Neler Yeni

🚨 MEB: Okullarda telefon kullanılmasına karşı önlem alacağız!

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,479
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğrencilerin okul içinde ve sınıflarda cep telefonu kullanmalarını engellemek için önlemler alacaklarını açıkladı. Ayrıca, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin geleneksel oyunlarla daha fazla etkileşimde bulunmalarını teşvik edeceklerini belirtti.

"SINIFLARDA CEP TELEFONU BULUNDURULMASI DOĞRU DEĞİL"​

Dijital bağımlılıkla mücadele kapsamında okullarda cep telefonu kullanımına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Tekin, öğrencilerin derslerini aksatacak şekilde cep telefonu kullanmaları ve dijital cihazlarla sınıfa girilmemesi konusunda önlem alınacağını belirterek, "Ayrıca öğrencilerimizin okul dışında dijital ortamlarda zaman geçirmelerine neden olabilecek durumlardan ve ödev ya da benzeri bilgilendirmelerde sosyal medya uygulamalarının kullanılmasından kaçınmak için gerekli önlemleri alacağız. Dolayısıyla sınıflarda cep telefonlarının bulundurulması doğru değil" ifadelerini kullandı.

Alıntıyı görüntüle
o sırada 10. sınıfı clash royelle geçiren 06lı tayfa

AneX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,180
İsim
THEY CALL ME ANEX
silivri kapalı ceza evi

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,258
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Bizim zamanımızda telefon dolabı vardı sabah içine koyup akşam alıyorduk. O uygulama kalktı mı?

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Hocam iyisi kötüsü demek için 60% 40% gibi bir durum olması lazım. Kötü öğretmenler şuan neredeyse 90% seviyelerinde. Öğretmenler bir şey öğrenmeye çabalamıyor ki başkasına öğretebilsin. Çoğu mesleğinde ustalaşamadığı için öğretmen oluyor. Örnek yazılımcı olacak adam, bakıyor ki kafam basmıyor, beni işe almıyorlar, çok beceriksizim, kendime de bir şey katamayacak kadar acizim. O zaman gideyim de öğretmen olayım. 🤡
Kutsal bir mesleğe böylesine kulp takmanız çok yanlış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bizim zamanımızda telefon dolabı vardı sabah içine koyup akşam alıyorduk. O uygulama kalktı mı?
Hocam geçen geçen sene bizde de öyleydi ama bu sene ne olacak okullar açılınca bakacağız. Eğer tamamen getirmeyin derlerse yüksek ihtimalle bayağı tepki toplarlar.

emre_kck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Emre Küçük
Bakın siz de diyorsunuz ''bazıları''
evet kötü olan öğretmenler var ona bir şey demiyorum. Fakat öğretmeni kötü olmasına rağmen öğrencinin hayali varsa peşinden gitmeli. Yani demek istiyorum ki isterse soru sorduğunda cevap vermesin beni ilgilendirmez, ben anlattığını dinlerim. Eğer anlamazsam işte o zaman giderim evde kendim çalışırım. Ama ne olursa olsun telefonla uğraşmam. Çünkü bu sadece öğretmene değil öğrencilere ve hatta devlete kadar saygısızlıktır.
Çok haklısınız hocam ve burada gördüğüm kadarıyla çok büyük bir yanlış anlaşılma var. Öğretmen sadece rehber gibidir yol göstericidir birebir özel ders vesaire vermediği sürece 40 kişilik sınıfı nasıl idare etsin adam zaten öğretemez ne yapsın vahiy mi indirsin adam ben kendim şahsen ingilizce öğretmeniyim hiç kimse burda durduk yere ağlamasın öğretmenlerde suç öğretemiyorlar diye ama koşulları düşünen hiçkimse yok.

pekcevik

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,587
İsim
Mert Pekçevik
İlgilendiği Kategoriler
Oyun Bilgisayarları
Instagram
pekcevikk
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561199142548828/
Discord
bigg papi locsta
yok-yok-ghost-rider.gif

emre_kck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Emre Küçük
@emre_kck
Maalesef, tam tersi durumdaydım. Lisede saçmalıktı, üniversiteye geçtim. Derste hocam projeksiyonu açardı. Youtube üzerinden birinin videosunu yanda açardı. Kendi ekranında da videodakilerin aynısını yapmaya ÇALIŞIRDI. Yapamaz ve bize sorardı. Biz sınıfta 2-3 bilir kişi olarak düzeltmeleri uygulardık. Bak olayın ciddiyetine bak. Videodan, adım adım duraklatarak ilerlettiğin, bir taraftan kendi tarafında yazdığın kod bile çalışmıyor. Onu bile beceremiyorsun. Bu sadece bir örnekti. Çoğu böyle düşük zekalı herifler. Aralarında çok az iyiler vardı tabi. Mesela kimya hocam çok saygı duyduğum bir insandır. Çünkü saygıyı hak edecek bir insandı.
kimbilir sırf diplomam olsun diye hangi kalitesiz adı sanı duyulmamış allahın belası bir yerde okudnuz üniversiteyi de böyle sallıyorsunuz

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Bakın siz de diyorsunuz ''bazıları''
evet kötü olan öğretmenler var ona bir şey demiyorum. Fakat öğretmeni kötü olmasına rağmen öğrencinin hayali varsa peşinden gitmeli. Yani demek istiyorum ki isterse soru sorduğunda cevap vermesin beni ilgilendirmez, ben anlattığını dinlerim. Eğer anlamazsam işte o zaman giderim evde kendim çalışırım. Ama ne olursa olsun telefonla uğraşmam. Çünkü bu sadece öğretmene değil öğrencilere ve hatta devlete kadar saygısızlıktır.
Şu her şeye gereksiz ve sebepsiz saygı duymayı bırakmalısınız. Bu yüzden zaten her şey çok kötü durumda. Öğretmen kötüdür, dersi anlatamaz ama saygı duyalım. Polis suçsuz yere birini darp eder, aman polistir şehri koruyor saygı duyalım.

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,679
İsim
Lokman Doğan
ben okulda disiplini seviyorum arkadaş
birisi bıçak getirir birisi dekolte giyer okulda olmaması gereken şeyler bunlar

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Çok haklısınız hocam ve burada gördüğüm kadarıyla çok büyük bir yanlış anlaşılma var. Öğretmen sadece rehber gibidir yol göstericidir birebir özel ders vesaire vermediği sürece 40 kişilik sınıfı nasıl idare etsin adam zaten öğretemez ne yapsın vahiy mi indirsin adam ben kendim şahsen ingilizce öğretmeniyim hiç kimse burda durduk yere ağlamasın öğretmenlerde suç öğretemiyorlar diye ama koşulları düşünen hiçkimse yok.
Hocam gerçekten büyük yanlış anlaşılma var. Ben bile öğrenci olarak sınıfın gürültüsünden bıkıyorum. Öğretmen ne yapsın.

Senerr

80+ Bronze
ben okulda disiplini seviyorum arkadaş
birisi bıçak getirir birisi dekolte giyer okulda olmaması gereken şeyler bunlar
Okulda disiplini kural koyarak sağlayacaklarına her okula adam akıllı 1 güvenlik personeli koysunlar. Öğretmenler disiplin aracı olmamalı.

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Anlaşılan aramızda durumu kabullenmek istemeyen ve inatla öğretmenlerin tarafını tutan arkadaşlar var. Liseleri geçtim, üniversitelerin bile kaliteli olduklarını düşünüyorlar. Dünyada ilk 400 üniversite arasında bir tane bile üniversitemiz yokken hemde.
Arkadaşlar bu kafayla ve bu eğitimle devam etsinler. Daha fazla diplomalı, bir şey öğrenemeden mezun olan arkadaşlarımız olsun. Sonra kasiyer falan olsunlar. Ama aman diyeyim eğitimimize, öğretmenlerimize sakın ve asla laf etmeyelim. Onlar çünkü bizim kutsalımız. Saygı duymalıyız.

Aynen kanka bana bir marlboro touch blue alsana. 🤡

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Şu her şeye gereksiz ve sebepsiz saygı duymayı bırakmalısınız. Bu yüzden zaten her şey çok kötü durumda. Öğretmen kötüdür, dersi anlatamaz ama saygı duyalım. Polis suçsuz yere birini darp eder, aman polistir şehri koruyor saygı duyalım.
O zaman öyle şey olmaz. Bizim saygı duyduğumuz şey onun mesleği, eğer saygısızlık yapıyorsa suçlu zaten kişinin kendisidir. Ama sizin de bütün öğretmenlere böyle yük yüklemeniz yanlış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anlaşılan aramızda durumu kabullenmek istemeyen ve inatla öğretmenlerin tarafını tutan arkadaşlar var. Liseleri geçtim, üniversitelerin bile kaliteli olduklarını düşünüyorlar. Dünyada ilk 400 üniversite arasında bir tane bile üniversitemiz yokken hemde.
Arkadaşlar bu kafayla ve bu eğitimle devam etsinler. Daha fazla diplomalı, bir şey öğrenemeden mezun olan arkadaşlarımız olsun. Sonra kasiyer falan olsunlar. Ama aman diyeyim eğitimimize, öğretmenlerimize sakın ve asla laf etmeyelim. Onlar çünkü bizim kutsalımız. Saygı duymalıyız.

Aynen kanka bana bir marlboro touch blue alsana. 🤡
Her konuya muhalifsiniz. Aynen bütün suçlulular öğretmenler :D

Top Bottom