönder hocam.
Denedikten Sonra Konu Açmıştım Zaten

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,166
İsim
Emre Zengin
Hocam Denedim Tekrardan Mavi Ekran Vermişti

Denedikten Sonra Konu Açmıştım Zaten
Tekrardan dene hocam. Başka bir şey gelmiyor aklıma umpass.sys diye bir hata var. Neyin tetiklediğini anlayamadım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Metehan
Sizce İşlemciden Olabilirmi Çoğu Kişi İşlemci Değiştirince Çözüldüğünü Belirtmiş.

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Metehan
Tekrardan dene hocam. Başka bir şey gelmiyor aklıma umpass.sys diye bir hata var. Neyin tetiklediğini anlayamadım.
Tekrardan Mavi Ekran Gönderiyorum Dump Dosyasını

Minidump5

Başka bir şey Kaldımı Yapabileceğimiz

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,937
Üyeler
141,366
Son üye
Recep19o3
Top Bottom