Neler Yeni

Mesut Çevik Konsol Devri Bitti Twitine Tepki Yağdı !

Hrz20

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Muhammed Can Öztürk
Hem pc hemde ps5 sahibi birisi olarak 20k ya rtx 4070 li sistemi geçtim sadece rtx 4070 ekran kartını bile satın alamıyoruz. Sistem fiyatlarından haberi yok herhalde bu sözde bilir kişinin. Daha geçen ay arkadaşa rtx 4060 ekran kartı ve amd 7500f işlemcili sistemi 30k ya topladık. Oyun oynatacak rtx 4070 li sistem için 2 konsol parası bayılmak gerekiyor ne yazık ki.

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,407
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Konsollar ve Bilgisayar Donanım
Rezil olacağı kadar oldu hala bu arada linç yemeye devam ediyor yüzsüz herif Nvidia'dan sponsorluğu almış 2000 dolar kart reklamı yapıyor siz zannediyor musunuz Horizon Forbidden West RTX 4090'da PS5'ten daha iyi çalıştığını.

Horizon Forbidden West [PS5] vs [PC]​

- PC sürümünde, FSR/DLSS devre dışı bırakılarak Ultra ayarlarda gerçek 4K çözünürlüğe ayarlanmıştır. PS5 sürümü, gerçek 4K çözünürlükte "Kalite" moduna ayarlanmıştır.

- Test edilen PC'nin sistem özellikleri:
Win10
i9 10900kf
32gb DDR4 Ram
RTX 4090

- Karakter kaplamaları bariz bir şekilde PS5'te daha iyidir uzak çizim mesafesi ve bazı küçük detaylar yine PS5'te PC sürümünden daha iyidir geriye kalan çoğu detay ise iki sürümde de aynı gözüküyor.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg

Son olarak PS5 şu an 60 milyona yakın satıp dünya genelinde rekorlar kırmaya devam ediyor dünyanın her yerini pazar olarak domine etmiş durumda hiç bir platformun kafa tutacağı bir platform değil bu gün bir firma oyun yapıyorsa PS5 için yapıyor oyunların en çok satış yapıp gelir elde etiği platformdan bahsediyoruz yani bunun gibi cahil Nvida'dan sponsorluk kovalayan bir adamın ne dediğini çok da ciddiye almayın.

Son düzenleme:

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,169
İsim
Oğuz Oğuz
4 aydır ps5'im var ama daha hiç oyun oynamadım sebebi ise bütün oyunların pc'de olması. 2018 yılında prime ps4 döneminde ps4'üm olmasını çok istemiştim. Çünkü oyunlar konsola özeldi. işte tlou gow oynamak istiyordum çünkü pc'de yoktu. Ama şimdi çoğu pc'ye geliyor. Ps5 aldım ve çoğu oyunu zaten pc'den oynamıştım. Spiderman 2 çıktı ki bence 1'in dlc hali gibi. Tek oyun olabilir ps5'in gücünü gösteren o da horizon forbiden west. Geçenlerde çıkan rise of ronin'de 2015'den kalma oyun gibi duruyor. En büyük sorun oyun şuan. Evet ps5 satışları rekor kırıyor ama insanlar biraz ps diye alıyor. Şuan 20k'ya pc mi yoksa ps5 mi diye soran birine ben pc diyorum. Sony bile daha geçenlerde bir sürü kişiyi işten çıkardı. 2025'e kadar oyun çıkmayacağını söyledi. Galiba ps stüdyoları biraz tükenmişlik sendromu çekiyor. Yeni ip falan göremiyoruz marvel oyunları hariç. İmsoniac zaten geçenlerde spiderman 2'yi sızdırmış modcular pc'ye getirmiş oyunu ama bug dolu tabi :D.
Yani demek istediğim oyun yok abi. Zaten çıkan oyun 2 sene içinde pc'ye geliyor. Yine zaten 1 oyun artık 2k eğer çok zengin değilseniz en az 1 sene indirime girsin diye bekliyorsunuz.
Tr şartları için pc hala f/p bence. Ama yurtdışı için ps5.

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,407
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
4 aydır ps5'im var ama daha hiç oyun oynamadım sebebi ise bütün oyunların pc'de olması. 2018 yılında prime ps4 döneminde ps4'üm olmasını çok istemiştim. Çünkü oyunlar konsola özeldi. işte tlou gow oynamak istiyordum çünkü pc'de yoktu. Ama şimdi çoğu pc'ye geliyor. Ps5 aldım ve çoğu oyunu zaten pc'den oynamıştım. Spiderman 2 çıktı ki bence 1'in dlc hali gibi. Tek oyun olabilir ps5'in gücünü gösteren o da horizon forbiden west. Geçenlerde çıkan rise of ronin'de 2015'den kalma oyun gibi duruyor. En büyük sorun oyun şuan. Evet ps5 satışları rekor kırıyor ama insanlar biraz ps diye alıyor. Şuan 20k'ya pc mi yoksa ps5 mi diye soran birine ben pc diyorum. Sony bile daha geçenlerde bir sürü kişiyi işten çıkardı. 2025'e kadar oyun çıkmayacağını söyledi. Galiba ps stüdyoları biraz tükenmişlik sendromu çekiyor. Yeni ip falan göremiyoruz marvel oyunları hariç. İmsoniac zaten geçenlerde spiderman 2'yi sızdırmış modcular pc'ye getirmiş oyunu ama bug dolu tabi :D.
Yani demek istediğim oyun yok abi. Zaten çıkan oyun 2 sene içinde pc'ye geliyor. Yine zaten 1 oyun artık 2k eğer çok zengin değilseniz en az 1 sene indirime girsin diye bekliyorsunuz.
Geliştirilmekte Olan Tüm PlayStation Stüdyo Oyunları Onaylandı ve İş İlanlarından:
1711833814507.png

Bu yaz PS sunumunda PS5 Pro duyurusu ile beraber adını bilmediğimiz çoğu özel oyunların da duyurusu yapılacak PC'ye gelen PS özel oyunları ise PS kullanıcılarının suyunu çıkardığı oyunlar oluyor kimse size 2 yıl da gelecek demedi Sony'nin PC politakası belirsiz random kafalarına görene getiriyorlar şu oyun çıktı 2 yıl sonra çıkacak PC'ye diye bir politikası yok ve asla da olmayacak çünkü adamların ana hedefleri defalarca belirtiği gibi konsol satmak ayrıca Sony 2025'e kadar PlayStation özel oyunu gelmeyecek demedi yalan clickbait haber görmüşsünüz.

Ve bu arada PC gelemeyen tonlarca PS özel oyun var PlayStation'da onları da oynamanızı şiddetle tavsiye ederim.

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
522
İsim
.
Türkiye'de konsol denilen cihaz PC nin yanında opsiyonel olarak alınabilir. Orta gelirli biri oyun oynayacak ise PC almak zorundadır. Oyuna para vermeyebilirsin, Xbox PS Nintendo oyunlarını oynayabilirsin, kafan eserese rekabetçi oyunlarda takılırsın, oyun modlama veya oyun yamaları falan sabaha kadar sayarsın. Konsolda bu dediklerimi asla yapamazsın. PC ihtiyaç konsol zevk işidir.

The Semih

80+ Silver
Konsolu bu saatten sonra GTA6 için alırım bitek benimde tüm işim PC oldu artık oyunda fazla oynamıyorum, Genel kullanıyorum her işimi görüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

PS4 Pro zamanları çok iyidi konsol çok elite hissettiriyordu katılıyorum bu konuda sana.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,169
İsim
Oğuz Oğuz
Geliştirilmekte Olan Tüm PlayStation Stüdyo Oyunları Onaylandı ve İş İlanlarından:
Alıntıyı görüntüle
Bu yaz PS sunumunda PS5 Pro duyurusu ile beraber adını bilmediğimiz çoğu özel oyunların da duyurusu yapılacak PC'ye gelen PS özel oyunları ise PS kullanıcılarının suyunu çıkardığı oyunlar oluyor kimse size 2 yıl da gelecek demedi Sony'nin PC politakası belirsiz random kafalarına görene getiriyorlar şu oyun çıktı 2 yıl sonra çıkacak PC'ye diye bir politikası yok ve asla da olmayacak çünkü adamların ana hedefleri defalarca belirtiği gibi konsol satmak ayrıca Sony 2025'e kadar PlayStation özel oyunu gelmeyecek demedi yalan clickbait haber görmüşsünüz.

Ve bu arada PC gelemeyen tonlarca PS özel oyun var PlayStation'da onları da oynamanızı şiddetle tavsiye ederim.
Pc'den horizon zero down oynadım, ps5 sürümünde türkçe olmadığı için ama biraz fazla oynamışım 50 saat kadar :D. Forbiden west ve spiderman 2 aldım ama daha başlamadım. Zaten ps5'i kuzene sattım mayısta ona vereceğim. 1 ay içinde oynarım herhalde ama bu oyunların gelmesi en az 3-4 sene. Yani ps4'ün şov yaptığı dönem biraz pro çıktığı dönemdi. ps5 de öyle olacak gibi. ps5 pro ile şova başlayacak ki bende gta6 için mecbur alacağım. ps5'den oynanmaz gta6 :D.

Konsolu bu saatten sonra GTA6 için alırım bitek benimde tüm işim PC oldu artık oyunda fazla oynamıyorum, Genel kullanıyorum her işimi görüyor.

PS4 Pro zamanları çok iyidi konsol çok elite hissettiriyordu katılıyorum bu konuda sana.
Evet dediğim gibi pro çok güzeldi Ya birde nasıl desem konsol tasarımları da çok güzeldi. Oyuna özel tasarımlar vardı. Şimdi çok standart geliyor.

1711834792373.png

1711834802346.png

1711834822892.png

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,407
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Pc'den horizon zero down oynaedım türkçe olmadığı için ps5'de ama biraz fazla oynamışım 50 saat kadar :D. Forbiden west ve spiderman 2 aldım ama daha başlamadım. Zaten ps5'i kuzene sattım mayısta ona vereceğim. 1 ay içinde oynarım herhalde ama bu oyunların gelmesi en az 3-4 sene. Yani ps4'ün şov yaptığı dönem biraz pro çıktığı dönemdi. ps5 de öyle olacak gibi. ps5 pro ile şova başlayacak ki bende gta6 için mecbur alacağım. ps5'den oynanmaz gta6 :D.
Yani her nesil olduğu gibi asıl konsol oyunlarının çıktığı PS4'ün ikinci yarısı PS kullancı sayısı PS5 ile Türkiye'de de rekor kırdığı için bilmiyorlar belirteyim her nesil böyle PlayStation'da PS5 ile PS4 neslinin ilk üç yılını zaten karşılaştırdığınızda PS5 neslinin ilk üç yılı çok daha iyi PS Plus ve PS4 oyunlarının geriye uyumluluğunu katmıyorum bile PS4'te PS3 oyunlarını oynayamıyordunuz.

GTA VI PS5'te de çok iyi çalışır PS5 Pro da şov yapacak tabi orası ayrı.

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
522
İsim
.
Pc'den horizon zero down oynaedım türkçe olmadığı için ps5'de ama biraz fazla oynamışım 50 saat kadar :D. Forbiden west ve spiderman 2 aldım ama daha başlamadım. Zaten ps5'i kuzene sattım mayısta ona vereceğim. 1 ay içinde oynarım herhalde ama bu oyunların gelmesi en az 3-4 sene. Yani ps4'ün şov yaptığı dönem biraz pro çıktığı dönemdi. ps5 de öyle olacak gibi. ps5 pro ile şova başlayacak ki bende gta6 için mecbur alacağım. ps5'den oynanmaz gta6 :D.
Hocam horizonlar nasıl sence. Uzaktan bakınca bana teknolojik assasins creed gibi gözüküyor. Ac oyunlarını da hiç sevmem.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,169
İsim
Oğuz Oğuz
Hocam horizonlar nasıl sence. Uzaktan bakınca bana teknolojik assasins creed gibi gözüküyor. Ac oyunlarını da hiç sevmem.
Valla hocam hikayesi çok güçlü değil bence. Kombatı da çözdükten sonra kolay ama ortam şahane. Sırf ormanlarda gezinmek ve ok atmak için oynadım. Ac bende oynamadım hiç ama işte klasik ps oyunu ya. Oraya git görevi yap geri dön konuş görevi al yap gel konuş.

Yani her nesil olduğu gibi asıl konsol oyunlarının çıktığı PS4'ün ikinci yarısı PS kullancı sayısı PS5 ile Türkiye'de de rekor kırdığı için bilmiyorlar belirteyim her nesil böyle PlayStation'da PS5 ile PS4 neslinin ilk üç yılını zaten karşılaştırdığınızda PS5 neslinin ilk üç yılı çok daha iyi PS Plus ve PS4 oyunlarının geriye uyumluluğunu katmıyorum bile PS4'te PS3 oyunlarını oynayamıyordunuz.

GTA VI PS5'te de çok iyi çalışır PS5 Pro da şov yapacak tabi orası ayrı.
Valla şov yapanı alacağım ya. Geçenlerde oled monitör aldım. Onunla gta6 oynamak için sabırzılanıyorum.

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,407
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Valla şov yapanı alacağım ya. Geçenlerde oled monitör aldım. Onunla gta6 oynamak için sabırzılanıyorum.
Son PS5 Pro haberlerini gördünüz mü ?

Mükemmel olacak cihaz tüm özellikleri belli oldu zaten PSSR en büyük devrim PS5 Pro çıkışı ile birlikte PSSR'ı düz PS5 modellerine güncelleme olarak geleceği de söyleniyor.

Daha Fazla PlayStation 5 Pro Özellikleri Ayrıntılandı​

GIvwY7RWAAEAx8A.jpg
GI5yAJvXkAAZ37N.jpg

Sistem Belleği
Standart PlayStation 5 - 448 GB/s (14 GT/s)
PlayStation 5 Pro - 576 GB/s (18GT/s) - Standart konsola göre %28 artış.

Ayrıca PlayStation 5 Pro'nun sistem belleğinin standart konsola göre daha verimli olduğu, bu nedenle bant genişliği kazancının %28'in üzerinde artabileceği belirtiliyor.

İşlemci
İşlemci standart PlayStation 5 ile aynıdır, ancak Pro'da işlemciyi 3,85 GHz'e çıkaran bir "Yüksek İşlemci Frekans Modu" vardır - standart konsola göre %10'luk bir artış.

Yüksek İşlemci Frekansı Modunda, işlemciye daha fazla güç tahsis edilir ve GPU'nun hızını yaklaşık %1,5 oranında düşürerek GPU performansının yaklaşık %1 daha düşük olmasını sağlar.

Ses
PlayStation 5 Pro'daki ACV, standart PlayStation 5'e göre daha yüksek bir saat hızında çalışarak ACM kütüphanesinin %35 daha fazla performansa sahip olmasını sağlıyor.

- Daha fazla konvolüsyon reverb işlenebilir
- Daha fazla FFT veya IFFT işlenebilir

GPU (Daha önce açıklanmıştı)
- Temel PS5'e göre ~%45 daha hızlı görüntü işleme
- Temel PS5'e göre 2-3 kat daha hızlı Raytracing (bazen 4x)
- 67 TFLOPS 16 bit / 33,5 TFLOPS 32 bit
- PSSR (PlayStation Spectral Super Resolution) Sony'nin FSR (AMD) ve DLLS (Nvidia) ile rekabet edecek kendi yapay zeka yükseltme teknolojisi şu anda FSR 2'den çok daha iyi performans veriyor
- PS5 Pro'nun gelecekte 8K desteği olacak şu anda maksimum 4K çözünürlüğe ulaşıyor
- PlayStation'ın kendi makine öğrenimi teknolojisi ile birlikte çalışacak. Sony'nin makine öğrenimi için özel mimarisi var
- Yükseltme için tam HDR desteğine sahip olacak
- Dinamik çözünürlük yükseltme de desteklenecektir

Ek olarak: Standart PlayStation 5 üzerinde BVH4 çapraz gölgelendirici çalıştıran 18 WGP'ye karşı özel BVH8 çapraz gölgelendirici çalıştıran 30 WGP.

- PS5 Pro PS5 Slim'de olduğu gibi çıkarılıp-takılabilir disk sürücüsüne sahip olacak.
- PS5 Pro, 1TB depolama alanına sahip olacak.

PlayStation 5 Pro kasım 2024'te çıkıyor

Tom Henderson: Playstation Spectral Super Resolution (PSSR) 4K 120 FPS ve 8K 60 FPS'yi hedefliyor.

Son düzenleme:

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,169
İsim
Oğuz Oğuz
Son PS5 Pro haberlerini gördünüz mü ?

Mükemmel olacak cihaz tüm özellikleri belli oldu zaten PSSR en büyük devrim PS5 Pro çıkışı ile birlikte PSSR'ı düz PS5 modellerine güncelleme olarak geleceği de söyleniyor.

Daha Fazla PlayStation 5 Pro Özellikleri Ayrıntılandı​

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Sistem Belleği
Standart PlayStation 5 - 448 GB/s (14 GT/s)
PlayStation 5 Pro - 576 GB/s (18GT/s) - Standart konsola göre %28 artış.

Ayrıca PlayStation 5 Pro'nun sistem belleğinin standart konsola göre daha verimli olduğu, bu nedenle bant genişliği kazancının %28'in üzerinde artabileceği belirtiliyor.

İşlemci
İşlemci standart PlayStation 5 ile aynıdır, ancak Pro'da işlemciyi 3,85 GHz'e çıkaran bir "Yüksek İşlemci Frekans Modu" vardır - standart konsola göre %10'luk bir artış.

Yüksek İşlemci Frekansı Modunda, işlemciye daha fazla güç tahsis edilir ve GPU'nun hızını yaklaşık %1,5 oranında düşürerek GPU performansının yaklaşık %1 daha düşük olmasını sağlar.

Ses
PlayStation 5 Pro'daki ACV, standart PlayStation 5'e göre daha yüksek bir saat hızında çalışarak ACM kütüphanesinin %35 daha fazla performansa sahip olmasını sağlıyor.

- Daha fazla konvolüsyon reverb işlenebilir
- Daha fazla FFT veya IFFT işlenebilir

GPU (Daha önce açıklanmıştı)
- Temel PS5'e göre ~%45 daha hızlı görüntü işleme
- Temel PS5'e göre 2-3 kat daha hızlı Raytracing (bazen 4x)
- 67 TFLOPS 16 bit / 33,5 TFLOPS 32 bit
- PSSR (PlayStation Spectral Super Resolution) Sony'nin FSR (AMD) ve DLLS (Nvidia) ile rekabet edecek kendi yapay zeka yükseltme teknolojisi şu anda FSR 2'den çok daha iyi performans veriyor
- PS5 Pro'nun gelecekte 8K desteği olacak şu anda maksimum 4K çözünürlüğe ulaşıyor
- PlayStation'ın kendi makine öğrenimi teknolojisi ile birlikte çalışacak. Sony'nin makine öğrenimi için özel mimarisi var
- Yükseltme için tam HDR desteğine sahip olacak
- Dinamik çözünürlük yükseltme de desteklenecektir

Ek olarak: Standart PlayStation 5 üzerinde BVH4 çapraz gölgelendirici çalıştıran 18 WGP'ye karşı özel BVH8 çapraz gölgelendirici çalıştıran 30 WGP.

- PS5 Pro PS5 Slim'de olduğu gibi çıkarılıp-takılabilir disk sürücüsüne sahip olacak.
- PS5 Pro, 1TB depolama alanına sahip olacak.

PlayStation 5 Pro kasım 2024'te çıkıyor

Tom Henderson: Playstation Spectral Super Resolution (PSSR) 4K 120 FPS ve 8K 60 FPS'yi hedefliyor.
birde gta 6 bundle ile gelirse hatta gta6 özel tasarımlı falan ama 1 sene stok gelmez galiba :D.

muratthn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Murat turhan
çok büyük umutlarla aldığım ps5 şuan sadece tvden netflix youtube açmaya yarıyor :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,968
Üyeler
141,910
Son üye
mustafa_bag
Top Bottom