Neler Yeni

Çözüldü✓ Mekanik Red Switch Klavye önerisi ?

samet5561

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Samet Sarı
Yani sonradan takarsın orası sorun değilde onlarda artık çocuk işi duruyor. Tabi keyfe kalmış. Benim sattığım bazı müşterilerim klavyeyi alırken transparan pudding keycapte alıyorlardı klavye ile. Pudding ile kullanıyorlardı ak820 pro'yu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet 3 modu var kablolu moda alıp öyle kullanalbilrisn.
Çok sağolasın hocam

TR'den bunu alıp geçebilirsin. Switchlerini beğenmezsen sonradan kendin değiştirebilirsin.

bu ile ak820 pro arasında kaldım zaten

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
844
İsim
Muhammed emin efe
TR'den bunu alıp geçebilirsin. Switchlerini beğenmezsen sonradan kendin değiştirebilirsin.

Ekstra switch bütçesi yoksa almaması gereken klavye. Önerirken de belirttim. Sonradan masraf çıkarma ihtimali var can sıkıcı olur biraz.

samet5561

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Samet Sarı
Ekstra switch bütçesi yoksa almaması gereken klavye. Önerirken de belirttim. Sonradan masraf çıkarma ihtimali var can sıkıcı olur biraz.
Ne gibi hocam ben klavyeyi bir kere alıcam hep onu kullanıcam yani öyle switch keycaps falan değişme yapmıyıcam

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
844
İsim
Muhammed emin efe
Ne gibi hocam ben klavyeyi bir kere alıcam hep onu kullanıcam yani öyle switch keycaps falan değişme yapmıyıcam
O zaman ak820 pro al. Havit eyvallah iyi klavye ama switch gerçekten dandik. AK820 PRO'nun bu ürüne göre çok artısı var. her şey dış görünüş değil :D

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Tüm switchleri değiştirmek isterse 400-500 lira. Kaldı ki şimdi değiştirmesine gerek yok. Alanlar memnun. Switch bozulursa da gerekirse 100 liraya 10-20li paket alıp sadece bozulanları değiştirebilir isterse. Satıcısı güvenilir, garantisi havit kendisi.

samet5561

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Samet Sarı
O zaman ak820 pro al. Havit eyvallah iyi klavye ama switch gerçekten dandik. AK820 PRO'nun bu ürüne göre çok artısı var. her şey dış görünüş değil :D
Tüm switchleri değiştirmek isterse 400-500 lira. Kaldı ki şimdi değiştirmesine gerek yok. Alanlar memnun. Switch bozulursa da gerekirse 100 liraya 10-20li paket alıp sadece bozulanları değiştirebilir isterse. Satıcısı güvenilir, garantisi havit kendisi.
Kankalar bakın ikinizde güzel konuşuyonuz çok arada bırakıyosunuz beni :D

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
844
İsim
Muhammed emin efe
Yani umarım sorun çıkmaz. 500 liraya anca yine sahte switch bulur. Hayırlısı olsun hangisini beğenirse artık alsın ben önerilerimi yaptım.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Yani umarım sorun çıkmaz. 500 liraya anca yine sahte switch bulur. Hayırlısı olsun hangisini beğenirse artık alsın ben önerilerimi yaptım.

600-700 lirayada Gateron ve akko switchler var. Aliexpresste her zaman switch bulunur indirimli. Yani swich sorun değil.

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
844
İsim
Muhammed emin efe
Attığınız ürün belirttiğim gibi orjinal değil hocam. Aliexpress'ten holy panda'da öneririm mesela ama orjianli 90 tanesi 2100 lira sahtesi aliexpress'te 500 liraya var.

600-700 lirayada Gateron ve akko switchler var. Aliexpresste her zaman switch bulunur indirimli. Yani swich sorun değil.
Hocam çocuk ek bütçe ayıramam dediği için ben switch konusuna girdim. Yoksa 500-600 ekleye ekleye yeni klavyede yaparım.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Attığınız ürün belirttiğim gibi orjinal değil hocam. Aliexpress'ten holy panda'da öneririm mesela ama orjianli 90 tanesi 2100 lira sahtesi aliexpress'te 500 liraya var.

Nereden bildin orijinal olmadığını? Switchler klavyeler fareler hepsi böyle zaten. Çoğu aynı fabrikadan çıkar farklı marka adı altında yada markasız satılır.

İllaki markanın kendisi satsın istiyorsan buyur akko storedan.

Hocam çocuk ek bütçe ayıramam dediği için ben switch konusuna girdim. Yoksa 500-600 ekleye ekleye yeni klavyede yaparım.
Herkes kendi klavyesini istediği gibi toplayabilir istiyorsa. Toplayamaz demedik. Direkt al kullan mantığında TR'de havitin bu modeli var. Parasına göre özellikleri iyi ve alınır. ak820 pro alınca dünyalar kadar bir fark olmayacak.

Havitin ne kadar bozulma ihtimali varsa ak820 pronun da bozulma ihtimali o kadar var. İkisi de hotswap switch masrafı çıkarsa ikisinde de çıkar. Başka bir yeri bozulursa havitin değişim,tamir yada para iade daha kolay olur direkt havit TR ürünü olduğu için. Bütçesine uygun kablosuz hotswap bulabiliyorsa yurtdışından alsın istediğini. Onun haricinde bence yurtdışından almaya değmez.

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
844
İsim
Muhammed emin efe
Nereden bildin orijinal olmadığını? Switchler klavyeler fareler hepsi böyle zaten. Çoğu aynı fabrikadan çıkar farklı marka adı altında yada markasız satılır.

Holy panda'nın sahtesi daha klavyeden sökerken yamulan bir switch, orjinali ile kıyas bile edilemeyecek kadar dandik. Yani hepsi aynı yerden çıkıyro gibi bir durum falan yok. Bu üründe sahte oem ürün. Nerden anladığım konusunda orjinalinin altı naylon kaplı olur attığınız yerden daha önce aldım lubesiz naylonsuz oem ürün yolluyorlar. Sidik yarıştırmıyorum, ben alacak arkadaşa adam akıllı başına gelebilecek durumları anlattım.

Herkes kendi klavyesini istediği gibi toplayabilir istiyorsa. Toplayamaz demedik. Direkt al kullan mantığında TR'de havitin bu modeli var. Parasına göre özellikleri iyi ve alınır. ak820 pro alınca dünyalar kadar bir fark olmayacak.

Havitin ne kadar bozulma ihtimali varsa ak820 pronun da bozulma ihtimali o kadar var. İkisi de hotswap switch masrafı çıkarsa ikisinde de çıkar. Başka bir yeri bozulursa havitin değişim,tamir yada para iade daha kolay olur direkt havit TR ürünü olduğu için. Bütçesine uygun kablosuz hotswap bulabiliyorsa yurtdışından alsın istediğini. Onun haricinde bence yurtdışından almaya değmez.
Hiç alakası yok switch yapımına kullanılan hammadde bile ürünün ömrüne etki eder. Ben ihtimal verdim aldığın gün bozulacak demedim. Ajazz'ın kendi ürettiği switch takılı zaten ki pinleri bakır kaplı yani çok daha uzun ömürlü olur. İki ürün konusunda özellikle ses konusunda müthiş fark olur. Ben tabii Havit çöp demiyorum ama aradaki fiyat farkına karşılık ak820 pro daha iyidir. Selametle. Siz haksızsınız demiyorum karar arkadaşa kalmış oluyor bu durumda artık o bilir.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Holy panda'nın sahtesi daha klavyeden sökerken yamulan bir switch, orjinali ile kıyas bile edilemeyecek kadar dandik. Yani hepsi aynı yerden çıkıyro gibi bir durum falan yok. Bu üründe sahte oem ürün. Nerden anladığım konusunda orjinalinin altı naylon kaplı olur attığınız yerden daha önce aldım lubesiz naylonsuz oem ürün yolluyorlar. Sidik yarıştırmıyorum, ben alacak arkadaşa adam akıllı başına gelebilecek durumları anlattım.
Kardeşim al orijinal akko attım onlar da mı dandik? Yani switch bulmak bir sorun değil. Switch değiştirme zorunluluğu da yok. En kötü red switch bile yeterince tatmin edici zaten bu bütçede. Benim demeye çalıştığım da ak820 pro ile bu havit arasında dünyalar kadar fark yok. Kaldı ki ak820 pro kendisi oem ürün zaten.

Toplama custom klavye işte. Havit de aynı tek farkı havit kendi markasını basmış.

Benim kendi klavyemde kailh box switchler vardı clicky sevemediğim için gateron pro red/silver karışık kendim dizdim geçtim mesela. Demek istediğim hot swap özelliği olduktan sonra ileride istediği gibi özelleştirebilir. Ben gece klavye kullanan birisiyim ve keşke diyorum tuşlar baskı olacağına içten parlamalı olsaymış. Benim için bu özellik switch kalitesinden önemli mesela. Tuş takımını değiştirmesi switchleri değiştirmekten daha pahalı.

1719669323225.png

Top Bottom