Neler Yeni

🚨 MEB: Okullarda telefon kullanılmasına karşı önlem alacağız!

Owner12

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
328
İsim
Doruk
mantıklı

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
anlamadığım lale bilişim hocası ne şeyime yarıyor o zaman hoşuma giderdide haketen niye yaptım diye sorguladım
Hocam üni yazılım bölümünde hocamız, tarayıcıyı zoom in, zoom out yapmayı bilmiyordu. Bize soruyordu. 🤡

Aykut D.

80+ Gold
Hoca sendeki ışığı görmüş. Bu arada bizde hocaların geneli slayt çalıştırırken yanlış kısa yollara basıyordu o günün kahramanı ben oluyordum. Çüzümü exe'ye basmak. Bir de dosyalarını bulamayanlar vardı onu da ben çözüyordum. Bazen internet sorunu oluyordu oda bana baktı ama asla sorumluluk almadım hepsi gönül işi. :cool:
hocalar linuxda ağlıyordu pardus diye yerli diye yüklemişler yazılım pdf i açmıyor donuyordu 64gb usb 3.0 usb'me bootble windows 10 kuruyordum sorunsuz çalışıyordu akıllı tahta uygulamaları hocaların az hayır dua sını almadım

Ritim Ustası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Mehmet Yılmaz
Konuyu görünce anılarım depreşti ben lisede bu telefonu kullanıyordum :D

Ekler

• Nokia-6610.jpg
    Nokia-6610.jpg
    81.1 KB · Hit: 17

Senerr

80+ Bronze
hocalar linuxda ağlıyordu pardus diye yerli diye yüklemişler yazılım pdf i açmıyor donuyordu 64gb usb 3.0 usb'me bootble windows 10 kuruyordum sorunsuz çalışıyordu akıllı tahta uygulamaları hocaların az hayır dua sını almadım
Bizim ortaokuldaki bilişim hocası bana kodlama öğretmeye çalışıyordu aga be. :cry:

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
İnsan severek yapar abi ne çocuk işçiliği ? :kappa:
Hocam eline bez verilecek, sil şu tahtayı demek, seni hademe olarak görmek demektir. Bunu bir öğretmen diyebiliyor ve uygulatabiliyorsa, öğretmen değil, AMİPTİR!

Senerr

80+ Bronze
Hocam eline bez verilecek, sil şu tahtayı demek, seni hademe olarak görmek demektir. Bunu bir öğretmen diyebiliyor ve uygulatabiliyorsa, öğretmen değil, AMİPTİR!
Hademe olsaydı tamam ama öğretmen ne biliyim fazla sözlü falan ? Olmaz mı ? Heee :kekw:

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Hademe olsaydı tamam ama öğretmen ne biliyim fazla sözlü falan ? Olmaz mı ? Heee :kekw:
Hocam fazladan sözlü almak istiyorsan, memleketinden sevilen, biraz pahalı bir yöresel ürün götürmen yetiyor. Öğretmen satın almak bu kadar kolay.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,265
İsim
Ahmet Sevinç

Zechion

80+ Silver
Bence pek mantıklı değil. Ben mesela bir durum olduğunda hocalarım tarafından aileme ulaşamıyordum. Mesela bir hastalanma durumu, hocaya gidiyorum aileme ulaşamıyordum. Sonrasında telefon durumuna düzenleme geldi okul içerisinde aileme özel telefonumdan ulaştım. Direkt okula sokamama değil de sadece ders saatleri içerisinde alınması daha mantıklı.

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
sadece tuşlu telefona izin verilmeli oda iletiişim içn tuşlu telefonda yasak
Kötü kullanılmadığı sürece akıllı telefonun da bir zararı yok, fakat öğrenciler bunu kötüye kullanıyor. Oyun oynayan mı dersin, orasını burasını sallayıp tiktok videosu çeken mi dersin, derste şarkı açıp dersi sabote eden mi dersin. Saysam daha bitmez. Eğer düzgün kullanıyor olsaydık bunların hiçbiri olmazdı. Yani şahsen tamamen yasaklanması saçma fakat önceki zamanlarda olduğu gibi telefonu okula getirip dolaba vs koymak daha iyi olur. Artık telefon istek değil ihtiyaç oldu (saçma sapan kullanım alanları dışında). Şunu hiçbir zaman unutmamak gerek; okula dersler için gidiyoruz.

Top Bottom