Neler Yeni

Mavi Ekran Sorunu...

AtAdam

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ertuğrul Mete
Arkadaşlar bir süredir pc açıldığında mavi ekran hatası alıyorum. Minidump dosyalarımı buraya bırakıyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

TahinPekmez

80+ Silver
bugün olmuş bir cevap veren yok adama

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Hazar Günay
Diskten şüpheleniyorum. Bunu söylememin sebebi PFN_LIST_CORRUPT hatasının Stack kısmında NTFS uyarıların çıkması.
Ek olarak da BAD_POOL_CALLER hatasının olması. RAM ve disk baş şüphelidir. Yüzde 90 RAM, yüzde 10 disk kaynaklı çıkar.

Ama sizin durumunuzda diske bakmak lazım.

HD Tune Pro ile "Quick Scan" kapalı şekilde sistemdeki tüm disklere "Error Scan" uygulayın.
Sonuçların ve Health sekmelerinin de ekran görüntülerini paylaşmayı unutmayın lütfen. Bu veriler önemli.

Ek olarak sisteminize bir Apple cihaz bağlıyorsanız "şimdilik" bağlamayın.

Analiz bitti, şimdi ise sistem bilgilerini teyit etmem lazım.

Sistemdeki ana kart B450M Steel Legend, işlemci Ryzen 5 3600, RAM olarak ise F4-3200C16-8GVKB yani G Skill Ripjaws kullandığınızı gördüm.
Doğru mudur?

Bu arada sistemdeki RAM bilgisi WinDbG üzerindeki "!sysinfo smbios" komutu ile görülür.

AtAdam

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ertuğrul Mete
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Diskten şüpheleniyorum. Bunu söylememin sebebi PFN_LIST_CORRUPT hatasının Stack kısmında NTFS uyarıların çıkması.
Ek olarak da BAD_POOL_CALLER hatasının olması. RAM ve disk baş şüphelidir. Yüzde 90 RAM, yüzde 10 disk kaynaklı çıkar.

Ama sizin durumunuzda diske bakmak lazım.

HD Tune Pro ile "Quick Scan" kapalı şekilde sistemdeki tüm disklere "Error Scan" uygulayın.
Sonuçların ve Health sekmelerinin de ekran görüntülerini paylaşmayı unutmayın lütfen. Bu veriler önemli.

Ek olarak sisteminize bir Apple cihaz bağlıyorsanız "şimdilik" bağlamayın.

Analiz bitti, şimdi ise sistem bilgilerini teyit etmem lazım.

Sistemdeki ana kart B450M Steel Legend, işlemci Ryzen 5 3600, RAM olarak ise F4-3200C16-8GVKB yani G Skill Ripjaws kullandığınızı gördüm.
Doğru mudur?

Bu arada sistemdeki RAM bilgisi WinDbG üzerindeki "!sysinfo smbios" komutu ile görülür.
Testleri yaptım fakat M2 SSD'nin Health kısmında bir şey gözükmüyor, onu çözemedim. Sistem bilgileri doğru.

Ekler

• 1 (1).png
    1 (1).png
    42.5 KB · Hit: 18
  • 1 (2).png
    1 (2).png
    43.9 KB · Hit: 17
  • 2 (1).png
    2 (1).png
    42.3 KB · Hit: 19
  • 2 (2).png
    2 (2).png