Neler Yeni

Merhaba. Gerçekten bilen arkadaşlardan sistem tavsiye talebimdir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Şeref
Arkadaşlar merhaba. 50 k civarında sağlam bi sistem tavsiyesi rica ediyorum. FPS oyunları oynuyorum. Ancak hikayeli oyunlarda oynayabileceğim bir pc istiyorum. Bu fiyat monitör hariç fiyattır. Hazır sistem önerilerini bekliyorum. Teşekkürler.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar merhaba. 50 k civarında sağlam bi sistem tavsiyesi rica ediyorum. FPS oyunları oynuyorum. Ancak hikayeli oyunlarda oynayabileceğim bir pc istiyorum. Bu fiyat monitör hariç fiyattır. Hazır sistem önerilerini bekliyorum. Teşekkürler.
Ram Lexar Thor 32GB.
İşlemci R5 7600.
SSD 1TB.
Anakart B650.
Yapıp alınabilir 47K falan oluyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
CtrlAltDefeat
1714768236389.png

Bütçen yetmiyorsa anakartı düşürebilirsin
7600 işlemci seçtirene patladım :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Şeref
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alıntıyı görüntüle
Ramlar uyumlu değil mi kanka burada. Bir arkadaş uyumlu değil diye yazmış 7800x3D ile diye. Bide indirimde monitör önerebilir misin kankam. Sen yetkili bir arkadaşa benziyorsun :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ramlar uyumlu değil mi kanka burada. Bir arkadaş uyumlu değil diye yazmış 7800x3D ile diye. Bide indirimde monitör önerebilir misin kankam. Sen yetkili bir arkadaşa benziyorsun :D
Niye kanka 7600 düşük mü kalır bu karta

CptnAktaş

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
923
İsim
Samet Mustafa Aktaş
Alıntıyı görüntüle
Kanka laf ettiğin adama önce bi bak, ayrıca uslüp da önemli. 56k ya çıkmışsın bi zahmet 7800koy adam onu aşmamak için koymamış.

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
CtrlAltDefeat
Uyumlu olmayan parçalar seçenek olarak gösterilmiyor. Herhangi bir ram ile herhangi bir işlemcinin uyumsuz olabileceğini ilk kez senden duydum. Anakarta uyumsuz olduğu durumlar olur da dediğim gibi uyumsuz olsa seçemezdik ve türkiye'nin en çok satılan ram'i olmazdı. Monitör piyasasını takip etmediğim için bilmiyorum maalesef. Şu monitörü indirimde diye paylaşan birisin görmüştüm ama bana fiyatı normal geldi:

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
582
İsim
Baran Kut
Alıntıyı görüntüle
Hocam Palit yerine inno3d seçimi neden ? Daha mı iyi performans olarak ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
CtrlAltDefeat
Kanka laf ettiğin adama önce bi bak, ayrıca uslüp da önemli. 56k ya çıkmışsın bi zahmet 7800koy adam onu aşmamak için koymamış.
Adama göre değil yazılan bilgiye göre yorumluyorum, 7600'ün 7500F ile aynı performansta olduğunu ve sadece dahili grafik birimi eklendiğini bilse önermezdi herhalde.

Hocam Palit yerine inno3d seçimi neden ? Daha mı iyi performans olarak ?
Evet, Inno3D'nin soğutması Palit'ten daha iyi. En azından bu modeller için. Palit Jetstream hepsinden iyi ama pahalı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Dogancan
Ekran kartı olarak amd seç hem nvidiadan daha iyi performans veriyor. Amdnin ekran kartı hataları da kalmadı ayrıca.

CptnAktaş

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
923
İsim
Samet Mustafa Aktaş
Adama göre değil yazılan bilgiye göre yorumluyorum, 7600'ün 7500F ile aynı performansta olduğunu ve sadece dahili grafik birimi eklendiğini bilse önermezdi herhalde.

Evet, Inno3D'nin soğutması Palit'ten daha iyi. En azından bu modeller için. Palit Jetstream hepsinden iyi ama pahalı.
Bende adamına göre cevap verdiğimi söylemedim zaten. Aradaki 8k fiyatı katarsak dediğin daha mantıklı oluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
CtrlAltDefeat
Bende adamına göre cevap verdiğimi söylemedim zaten. Aradaki 8k fiyatı katarsak dediğin daha mantıklı oluyor
Laf ettiğin adama bir önce bak dedin ya, bakmıyorum, yazılana bakıyorum sadece. Çok mesajla doğru olunmuyor maalesef.

CptnAktaş

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
923
İsim
Samet Mustafa Aktaş
Laf ettiğin adama bir önce bak dedin ya, bakmıyorum, yazılana bakıyorum sadece. Çok mesajla doğru olunmuyor maalesef.
Şundan dolayı söylüyorum mesele çok mesaj değil. 56k ya çıkıp 7800ü o da koyardı. Bunu demek istiyorum.

Top Bottom