Neler Yeni

🚨 MEB: Okullarda telefon kullanılmasına karşı önlem alacağız!

emre_kck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Emre Küçük
hocam böyle olmaz sınıflara soba getirilmeli örf ve adetler korunmalı ayıpsınız ya birde böyle otobüs falanda takip edilmemeli yürüyerek gidilmeli okula hatta onuda geçtim hocam tebeşirli tahtalar geri gelsin :D
oldu paşam istersen çay kahve de verelim bacak bacak üstüne atıp ayakları masaya filan da uzatın yeter mi bu kadarı?

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Biri de demiyor ki, "Ulan bu çocuklar derse değil de neden telefona bakıyor. Acaba bir şeyi yanlış mı yapıyoruz?" Bunu konuşan kimse yok.

emre_kck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Emre Küçük
olmayan eğitim sisteminin dersini çocuklara gösterseniz ne olacak?
sırf ders değil olay ahlak da önemli saygı göstermezse bugün hocasına yarın kime göstericek?

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
sırf ders değil olay ahlak da önemli saygı göstermezse bugün hocasına yarın kime göstericek?
Okula gidip baktığı kişiler zerre saygıyı hak etmeyen tipler. Elbette saygı duymayacak, duymamalıda.

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Biri de demiyor ki, "Ulan bu çocuklar derse değil de neden telefona bakıyor. Acaba bir şeyi yanlış mı yapıyoruz?" Bunu konuşan kimse yok.
Hocam açıkça konuşulması gerekirse gençler olarak dersleri sevmiyoruz. Ben de sevmiyorum, yüksek ihtimalle öğrencilerin %90 civarı da sevmiyordur. Fakat istediğimiz mesleği elde etmek için derslerimize çalışmamız lazım.

Aykut D.

80+ Gold
Hademe olsaydı tamam ama öğretmen ne biliyim fazla sözlü falan ? Olmaz mı ? Heee :kekw:
valla eski vestek siyah akıllı tahtanın psu'su arızalanmıştı bizim bilişimci bi eleman çağırdı uğraştı yapamadı en son ben merak edip baktım psu da parça olarak köprü doğrultma sigorta blok kondastör prımary katının led sürücü 220v katının mosfeti kısa deveydi değiştidim inanırmasınız adam arızayı bulamadı ve ben buldum elektronikten anlamayan adamları teknisyen olarak yerleştiriyorlar babam elektronikçi babamın öğrettiği bilgiler doğrultusunda yaptım. Babam elektronik konusunda hiç eğitim görmemiş birisi tamaıyla kendi birikimi.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,265
İsim
Ahmet Sevinç

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Mesela bunu yaptın diyelim, kurallara uymadın ve derse telefonu bir şekilde soktun. Bundan sonra ne yapmayı planlıyorsun? Derste sosyal medyaya mı gireceksin?
Dersi öğrencilere göre anlatıp sevdiremeyen. Kendi bakış açısında değişiklik yapmayan, öğrenciyi umursamayan, sadece torpil veya şansa atandığı okulda maaşına bakan bir tiplemeye karşı ne yapılması gerekiyorsa onu yapacak.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,265
İsim
Ahmet Sevinç
Mesela bunu yaptın diyelim, kurallara uymadın ve derse telefonu bir şekilde soktun. Bundan sonra ne yapmayı planlıyorsun? Derste sosyal medyaya mı gireceksin?
aslında derste girmeyi düşünmüyorum öğle arasında düşünüyorum hem telefonu saklama korkumda olmayacak artık

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Okula gidip baktığı kişiler zerre saygıyı hak etmeyen tipler. Elbette saygı duymayacak, duymamalıda.
Okula birilerine bakmaya vakit geçirmeye gitmiyoruz. Okul bilgiyi öğrenme yeridir. Gidersin bilgiyi öğrenirsin ve yapacağın şeyleri evinde yaparsın.

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Hocam açıkça konuşulması gerekirse gençler olarak dersleri sevmiyoruz. Ben de sevmiyorum, yüksek ihtimalle öğrencilerin %90 civarı da sevmiyordur. Fakat istediğimiz mesleği elde etmek için derslerimize çalışmamız lazım.
Sevmemenin sorumlusu sen yada arkadaşların değil. Tamamen öğretmenin sorunudur.

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Dersi öğrencilere göre anlatıp sevdiremeyen. Kendi bakış açısında değişiklik yapmayan, öğrenciyi umursamayan, sadece torpil veya şansa atandığı okulda maaşına bakan bir tiplemeye karşı ne yapılması gerekiyorsa onu yapacak.
Hocam emin olun bütün öğretmenler öyle değil. Elbette öyle tipler vardır fakat yapacak bir şey yok. İyisiyle kötüsüyle o öğretmen. Ve sen ondan ders dinlemezsen bir şey kapmazsan zaman kaybı yaşarsın. Hayat hep böyledir zaten, hep karşına zorluklar çıkar. Ama bir şekilde baş eden insan güçlüdür.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
972,336
Üyeler
153,699
Son üye
jonathanhardy
Top Bottom