Neler Yeni

Mezuna kalmalı mıyım ?

berattzl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Berat Tozlu
Geçen sene sınava çalışmadan girmiştim ve 97k sıralama yapmıştım bu sene biraz çalışıp 64k (say) ya çektim sıralamamı. Tekrar mezuna kalmak istemiyorum ama nereye gitmem gerektiği hakkında da hiçbir fikrim yok şu an. Eczacılık gelmesini umuyordum bu sene, olmadı. Ne yapmamı önerirsiniz ? Hangi üniversitelerde kaliteli bir eğitim ,hangi mesleklerde iş olanağım daha çok olur ?

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,245
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Mezuna kalmanı tavsiye etmem. Türkiye'de okumak vakit kaybından başka bir şey değil. Zaten devlette maaş farkı da çok az. Polis veya jandarma nasıl olunuyor bilmiyorum ama ilgin varsa bu işleri şiddetle tavsiye ederim. Kuzenim 2 senede jandarma oldu bayağı mutlu.

berattzl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Berat Tozlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mezuna kalmanı tavsiye etmem. Türkiye'de okumak vakit kaybından başka bir şey değil. Zaten devlette maaş farkı da çok az. Polis veya jandarma nasıl olunuyor bilmiyorum ama ilgin varsa bu işleri şiddetle tavsiye ederim. Kuzenim 2 senede jandarma oldu bayağı mutlu.
bu sıralamada okumak tercih yapmak mantıklı değil mi sence

yusuftheayay

80+ Bronze
Geçen sene sınava çalışmadan girmiştim ve 97k sıralama yapmıştım bu sene biraz çalışıp 64k (say) ya çektim sıralamamı. Tekrar mezuna kalmak istemiyorum ama nereye gitmem gerektiği hakkında da hiçbir fikrim yok şu an. Eczacılık gelmesini umuyordum bu sene, olmadı. Ne yapmamı önerirsiniz ? Hangi üniversitelerde kaliteli bir eğitim ,hangi mesleklerde iş olanağım daha çok olur ?
Bi hedefin yoksa tercih yap, eczacılığı çok seviyor ve istiyorsan mezuna kal bünyen kaldırabilir diyorsan.

Rulep

80+ Gold
2.mezuna kalma insansın sonuçta aynı derslere çalışmak bıkkınlık verir anca gözün dönerse öyle kalınır ki bunu sorduğunda böyle bir şey olmadığı belli ne yazmalısına gelirsek bilmiyorum

Doyl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Doyl
Kpssden geçer not aldıktan sonra pomen parkurundan geçer not alman lazım sonrasında mülakat ordan da geçer not alıyorsun kısmen polis oluyorsun sonrasındaki işleyişi bilmiyorum

Cihangir

80+ Gold

berattzl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Berat Tozlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
gerçekten böyle mi düşünüyosun veya neden böyle düşünüyosun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kpssden geçer not aldıktan sonra pomen parkurundan geçer not alman lazım sonrasında mülakat ordan da geçer not alıyorsun kısmen polis oluyorsun sonrasındaki işleyişi bilmiyorum
mülakatta da malum durumdan dolayı geçebileceğimiz belli değil zaten

Bi hedefin yoksa tercih yap, eczacılığı çok seviyor ve istiyorsan mezuna kal bünyen kaldırabilir diyorsan.
yok garanti meslek olarak baktığım için eczacılık düşünüyordum

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,245
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil

Doyl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Doyl
gerçekten böyle mi düşünüyosun veya neden böyle düşünüyosun

mülakatta da malum durumdan dolayı geçebileceğimiz belli değil zaten

yok garanti meslek olarak baktığım için eczacılık düşünüyordum
7000 kişi alicaklardi bu sene 10000 kişi mülakata kalabildi seneye nolur bilemiyorum tabi

ElmorsS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
646
İsim
Emrah
Bence ilgin olan bölümde sıralamanın yettiği en iyi üniversiteye gir mezuna kalma

berattzl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Berat Tozlu
O sıralamaya ne geliyor. İş imkanı var mı? Maaşlar nasıl ona göre karar vermek lazım.
o konuda bilgi almak istiyorum ben de mühendislikler öğretmenlikler tıp diş eczacılık dışında sağlık bölümleri falan geliyor ama bilgili birisi varsa hangi meslek için hangi üniversiteyi tercih etmek daha mantıklı olur bu sıralamalar için bunları öğrenmek istiyorum

Top Bottom