Neler Yeni

Çözüldü✓ Mekanik Red Switch Klavye önerisi ?

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
844
İsim
Muhammed emin efe
Kardeşim al orijinal akko attım onlar da mı dandik? Yani switch bulmak bir sorun değil. Switch değiştirme zorunluluğu da yok. En kötü red switch bile yeterince tatmin edici zaten bu bütçede. Benim demeye çalıştığım da ak820 pro ile bu havit arasında dünyalar kadar fark yok. Kaldı ki ak820 pro kendisi oem ürün zaten.

Toplama custom klavye işte. Havit de aynı tek farkı havit kendi markasını basmış.

Benim kendi klavyemde kailh box switchler vardı clicky sevemediğim için gateron pro red/silver karışık kendim dizdim geçtim mesela. Demek istediğim hot swap özelliği olduktan sonra ileride istediği gibi özelleştirebilir. Ben gece klavye kullanan birisiyim ve keşke diyorum tuşlar baskı olacağına içten parlamalı olsaymış. Benim için bu özellik switch kalitesinden önemli mesela. Tuş takımını değiştirmesi switchleri değiştirmekten daha pahalı.

Alıntıyı görüntüle
İşte o kişiye kalmış. Bu arada Ajazz ve Epomaker kendi üretimlerini yapıyorlar oem değil. Ancak switch konusuna tekrar gelirsek ktt kang white denilen switch lube işlemi olmadan iflah olacak bir ürün değil güzel kardeşim. Yani karşısında lubelu gayet iyi ses çıkaran bir ürün var. Ekstra lube yapılmaya kalkılsa 800 lira yağ için vs gidecek. Gasket yapısında ses yalıtımı yok buna karşılık ak820 pro da var. Bunlar bi tarafımdan uydurduğum şeyler değil herkesin farkında olduğu durumlar. İşte burada farkı araştırıp birini seçmek arkadaşa kalmış. Gamenot dediğimiz marka Content switchler kullanıyor. Derse ben outemo da kullanırım riskini göze alıp satın alabilir arkadaş.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Arkadaşın bütçesi ak820 PRO için yetmiyor sanırım burada bahsettiğimiz düz ak820. PRO modeline yani kablosuz ve lcd ekranlı olana parası yetiyorsa onu alsın tabii. Ak820 de havit de zaten gasket mounted. Gasket yapısı gereği zaten ses yalıtımı sağlıyor. Bu yapının içinde extra yalıtım malzemesi var diyorsan ak820 için havitte de vardır mutlaka bir şeyler. Yoksa da tape mod yada süngerle doldurmak o kadar zor değil. Hiç bir şey yağlamasına gerek yok fabrika çıkışı yağlanmış AKKO ve Gateron ORİJİNAL switchler de 700 lira 70li seti.

Havit fiyatına göre BANA GÖRE oldukça iyi. Satıcı trendyol ve TR distrübitör garantili. Beğenmezse 15günde iade edebilir ve ak820 alabilir.

Kendisi bilir artık ama bütçesi PRO ak820'ye yetiyorsa onu alsın sorun yok.

Qpre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Halil
hocam ben şu klavyeleri takip ediyorum bakmak istersen
HyperX Alloy Origins Core
HyperX Alloy Origins PBT
Razer Huntsman V2 Tenkeyless
bunlardan birini seçeceğim

samet5561

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Samet Sarı
O zaman ak820 pro al. Havit eyvallah iyi klavye ama switch gerçekten dandik. AK820 PRO'nun bu ürüne göre çok artısı var. her şey dış görünüş değil :D
Hocam 1 temmuzda ak820 pro bana önerdiğiniz klavyede indirim başlıyıcak demiştiniz başladımı acaba

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alihan
Arkadaşlar konuyu kapatıyorum Herkese Teşekkür ederim <3

Top Bottom