Neler Yeni

Mesleki eğitim merkezi diploması programı nedir ?

Mlfz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Mehmet Kayra Suvar
Merhabalar 14 yaşındayım bu sene lgs ye girdim ve 1. Tercihlerim olmadı 2. Tercihi bugün yapacaktım ama yaparken karşıma mesleki eğitim merkezi diploması programı diye bir şey çıktı bu nedir acaba ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Necip5270392
Sen Bir Meslek Okulundan Mezun Olduğunda Senin O Okuldaki Mezuniyet Belgen O İşi Yapabilir Olduğun Anlamına Gelmektedir Bir Nevi Mesleki Belgen Ve Mezuniyet Notunda O İşi Ne Kadar İyi Yapabildiğin Anlamına Gelmektedir.. Eğer Sen Bir Meslek Erbabı Değilsen Mesela İlk Okul -/- Orta Okul Terk Gibi Mesleki Eğitim Merkezine Gidip Eğitim Alıyorsun Ücreti Mukabilinde Diyebilirim Şimdilerde Bazı Liselerde Bu Burogram Uygulanmaya Başlanmış Falan Gibi Şeyler Duydum Bir Kaç Sefer Onla Alakalı Olabilir..

Mlfz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Mehmet Kayra Suvar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sen Bir Meslek Okulundan Mezun Olduğunda Senin O Okuldaki Mezuniyet Belgen O İşi Yapabilir Olduğun Anlamına Gelmektedir Bir Nevi Mesleki Belgen Ve Mezuniyet Notunda O İşi Ne Kadar İyi Yapabildiğin Anlamına Gelmektedir.. Eğer Sen Bir Meslek Erbabı Değilsen Mesela İlk Okul -/- Orta Okul Terk Gibi Mesleki Eğitim Merkezine Gidip Eğitim Alıyorsun Ücreti Mukabilinde Diyebilirim Şimdilerde Bazı Liselerde Bu Burogram Uygulanmaya Başlanmış Falan Gibi Şeyler Duydum Bir Kaç Sefer Onla Alakalı Olabilir..
Mesela diyelim ki ben farklı okula gittim mesleki eğitim merkezi diploması programında sectigim okul farklı o zaman noluyor peki?

Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Necip5270392
Mesela diyelim ki ben farklı okula gittim mesleki eğitim merkezi diploması programında sectigim okul farklı o zaman noluyor peki?
Yine Bir Meslek Lisesi Okursan Yine O Mezuniyet Belgen Mesleki Belgen Olarak Geçiyor..
Yani Teknik Olarak Değilde Goril Gibi Anltacak Olursam :=: Goril Bir Liseye Gitmek.. Goril Lisede Mesleki Bölüm Seçmek.. Goril Lisede Seçtiği Mesleki Bölüm Hakkında Eğtitim Almak.. Goril Lieden Mezun Olmak.. Gorilin Lise Diploması Liede Aldığı Mesleğin Diploma Karşılığı Olmak.. Gorilin Lise Notu Mesleki Teknik Başarısını Göstermek..

Mlfz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Mehmet Kayra Suvar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yine Bir Meslek Lisesi Okursan Yine O Mezuniyet Belgen Mesleki Belgen Olarak Geçiyor..
Yani Teknik Olarak Değilde Goril Gibi Anltacak Olursam :=: Goril Bir Liseye Gitmek.. Goril Lisede Mesleki Bölüm Seçmek.. Goril Lisede Seçtiği Mesleki Bölüm Hakkında Eğtitim Almak.. Goril Lieden Mezun Olmak.. Gorilin Lise Diploması Liede Aldığı Mesleğin Diploma Karşılığı Olmak.. Gorilin Lise Notu Mesleki Teknik Başarısını Göstermek..
Tamam olayı anladım ama bir arkadasım iş'i kendimizin bulması gerektiğini söyledi sectigim mesleki eğitim merkezi iş imkanı sağlamıyor mu ? Ha bide benim sectigim merkez bir lise ve bu lise yiyecek ve içecek hizmetleri ile alakalı benim yapacağım meslek de yiyecek ve içecek hizmetleri alanı mı olacak ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Necip5270392
Hocam İlk Yazdımda Da Dediğim Gibi Gelen Olarak Çok Bir Bilgim Yok Benim Bİldiklerim Bunlar..
Mesleki Eğitim Merkezi Dediğin Şey Senin Aşçılık Olur Elektrik Olur Bilgisayar Olur Artık Hangisini Seçersen Sana Bir Meslek Hakkında Eğitim Veren Ve Bunun Hakkında Diplama Aldığın Bir Kurum.. Bir Nevi Meslek Lisesi..
Ama Sen Diploma Programı Demişsin Ki Lise Seçiminde Denk Gelmişsin Ben Bundan Yola Çıkarak Buranın Bir Meslek Lisesi Olduğu Çıkarımına Varıyorum Ama Sana En Baştan Beri Söylediğim Gibi Mesleki Eğitim Kurumu Hakkında Bİldiğimi De Söylüyorum Keza Fazlasını Bende Bİlmiyorum..
Anladığım Kadarıyla Şuan Bir Orta Okullu Birisin, En İyisi Gidip Danışman Hocana Sormandır Keza O Araştırıp Sana Bilgi Verecektir Ama Benim Onun Kadar Fazla Zamanım Olmadığından Araştırıp Sana Bilgi Veremiyorum Malesef..
Yani Kıssadan Hisse.. Adım Hıdır, Bildiğim Bıdır..

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,939
Üyeler
153,631
Son üye
str4
Top Bottom